Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 22hónapos nem akar enni a...

Kitti089 kérdése:

22hónapos nem akar enni a föztömböl. Tapasztalat?

Figyelt kérdés
22 hónapos fiam nem hajlandó megkostolni a főztömet,de még a sültkrumplit sem. Bezzeg a tejszelet és társait,ami persze nem rendes kaja,azt megkóstolja megrágja és eszi. Csak az üveges babakaját eszi,ami darabos,más kérdés az,hogy nem igazan rágja. Van hogy nem tudja,hogy saját föztömmel probálkozom,megkostolja,de a következő falatot elutasítja,nem ízlik neki. Ezek után vagy 3 napig eröltetni kell h egyáltalán amit megeszik is megkostolja. Nem hajlando egyedül enni,mindíg etetnem kell,ami engem nem zavar,csak nem tudom ez mennyire rossz. Van akinél ez komoly problémára utalt hogy mem kostolt? Van akinél kinőtte magátol a gyerkőc? Kérem akinek volt ezzel kapcsolatban tapasztalata,segítsen

#22 hónapos #Nem eszik darabosat #Nem kostól #Csak az üveges kaja
2021. febr. 22. 12:50
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Pedig sosem az üvegböl adom neki,mindíg ugyaolyan tányérból. És mikor kudarcba fullad a kajám,ugyanugy tányérban hozom neki a másikat,aminek az első falatját bele kell eröltetnem,mert azt hiszi megint valami ínyencséget hoztam,majd a kostolás után megeszi az egészet. Rajta vagyok,nagyon,hogy kísérletezek az ízekkel,mert biztos vagyok abban h nem az állagával vannak bajok. Pl. a hipp kajákat is (kivéve a rizset,azt én sem szeretem semmiben) megeszi és azok mind darabosak. Nem adom fel,és csak annyit eröltetek h kostolja meg,egyszer csak megszokja. Remélem
2021. febr. 25. 00:31
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
22 hónaposan már a darabosat kellene jobban szeretnie és nem a pürét, ha nagyon sótlan a hipp, akkor sózd meg, van hipp 1-3 éves gyereknek, a müllerben lehet kapni, szív alakú a doboza, azt nálunk sokáig szerette.
2021. febr. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Azt is szokta enni. Arrol beszéltem
2021. febr. 25. 10:13
 34/39 anonim ***** válasza:
Lehet hogy izetlenul fozol, legalabbis neki izetlen. ha megeszi az uveges babakajat etesd azzal es ne ragozd tul a dolgot. en osszesen ha 3 alkalommal foztem neki. kikopte nem kellett neki. 10 honapos koraig babaetelt kapott utana meg azt ette amit mi. nem kulonosebben erdekelt hogy mit eszik csak egyen valamit es kesz. Ha tejszelet kell neki adj azt. ez a sok szuperanya akiknek a kolok korul forog a vilag meg is erdemli hogy a napi 24 orabol 20 at a gyerek korul ugraljon. etesd azzal amit szivesen megeszik es annyi. vihar a biliben.
2021. nov. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Kérdező, hogy sikerült megoldani a helyzetet?

Nálunk ugyanez van..

2023. máj. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Egyszerűen elhagyta,de tovabbra sem eszik jól,valószínűleg auti a gyöngyöm. Egyaltalan nem nyitott a kostolás felé,nem is tudom h amit megeszik arra hogy vette rá magát😅
jan. 14. 12:37
 37/39 anonim ***** válasza:

Ezt most hogy sikerült összerakni? 🙄 Az autizmust nem az evési szokásokból szokták megállapítani!

Az enyém is mindent a szájába vesz (eszi a habot a fürdővízből, tárgyakat, homokot stb.), a kaját viszont nem hajlandó a szájába tenni, hogy megkóstolja. De az autizmus közelében sincs!

jan. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:
De az autizmus összefügg vele,es nem is beszél,nem rágott sokaig,több tünet van,de általános tünet az evésproblema
jan. 14. 18:34
 39/39 A kérdező kommentje:
Es az enyem is gondolkodás nélkül bekapná a kavicsot pl,de ha egy szelet rantotthussal közelitek,ugy nézi mintha valami szardarabbal szeretném megkínálni.
jan. 14. 19:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!