Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 22hónapos nem akar enni a...

Kitti089 kérdése:

22hónapos nem akar enni a föztömböl. Tapasztalat?

Figyelt kérdés
22 hónapos fiam nem hajlandó megkostolni a főztömet,de még a sültkrumplit sem. Bezzeg a tejszelet és társait,ami persze nem rendes kaja,azt megkóstolja megrágja és eszi. Csak az üveges babakaját eszi,ami darabos,más kérdés az,hogy nem igazan rágja. Van hogy nem tudja,hogy saját föztömmel probálkozom,megkostolja,de a következő falatot elutasítja,nem ízlik neki. Ezek után vagy 3 napig eröltetni kell h egyáltalán amit megeszik is megkostolja. Nem hajlando egyedül enni,mindíg etetnem kell,ami engem nem zavar,csak nem tudom ez mennyire rossz. Van akinél ez komoly problémára utalt hogy mem kostolt? Van akinél kinőtte magátol a gyerkőc? Kérem akinek volt ezzel kapcsolatban tapasztalata,segítsen

#22 hónapos #Nem eszik darabosat #Nem kostól #Csak az üveges kaja
2021. febr. 22. 12:50
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

10es

Probáltam,sőt azért is kostolt meg több ételt mert mindig tányérbol adom neki. Nem tudja ránézésre megkülömböztetni,de amint megkostolja az enyémet,már nem fogad el többet,de ezelőtt simán megette a paprikaskrumplit,a főzelékeket,levesböl a zsödséget,bolognait,de már nem hajlandó.

9es

Nem édeset adok neki

2021. febr. 22. 13:35
 12/39 anonim ***** válasza:
93%
Akkor csak hisztizik. Csírájában elfolytani. Kiteszel elé mondjuk kétfélét, abból valaszthat. Ha egyik sem kell, akkor a következő evésig SEMMIT, de tényleg semmit nem adsz neki. Ha éhes lesz megeszi. Olyan gyerek nem létezik, aki kaja mellett éhenhalt volna.
2021. febr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk pontosan ugyanez volt. Nagyon rossz evő a mai napig, 2 és fél évesen hagyta abba a bébiétel evést, főtt ételt nem eszi, akkor sem ha nem kap mást, én meg nem fogom napokig ordittatni, mert nekem kell hallgatni. A következőket eszi: joghurt, barnarizs chips (sima chips-et nem kap), gyümölcsös zabszelet (cukor nincs benne, dm-es), pufi, ropi, gyümölcspüré, gyümölcs (nem nagyon eszi) és ritkán túró rudi. Mellé kap vitamint és mindennap elé rakjuk az ebédet, vacsorát, amit eszünk, nem szokott enni belőle.
2021. febr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
87%
13 a gyümölcsös zabszeletbe mar hogyne lenne cukor? Ezt mondom hogy cukrosat kap, nem kell neki a sima ( gyümölcsben fruktóz van)
2021. febr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
91%
Joghurtból sem valószínű hogy a naturt kapja. Persze hogy ordít ha tudja valami cukros vackot is kaphat.
2021. febr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
63%
Pufi, ropi szintén szénhidrát ( magyaran cukor az is)
2021. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
94%

Hat az baj ha nem ràg. Illetve két évesek már kanállal és kézzel egyedül tudnak enni legtöbbször de legalábbis próbálkoznak. Néhány villával is.

Igazából en egy kicsit bekeményítenék. Ha nem eszik, nem. Gondolom éhen nem hal. 3-4 óránként megkínálnám főtt kajaval, szendviccsel, gyümölccsel (banán pl elég amatőr kaja hozzá, hogy meg tudja enni).

2021. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
40%
Természetesen nem egészséges ahogyan étkezik, ezt nem is állítottam, de nem tudok úgy aludni ha bömböl éjjel, mert éhes és ő nem eszi meg a borsofözeléket, ez van, ezeket eszi, leírtam, mert ez volt a kérdés. Más anya biztos kitartóbb, vagy szadista, én ennyit tudok tenni. Kis változás, hogy egy-két dolgot már megeszik, pl. hasábburgonya, minimális rántott hús.
2021. febr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
90%
18 amúgy majd valószínű javulni fog. Ocsemnek volt egy korszaka kb 3 évig kizárólag rántott húst rizzsel volt hajlandó enni, ami főtt kaja. De azóta már eszik mindent. Most 21 éves. Nem maradnak így. 🙂
2021. febr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

15ös

Akkor nem kéri a kaját ha az én főztöm,az üveges bolognait és társait megeszi,de az enyemet megkostolja és miután nem kéri,hozom az üvegeset(azt is ugyanolyan tányérba),és azt,amint sikerül megkostoltatni,elfogadja. Nem a cukron van itt a hangsúly,hanem h nem eszi a főztöm,hanem helyette az üvegeset eszi! Nem csokit,nem ropit! És de! Ezt nem tudom ennél egyertelmübben leírni...

2021. febr. 22. 14:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!