Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A szakember azt mondta nem...

A szakember azt mondta nem autizmus, de én mégis aggódok!?

Figyelt kérdés
2,5 éves a lányom! Szemkontaktus egyre jobb, de például, ha vendegsegbe megyünk mindenkit levegőnek néz! A gyerekeket szereti nézni ahogy szaladnak,néha szalad ő is utánuk, de nem nagyon játszik velük! Habár ez is egyre jobb, mert eddig nem viselte el maga körül őket, sőt mindenkitől nagyon félt! Sírt mikor vendégek jöttek hozzánk, most már nem fél, van mikor oda is szalad hozzájuk. Mondd szavakat, de nem válaszol kérdésekre, csak például arra, ha kérdezem hogy csinál a cica, boci, stb. A nevére egyre jobban oda figyel. A doktornő azt mondta, hogy a sok tv miatt van és hogy keveset jártunk emberek között. Ez igaz, szinte egész nap csak velem volt. Azt is mondta, hogy szinte ő ural minket, mert egyből ugrunk mikor szeretne valamit. Ez is igaz, mindig tudtam mi a baja anélkül, hogy beszélne, ha szomjas vokt vagy éhes, soha nem kellett kérjen semmit, sajnos! Tudom ezt én rontottam el és mostmar mindent hisztivel szeretne elerni! Azt is be vallom, nagy szegyenemre hogy nagyon sok mesét nézett. Kb egy hónapja vettük el tőle a mesét, azóta mutat arra amit szeretne! Az dr.nő kerte,hogy itassa meg minniet és hogy építsen tornyot kockából, utanozta őt es mikor mentünk el tőle, akkor intett is neki. Azt mondta, hogy ez nagyon jó és hogy csak le van maradva, remélem tényleg csak ez a baj és, hogy behozzuk a lemaradást! És még egy dolog, szerintem a mozgásával is baj van, mert például a kis motorral nem igazán bír még menni, hajtsa magát a lábával, de nagyon lassan és nem tud kormányozni vele, nagyon lusta is, inkább azt szeretné ha csak ülnie kéne például a rolleren is! Azzal se bírja hajtani magát, csak ülni akar rajta! Jó hosszú lett, köszönöm aki el olvassa és le írja a véleményét! Tudom, hogy én rontottam el, elkényeztettem, helyre lehet ezt meg hozni, vagy tényleg autizmus gyanús?

2021. jan. 28. 11:23
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Engem az aggaszt, hogy sokszor levegőnek nézi az embereket! Azt mondta a dr.nő ,hogy van 1 2 furcsa dolga, de ő nem mondaná autizmusnak,azt mondta látott mar sok autista gyereket , de azok egyáltalán nem utanoztak őt és nem így viselkedtek! Mégis nagyon félek, mert sokat olvastam több helyen és pár dologban rá ismertem! Elég akaratos, hisztis. Ha a szemkontaktus meg van, akkor mi az ami miatt azt mondták rá? Erdekelne a minden napjaitok, az idő előre haladtával jobb, vagy egyre nehezebb? Próbálok hinni az orvosnak és remélem neki van igaza! De ha mégis autizmus próbálok felkeszulni mindenre!



Nem érdekel, hogy hány ember írt! Mindegyik kotekedonek mondom, hogy hagyjatok békén! Nem érdekel a véleményetek! Gondoljatok amit akartok!

2021. jan. 28. 16:38
 32/40 anonim ***** válasza:
85%

Éppenséggel az én autim utánzott, cselekvést másolt 1 éves korától (törölgetes, fesulkodes...). Szemkontaktust tartott. Sokáig nem kommunikákt sehogy, mutogatással se, de 2,5 évesen mar igen.

Sokkal komplexebb ez, mint hogy egyszerű "tünet"-felsorolással meg lehessen állapítani vagy ki lehessen zárni.

A mozgásfejlődés miatt inkább neurológushoz vinném. Bar fura. Amelyik gyereknek gyengébb az izomtónusa (írod a motor hajtását), az a trambulinban se ugrál.

2021. jan. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező!

Keress magánban is fejlesztést ha megteheted. Sétáljatok, játszóterezzetek sokat. A tévét próbáld meg úgy leépíteni, hogy elmentek otthonról naponta többször, ha máshogy nem megy.

Amikor esztek, kérd tőle, hogy ő is adjon neked egy falatot. Ha van kedvenc plüss állatkája, akkor azt is próbálhatjátok etetni, itatni. A közös játék meg bármi lehet, amivel ki tudod őt mozdítani egy kicsit a megszokottból. Csikizd, vagy bohóckodj, bármi, csak rád figyeljen, élvezze, és te irányítsd a tevékenységet. Aztán majd jönnek az újabb ötleteid, meglátod!

Nem azért tetted fel a kérdést, hogy "szaranyázzon" itt minden "bezzeganya". Mindenki követ el hibát. Nem vagy attól rossz anya! Akkor lennél az, ha nem aggasztana amit leírtál. Ha a tévé a "hibás", akkor a változások hatására lassan be fogja hozni az elmaradását.

Az ügyetlenebb mozgás kihat a beszédre is. Ha nem tévézett volna sem biztos, hogy most száguldozna a motorral. Nem minden gyerek működik tankönyv szerint. Van akinek gyorsabban érik az idegrendszere, van akinek lassabban. Van olyan gyerek aki egyszerűbb, és van, aki nagyobb kihívás. Ez nem csak a szülőn múlik. TSMT jó ötlet. Addig is együtt vagytok és csak rád figyel.

2021. jan. 29. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, nagyon köszönöm! A mozgásával biztosan van baj, mert a lépcsőn is nagyon ügyetlenül megy fel, sokszor még segítségre szorul. Ő tényleg kihívás! Sok mindent próbálok vele és sokszor a fejem tetejére is allhatok akkor sem érdekli! Remélem az idő mulasaval ez változni fog!
2021. jan. 29. 09:50
 35/40 anonim ***** válasza:
54%
Ha engem kérdeztél,nálunk sok sok rá utaló jel volt. Rugalmatlanság (pl útvonalhoz,napirendhez ragaszkodás) mozgás (páros lábon ugrálás ha örült pl) kommunikáció (sem beszéd,sem mutatás) játék (mintha játék hiánya) stb. Viszont egész enyhe gyerekekre is van,hogy rá mondják,főleg a lányoknál még nehezebb a diagnosztizálás,de ha aggódsz nev tanba megnézik és eldöntik kell-e tovább menni.
2021. jan. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
75%

35,22-es válaszoló vagyok:

Az én fiamnak is ügyetlen volt a mozgása,még a 2fokos terasz lépcsőn is fogni kellett a kezét. Tsmt torna csodát tett,már mászókázik,futó bicajozik,rollerezik. Nev tanból küldték el tsmt-re. Szerintem méresd fel,aztán kezdjen el járni még ovi előtt,hogy addig minél több lemaradást behozzonn. Ha nagyon le lesz maradva,érdemes megfontolni,az ovóda lesz jobb neki,vagy egy év korai fejlesztésben?

2021. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

Sok a hasonlóság,az én lányom is 2,5 éves vagyis már kicsivel több.

Ha gondolod írj privátban.

2021. jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
62%

Kisgyermekekkel foglalkozom / foglalkoztam szakmám szerint.

Idézlek:


"Eddig nem érdekelte semmi, el volt magában, ami ugye autizmusra vall!"


Tévedés. Először is, hogy "el van magában" az alkati dolog, természetes (introvertált, azaz inkább befelé forduló alkat).


Mindezt a megnyugtatásodra írom.


Másrészt, kb 24 hónapos kor előtt életkori autizmusról beszélünk, azaz természetes, hogy minden olyan korú az autizmusra emlékeztető jelelgzetességet mutat. (Ahogy teljesen normális az is, hogy a fél éves baba még nem tud járni.)


Kb 24 hósan csak súlyos autizmus (Kanner) állapítható meg, az olyan szintű, hoyg laikus is tudja, hogy nagy a baj, szóval a ti esetetekben kizárt a Kanner, a leírásod alapján.


Kb 2 és fél és 3 éves kor között már van esély enyhébb fokú autizmus diagnózist feállítani, a leírásod kizárja ezt.


Az alapvető tényezőkre javaslom ügyelni, és nyugodj meg:


nem szerencsés sem a videójáték, sem a mozgóképnézés 6 éves korig, mert gátolja az akkor mégintenzíven érő agykéreg alatti állomány (ami a kreativitásért felel és az elaborálásért azaz éléményfeldolgozásért) érését.


Kb. 6 éves korig messzemenően kiemelt a spontán, szabad játék fontossága.


Nem kell kifejezetten sem ösztönözni őt, sem "a feneke alá tenni mindent". Arany középút. Működj vele együtt, és amikor igényli, játssz vele együtt. Ha aggódsz (főleg ha feleslegesen), az könnyen átragadhat rá és szorongást okoz neki.


Egyébként -egyéb írányú lehetséges aggodalmaidat megelőzendő, jelzem, hogy- a beszédérés terén van, az egészségesek közül sok olyan is, akik már pont betöltik a hármat, mire elkezdenek szavakat mondikálni. Semmi jelentősge, ahoygannak se, ha már 12 hósan teszi. Mindkettő ugyangy fog beszélni 3 és fél évsen, emrt mindketten 3 és fél éven át HALLOTTÁK a beszédet addig. Aki későn szülal meg, épp ezért hirtelen és gyorsan érik a beszédprodukciója (hiszen beszédértése addig is volt).


Nagydolog tekintetében szobatisztának lenni meg elegendő, amikor a négyet betölti.


Közésúlyos fogyatékkal élő gyerekek számaránya elég alacsony, ezrelékes.

2021. febr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
62%
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy mivel 3 és fél éves a gyermeked, akkor ez esetben dackorszakban van, legfeljebb még fél éven át fog tartani. Ebből eredően kulcsfontosságú, hogy engedd neki, amit engedni szeretnél, és tiltsd számára, amit tiltani gondolsz. Ettől ne térj el, csak ha észleled, hogy nagy hibát követtél el a szabályalkotásodban. Amikor tiltasz, javaslom jelezni neki, hogy helyette mi mást szabad tennie.
2021. febr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
62%
* 2 és fél, csak elgépeltem.
2021. febr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!