Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Meddig normális ennyi kiborulá...

Meddig normális ennyi kiborulás? Ez dackorszak, vagy komolyabb probléma?

Figyelt kérdés

Majdnem 2 éves fiam napi szinten az őrületbe kerget. Ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, rögtön fél órán át tartó taknyanyálaegybevan hiszti. Vergődik, üt, rúg, veri a fejét a falba, és már engem is megüt elég gyakran.

Nem lehet elterelni, csak meg szoktam fogni amikor a fejét akarja verni valamibe.

Fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Van, hogy napi többször van ilyen jelenet, van, hogy sokkal ritkábban.

Gyerekorvosunk azt mondta, majd kinövi. De én már nehezen viselem el, végleg kimerültem.


2021. márc. 11. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Maximum 5-6 éves korig. Bocs, ez az igazság.
2021. márc. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

A középső lányom tudott csodákat. Egyszer volt, amikor behisztizett ebéd után, nagy nehezen lenyomtam és elráztam a fenekét. Aludt 2-3 órát, majd kipattant a szeme, és nem viccelek, azzal a lendülettel továbbordított.

Ezen mondjuk már szétröhögtem a fejem, akármilyen idegörlő is volt. :D

Most már 9 éves múlt, még mindig makacs, de már egész normális. :))))))

2021. márc. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2-es

Ma mi is így voltunk. Hazajött az apja ebédre, és amikor ment a gyerek kiabált, hogy jöjjön vissza. Kb 20 perces vergődés, könnypotyogás. Elaludt, majd 2 óra alvásból már üvöltve ébredt, és délután is rákezdett többször :(

2021. márc. 11. 22:50
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

A dackorszak tud nagyon durva dolgokat produkálni. Hullámzó, vissza visszatér. Mindig kicsit más vagy egy régi manővert vesz elő.

Minden gyereknél és minden típusú hisztinel más jön be. Van h éhes, akkor cukros ital és kaja után bocsánatot kér.

Ha álmos akkor könnyebben lesz dühös ha elveszik a játékát. Ha a tudása határára ér vagy korlátba ütközik akkor következetesen kell eljárnod. Ha szocializálódik és közben csap szét mindenhol, azt is meg kell tanulnia hogy mit lehet mit nem stb..

Mire kiismered addigra kinovi a dackorszakot :)

2021. márc. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnek konkrét dührohamai voltak néha, tehetetlen voltam. Ő is (látszott, hogy nem képes abbahagyni, és szinte rosszul van).


2 dolgot csináltam:


Az egyik a megelőzés. Próbáltam elkapni a dolgot, és csírájában elfojtani figyelem eltereléssel. Ez vált be a leginkább.


A másik. Ha már belelendült egy ponton leültem a közelébe, és vártam. (Bevallom, amikor totál kiakadt a műszere, ezt megelőzte az, hogy én is kiakadtam vele együtt, de neki eszméletlen hangja van, kisüti az agyam, ha nem figyelek.:()

Közben újra és újra elmondtam nyugodt hangon, hogy tudom, hogy dühös, ha majd szeretné, szívesen megölelem, megvígasztalom. Egy ponton mindig kérte, addig viszont csak olaj volt a tűzre, ha meg akartam nyugtatni.

2021. márc. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jah, amúgy 2-3 éves kor között rosszabb lesz, készülj. Enyém nemrég múlt 3, ami most van már kismiska ahhoz képest, szóval van remény.
2021. márc. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez lesz lehet rosszabb is!

Fiam is ezt művelte de nekem egy ponton elegem lett. Ha elkezdte a hisztit " bünti" székre ültettem és ott kellett lenni 5 percig. Akkor fogtam le mikor a fejét a falba verte volna. Akkor a popsijára is csaptam. Amit megbántam de annyira bele lendült nem bírtunk vele.

2021. márc. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2 éves, az még semmi. 3 éves korban lendülnek bele igazán. A lányom 5 éves, sokat javult, de még mindig tud hisztizni néhanapján.
2021. márc. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!