Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 22hónapos nem akar enni a...

Kitti089 kérdése:

22hónapos nem akar enni a föztömböl. Tapasztalat?

Figyelt kérdés
22 hónapos fiam nem hajlandó megkostolni a főztömet,de még a sültkrumplit sem. Bezzeg a tejszelet és társait,ami persze nem rendes kaja,azt megkóstolja megrágja és eszi. Csak az üveges babakaját eszi,ami darabos,más kérdés az,hogy nem igazan rágja. Van hogy nem tudja,hogy saját föztömmel probálkozom,megkostolja,de a következő falatot elutasítja,nem ízlik neki. Ezek után vagy 3 napig eröltetni kell h egyáltalán amit megeszik is megkostolja. Nem hajlando egyedül enni,mindíg etetnem kell,ami engem nem zavar,csak nem tudom ez mennyire rossz. Van akinél ez komoly problémára utalt hogy mem kostolt? Van akinél kinőtte magátol a gyerkőc? Kérem akinek volt ezzel kapcsolatban tapasztalata,segítsen

#22 hónapos #Nem eszik darabosat #Nem kostól #Csak az üveges kaja
2021. febr. 22. 12:50
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
87%
Értelek csak igy meg az van hogy nem eszi meg, de később kap ilyen nyammognivalot. Nem tudatosul benne hogy következménye van ha nem eszi meg a rendes kaját. Próbáld ki amit a 10es írt, tedd bebieteles üvegbe hátha ugy megeszi.
2021. febr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

21

Már probáltam,megkostolta de nem kelett neki,és később sem😪

2021. febr. 22. 14:26
 23/39 anonim ***** válasza:
52%
Még mindig te eteted? Ez nagyon durva. Lusta, kelletlen, motivalatlan és onallotlan gyereket sikerült formalnod. Ha nem eszik minek.adsz neki desszertet? Nem is értem.
2021. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
71%

Az a kérdés tetszett egy hsz.-tól, hogy a férjed megeszi?

De amúgy ez lényeges. Mert ha esetleg ő a munkahelyen eszik, otthon meg csak hideget, akkor lehet a főztöddel van baj.

2021. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
76%

Ő már ehet mindent, van foga bőven. Egye azt amit ti. Ha látja, hogy eszitek, lehet kedvet kap hozzá.

Ha nem eszi meg, ordít majd, de ne adj neki mást. Hidd el, rá fog jönni, hogy jobban jár, ha megeszi amit eléraksz.

De te is tudod millió fajta kaja van, gondolom nem mindennap bolognait esztek ti sem. Csinálj sült húst, főzeléket, gulyáslevest, pacalt, körömpörköltet, vadast, káposztás tésztát, krumplis tésztát, lángost stb stb. Egyszer úgyis fog enni.


#24 voltam

2021. febr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

24

Igen,csak a föztömet eszi és eddig megette a gyerek is,de már nem.

23

Eszik a gyerek,csak nem azt amit főzök,és nem adok neki desszertet,hol olvastál te ilyet? Probáltam h egyen egyedül,nem akart,nem eröltettem,kövezz meg. Abba meg nem folyok bele h folyamatosan probálkozok,de eröltetni nem fogom. A kérdés arra irányul hogy van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata,és hogyan tudott segiteni a dolgon. Nem az okoskodásra és a feltételezésekre vagyok kíváncsi

2021. febr. 22. 15:53
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem változtattál valamit esetleg a fűszerezésen, az ízeken? Nem értem ha eddig megette, most miért nem tetszik neki.
2021. febr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Én sem,ezért tettem fel a kérdést. Nem változtattam semmin,elöször a húslevest nem fogadta el,aztán jött a többi. Pont most lett egy sikerélményem,h megette a borsófőzimet,amit eddig nagyon nem akart soha. Minden nap probálkozom,hátha majd ma,végre valami😅
2021. febr. 22. 16:27
 29/39 anonim ***** válasza:
82%

Elhiszem, hogy aggasztó a helyzet, nem minden gyerek mindenevő, de szerintem van, amin neked is kell változtatnod.


Igenis erőltetni kell az önálló evést. Én már a 18 hós lányomat sem etetem régóta, kanál, villa és kéz 😁 ezekkel eszik. Nyilván nem 1 nap alatt lesz így, de oda kell adni az eszközöket és hagyni.


Kicsit sakkban tart szerintem.

Tudom, hogy nehéz de határt kell húzni, pár napja nem vacsorázott a lányom, úgy behisztizett,mert nem az volt amit akart és nem halt éhen.


Reggelire, vacsora sem eszik szilárdat?


Egyebkent ha nem rag, akkor érdemes elvinni szakorvoshoz.

2021. febr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim válasza:
100%
Probalj ugy fuszerezni ahogy a bebietelt keszitik. Lehet tul fuszeres/ nem eleg fuszeres neki. Azt nagyon ketlem h egy keteves meg tudna kulonboztetni masrol a te foztodet mint izrol. Ha ugyanugy keszited es uvegbol adod neki..?
2021. febr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!