Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A szakember azt mondta nem...

A szakember azt mondta nem autizmus, de én mégis aggódok!?

Figyelt kérdés
2,5 éves a lányom! Szemkontaktus egyre jobb, de például, ha vendegsegbe megyünk mindenkit levegőnek néz! A gyerekeket szereti nézni ahogy szaladnak,néha szalad ő is utánuk, de nem nagyon játszik velük! Habár ez is egyre jobb, mert eddig nem viselte el maga körül őket, sőt mindenkitől nagyon félt! Sírt mikor vendégek jöttek hozzánk, most már nem fél, van mikor oda is szalad hozzájuk. Mondd szavakat, de nem válaszol kérdésekre, csak például arra, ha kérdezem hogy csinál a cica, boci, stb. A nevére egyre jobban oda figyel. A doktornő azt mondta, hogy a sok tv miatt van és hogy keveset jártunk emberek között. Ez igaz, szinte egész nap csak velem volt. Azt is mondta, hogy szinte ő ural minket, mert egyből ugrunk mikor szeretne valamit. Ez is igaz, mindig tudtam mi a baja anélkül, hogy beszélne, ha szomjas vokt vagy éhes, soha nem kellett kérjen semmit, sajnos! Tudom ezt én rontottam el és mostmar mindent hisztivel szeretne elerni! Azt is be vallom, nagy szegyenemre hogy nagyon sok mesét nézett. Kb egy hónapja vettük el tőle a mesét, azóta mutat arra amit szeretne! Az dr.nő kerte,hogy itassa meg minniet és hogy építsen tornyot kockából, utanozta őt es mikor mentünk el tőle, akkor intett is neki. Azt mondta, hogy ez nagyon jó és hogy csak le van maradva, remélem tényleg csak ez a baj és, hogy behozzuk a lemaradást! És még egy dolog, szerintem a mozgásával is baj van, mert például a kis motorral nem igazán bír még menni, hajtsa magát a lábával, de nagyon lassan és nem tud kormányozni vele, nagyon lusta is, inkább azt szeretné ha csak ülnie kéne például a rolleren is! Azzal se bírja hajtani magát, csak ülni akar rajta! Jó hosszú lett, köszönöm aki el olvassa és le írja a véleményét! Tudom, hogy én rontottam el, elkényeztettem, helyre lehet ezt meg hozni, vagy tényleg autizmus gyanús?

2021. jan. 28. 11:23
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
61%

Tessék lepontozni, de a 7es válaszolóval tökéletesen egyetértek!!! igen foglalkozni kellett volna a gyerekeddel, feladatok elé állítani stb..


Sőt most nagyon sok szülőnek bökni fogom a csőrét, de NEM NORMÁLIS, hogy a tv elé rakjátok a gyerekeiteket! Qva nehéz non stop foglalkozni vele. Tudom!!! Én ezt a nehezebb utat választottam, 2,5 éves és még soha nem nézett semmit! Nagyszülőknél unokatesó miatt szól a mese nem érdekli hátat fordítva játszik.


Sajnos a korosztályánál okosabb, értelmesebb, kíváncsibb, nagyon jó megfigyelő, már fél éve eljött a "miért" korszak. Nem sztem nem rendelkezik extra intelligenciával, sztem ilyen egy normális gyerek, csak a korosztálya a nem normális (egypár kivétellel).

2021. jan. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
61%

Igen szerintem van okod aggódni. Én nagyon aggódnék a helyedben.

Nem autizmus miatt, mert nem hiszem, hogy ez az, de nagyon le van maradva szegényke.

Van egy 27 hónapos kisfiam, neki a mozgása nagyon megkésett volt. 1.5 évesen kezdett járni, de ma már száguld a kismotorral, páros lábbal ugrál, bukfencezik. Egész nap mozgásban van. Nagyon aggasztana, ha nem így lenni.

Mondatokban nem beszél még, de szavakkal minden kérdésre válaszol. Mindent megért. Nagyon érdeklődő, barátkozós, pedig még nem bölcsis. Szépen eszik egyedül stb.

Nem dicsekedni akarok, mert ezek természetes dolgok már egy ilyen idős gyereknél.

2021. jan. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
A szakember azt mondta nem az. Ennyi
2021. jan. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
A virtuális autizmusrol én is olvastam, de sokan azt mondták, hogy az nem létezik! Biztosan azért ülne a gyerek mindig tv előtt, mert autista. Köszönöm mindenkinek a választ, tényleg mindenkiet! Tudom, hogy el rontottam, csak nagyon nehéz volt vele, állandó hiszti, ez biztosan az el kényesztetés! Sajnos régen társaságba se lehetett menni vele, mert vigasztalhatatlanul sírt, félt mindenkitől! Szerintem is létezhet ez a virtuális dolog, mert mióta apszolut nem néz mesét, azóta mutogat és egyre jobban figyel! Szerencsére lehet menni mostmar közösségbe is vele, mert nem fél! Mostmar le ül velem játszani, igaz még 5-10 percnél nem tart tovább 1 játék, de már ez is jó, mert régen ennyit se akart. Nem arról van szó, hogy nem akartam vele foglalkozni, mert bizony akartam, de ő mindig valami mást csinált! Remélem tényleg nem autizmus és be bírjuk hozni a lemaradást! Köszönöm szépen mindenkinek! Esetleg, ha van még valami tanacsotok, szívesen fogadom!
2021. jan. 28. 13:53
 15/40 anonim ***** válasza:
87%

"igenis 2 éves kortól kezdenek együtt játszani, ekkor kezd kialakulni a szocializálódás, és igen 2 évesen bölcsiben már együtt játszanak"


Nem, hanem egymás mellett játszanak. Ahogy példát is írtál rá. Az nem együtt játszás.


"akartam vele foglalkozni, mert bizony akartam, de ő mindig valami mást csinált!"


Drága szent tehén!

A foglalkozás nem azt jelenti, hogy ráveszem arra, amihez épp semmi kedve, hanem az, hogy ÉN KAPCSOLÓDOM az ő játékába.

2021. jan. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Drága szent tehén! Honnan tudod te, hogy ő mit szeretett csinálni? Mit kellett volna csináljak? Egész nap trambulinba ugraljak? Vagy egész nap az állatok közt ülni? Honnan tudod te, hogy nem csináltam amit ő is szeret? Gondolom mégis csak kellene eroltessem valami másra is, pl babazni vagy építeni stb. De mindegy is, látom itt páran látatlanban is nagyon okosak! Azt hiszem én normálisan írtam, de egyesek csak okoskodni szeretnek! Van már egy nagyobb gyerekem is! Ő teljesen más volt, a kicsi elég problémás, vele nehezebb boldogulni! Csak segítséget és tanácsot kértem, de itt vannak sokan akik csak bántani szeretik a másikat! Ezért is nem akartam kérdezni, dr mégis örülök, hogy kerdeztem, mert vannak normálisan válaszolok is! Köszönöm!
2021. jan. 28. 14:24
 17/40 anonim ***** válasza:
34%
Én nem vagyok tv párti, de muszáj hozzászólnom. Azt sem tudjátok milyen mesét nézett! Az én gyerekem 2 éves koráig felolvasott meséket nézett, ahol nem villodzik a kép, sőt nincs is benne mozgókép, rengeteg ilyen van a youtube-on. Egyáltalán mem mindegy, hogy ilyet néz, vagy rendes rajzfilmet. Túlzás már ez, hogy ennyire kell tiltani a mesenézést. Nyilván ne nyomd le napi 10 órára a képernyő elé, de egy normális gyereket nem is lehetne, mert a 2 éves futkosni akar. Az én lányom már nagyobb, de rengeteg kifejezést, szot tanul a rajzfilmekböl és más információkat is szerez belőle.
2021. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
74%

6 éves kor alatt a trambulin ellenjavallt, nagyon csúnya sérülést tud okozni, de ne zavarjon.

Az állatok közti ücsörögéssel semmi baj nem lenne, ha aktívan ott lettél volna mellette, "beszéltetve".

Nem, nem kell másra rávenni.

Gondolom a nagyobb gyerekeddel se foglalkoztál semmit, csak nála mákod volt.

2021. jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy bele kötsz a trambulinba is! Az állatok közt meg persze egyedül volt, ott hagytam csináljon amit akar! Most komolyan? Azért, mert írtam, hogy nézett sok mesét, akkor már azt kell hinni, hogy mindenhol egyedül volt? Egész nap és nem beszélt hozzá senki, sőt még az állatok közé is egyedül engedtem és nem voltam ott, hogy mondjam neki, hogy mi micsoda mit eszik, hogy csinál, ja igen és még egyedül is ette őket! Uram Atyám! Te nagyon gonosz ember lehetsz! És képzeld a nagyobbikkal többet bírtam foglalkozni, ugyan úgy vele is egyedül voltam, de ő másabb volt. Bele lehetett vonni több mindenbe,de csak makom volt! Azt hiszed, hogy egyáltalán nem foglalkoztam vele, mert nézett mesét, jaj s te gyereked biztos soha nem nézett mesét! Köszönöm a te valaszodbol nem kérek többet!
2021. jan. 28. 15:00
 20/40 anonim ***** válasza:
21%
Nem nézett 5 éves koráig :D
2021. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!