Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A szakember azt mondta nem...

A szakember azt mondta nem autizmus, de én mégis aggódok!?

Figyelt kérdés
2,5 éves a lányom! Szemkontaktus egyre jobb, de például, ha vendegsegbe megyünk mindenkit levegőnek néz! A gyerekeket szereti nézni ahogy szaladnak,néha szalad ő is utánuk, de nem nagyon játszik velük! Habár ez is egyre jobb, mert eddig nem viselte el maga körül őket, sőt mindenkitől nagyon félt! Sírt mikor vendégek jöttek hozzánk, most már nem fél, van mikor oda is szalad hozzájuk. Mondd szavakat, de nem válaszol kérdésekre, csak például arra, ha kérdezem hogy csinál a cica, boci, stb. A nevére egyre jobban oda figyel. A doktornő azt mondta, hogy a sok tv miatt van és hogy keveset jártunk emberek között. Ez igaz, szinte egész nap csak velem volt. Azt is mondta, hogy szinte ő ural minket, mert egyből ugrunk mikor szeretne valamit. Ez is igaz, mindig tudtam mi a baja anélkül, hogy beszélne, ha szomjas vokt vagy éhes, soha nem kellett kérjen semmit, sajnos! Tudom ezt én rontottam el és mostmar mindent hisztivel szeretne elerni! Azt is be vallom, nagy szegyenemre hogy nagyon sok mesét nézett. Kb egy hónapja vettük el tőle a mesét, azóta mutat arra amit szeretne! Az dr.nő kerte,hogy itassa meg minniet és hogy építsen tornyot kockából, utanozta őt es mikor mentünk el tőle, akkor intett is neki. Azt mondta, hogy ez nagyon jó és hogy csak le van maradva, remélem tényleg csak ez a baj és, hogy behozzuk a lemaradást! És még egy dolog, szerintem a mozgásával is baj van, mert például a kis motorral nem igazán bír még menni, hajtsa magát a lábával, de nagyon lassan és nem tud kormányozni vele, nagyon lusta is, inkább azt szeretné ha csak ülnie kéne például a rolleren is! Azzal se bírja hajtani magát, csak ülni akar rajta! Jó hosszú lett, köszönöm aki el olvassa és le írja a véleményét! Tudom, hogy én rontottam el, elkényeztettem, helyre lehet ezt meg hozni, vagy tényleg autizmus gyanús?

2021. jan. 28. 11:23
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Közben látom, hogy nem is nekem írtál, hanem a 18-asnak. pacsi! ;)
2021. jan. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Nekem autista a fiam.

1: nem háziorvos dolga diagnosztizálni.

2: a nagyon enyhétől a nagyon súlyosig van ez az állapot,kár általánosítani a szemkontaktus stb-vel.

Az jó,hogy mutat,de az elgondolkodtató,hogy miért csak most 2 és fél évesen? 10-12 hónaposan kellene,már akkor olyan sokat tv-zet,hogy ez elmaradt volna?

2021. jan. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Ezt tudod kinek mondd, ma már minden gyerek néz mesét, előbb utóbb látni fog, ha nem is otthon, de vannak helyek ahol még az oviban is néznek! Amúgy meg tökre nem érdekel, hogy nézett - e a gyereked vagy sem! Biztosan te valami ufó vagy, mindent jól csinálsz! Ja, hagyjuk! Látszik a gondolkodasodon mikor azt mondtad, hogy ott kellett volna legyek vele az álltok közt, hogy beszeltessem! Eszem ágában nem lett volna, hogy valakinek ilyet írjak! Ki hagyná ott a 2 éves gyereket az állatok közt! És igen, ha hiszed ha nem szeretek vele foglalkozni és alig várom, hogy magától hívjon babazni, hogy etessuk oltoztessuk, varjunk nekik ruhát! Igen, mesezett! De, attól ugyan úgy el mentem vele jatszora, sétálni, vásárolni, allatkertbe, kirándulni! Az ikyenek mint te, mikor azt lássa, hogy mese, azt hiszi, h a szülő mást nem csinál velük, csak egész nap oda ülteti! Na mindegy is! Szép napot neked és ahelyett, hogy itt irogatsz sértő válaszokat, menj inkább és foglalkozz a gyerekeddel, nehogy véletlenül mesét nézzen!!!
2021. jan. 28. 15:30
 24/40 A kérdező kommentje:
Régebben is mutogatott, de egy időben abba hagyta! Most újra kezdte és egyre többet csinálja! Keresünk egy logopédust és el viszem tsmt-re is, meg lássuk mi lesz, 3 hónap múlva kell megyünk kontrollra!
2021. jan. 28. 15:45
 25/40 A kérdező kommentje:
Nálatok miből derült ki, hogy autista?
2021. jan. 28. 15:46
 26/40 anonim ***** válasza:
27%

Én csak azt szeretném hozzáfűzni, hogy autizmusban jártas pszichiáter valóban szakember. Házidokinénike viszont nem, az ő véleménye nem mérvadó.

Az én gyerekem is autista. A szemkontaktusa pl. olyan "jó", hogy konkrétan bámul. De ugye van, és sok ostoba szerint az a lényeg.

A TSMT jó ötlet, én még egy megfelelő diagnosztizáló helyet keresnék, ahol valóban hozzáértők meg tudják erősíteni vagy cáfolni a gyanút. Ennyi idősen még sok a lehetőségetek, fogad a Budapesti Korai Fejlesztő Központ és a Bethesda KIDSZ is, de az igazi ászok Magyarországon az Autizmus Alapítvány.

2021. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

"alig várom, hogy magától hívjon babazni, hogy etessuk oltoztessuk, varjunk nekik ruhát!"


De miért kellene ezt csinálnia? 🤔 Mert lány?

Olyan vagy mint azok az apák, akik nem tudnak mit kezdeni a gyerekükkel, amíg nem elég nagyok és nem csinálja azt, amit ők szeretnének. (Nem minden apa ilyen hála az égnek)

2021. jan. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

Nem csak háziorvosnal voltam vele, hanem gyermekpszihiaternel is! A haziorvosnal, csak beutaloert voltunk!



Mostmar tényleg úgy látom, hogy csak kötekedni akarsz! Ha nem szertne babazni, nem fogom erőltetni! Én csak egy példát adtam, hogy szeretném, ha hívna játszani, bármit, ha autózni szeretne, akkor autózni fogok vele! És mostmar hagyj békén légyszíves!

2021. jan. 28. 16:12
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom autista és pont ezért nem néz tévét. 1,5 évesen még idegrendszeri éretlenség volt a diagnózis, ezért nem próbáltuk soha tévével lekötni, és ez így maradt. Nincs igénye rá. A közösségi nyomás sincs hatással rá, mivel egyáltalán nem érdekli senki véleménye. 6 éves.

A fentiek alapján egyáltalán nem autizmusra gondolnék, semmi olyat nem írtál.

2021. jan. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
85%
Te kivel beszélgetsz? Úgy válaszolgatsz, mintha egy ember írna neked. Attól hogy több ember egyetért, még nem lesznek egyek...
2021. jan. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!