Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 22hónapos nem akar enni a...

Kitti089 kérdése:

22hónapos nem akar enni a föztömböl. Tapasztalat?

Figyelt kérdés
22 hónapos fiam nem hajlandó megkostolni a főztömet,de még a sültkrumplit sem. Bezzeg a tejszelet és társait,ami persze nem rendes kaja,azt megkóstolja megrágja és eszi. Csak az üveges babakaját eszi,ami darabos,más kérdés az,hogy nem igazan rágja. Van hogy nem tudja,hogy saját föztömmel probálkozom,megkostolja,de a következő falatot elutasítja,nem ízlik neki. Ezek után vagy 3 napig eröltetni kell h egyáltalán amit megeszik is megkostolja. Nem hajlando egyedül enni,mindíg etetnem kell,ami engem nem zavar,csak nem tudom ez mennyire rossz. Van akinél ez komoly problémára utalt hogy mem kostolt? Van akinél kinőtte magátol a gyerkőc? Kérem akinek volt ezzel kapcsolatban tapasztalata,segítsen

#22 hónapos #Nem eszik darabosat #Nem kostól #Csak az üveges kaja
2021. febr. 22. 12:50
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
73%
Nyugodtan mondhatod, hogy 2 éves a gyerek. Minek szoktattad rá a xarokra? Nem kell neki babakajat adni. Ha éhes lesz, megeszi amit főztél.
2021. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
96%

Szóval a gyerek már mindjárt 2 éves, de gyakorlatilag üveges bébiételen és szemeten (kinder, túrórudi, tejszelet) kívül semmi mást nem eszik. És ahogy írod, rágni sem nagyon hajlandó.


Itt már komolyabb segítség kell szerintem, ha már mindent megpróbáltál. Gyerekorvos mit mond?

Nem normális, hogy egy 2 éves éves szinten egy 1 éves gyerek alatt áll. Neki sem jó így!

2021. febr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd meg az édességet vagy ne vedd elő a szekrényből, ne legyen előtte. Nem ő veszi ki hanem te adod oda neki.

Egyszerűen hagyd hogy megéhezzen. Csúnya dolog, de amíg van választása hogy finomságot eszik vagy főtt ételt, addig persze hogy az ízesebb nasit választja. Ha éhes lesz, meg fogja enni a krumplit is és társait. Addig pedig ne kapjon édességet, helyette reszelj neki almát vagy találj ki valami kreatív dolgot, ami meghozhatja az étvágyát. Például virsli karikák formára rendezve a tányéron vagy bármi.

2021. febr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Ízesíted a foztodet? Rokonom sima repat meg paradicsomot krumplit főzött a gyereknek es csodálkozott hogy nem eszi. A gulyáslevest erdekes módon megette.
2021. febr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Pont,hogy nem kap csak nagyritkán tejszeletet,de csaknazért irtam bele,mert h azon képes nyammogni,meg ha esetleg megkinalom napolyival,azt is elfogadja,de ez nem azt jelenti h nem eszik mást. Reggelire valamilyen kását kap gyümivel,ebédre csak a babakaját fogadja el,uzsira joghurtot szoktam neki adni miért enne csak szemetet? Most ha azt irtam volna,h nem eszi a darabos ételt,hazudtam volna,mert megeszi csak az enyémet nem. Anno megette a bolognaimat,a krumplipürét,krumplifőzeleket,karalábéfőzelet,de most megkostolja es nem kéri, olyanlor nem nasit adok neki hanem a kész kaját. Vannak gyerekek akik csap pepeset esznek,semmi darabosat,mégsem hurrogják le őket h 2évesen ugy eszik mint egy 8honapos...
2021. febr. 22. 13:19
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak okoskodok, viszont a joghurt a gyumis kása ( mivel gyümölcsös) ugye cukros. A tejszelet stb is. Lehet amiatt nem kell mas mert a cukros ízt, érzést keresi.
2021. febr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
65%
Apjuk megeszi?
2021. febr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Nem értitek a kérdést? A darabos üveges kaját szó nélkül megeszi! Nincs vele baja! A főztömet nem hajlandó már megenni
2021. febr. 22. 13:26
 9/39 anonim ***** válasza:
90%
De lehet abban is van cukor...
2021. febr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
90%
Tedd át bébiételes üvegbe.
2021. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!