Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy történhet meg, ahogy az...

Hogy történhet meg, ahogy az alábbi történetben is ilyen módon a szülei ellen manipuláljanak egy kisfiút és vajon nem lesz-e mindennek még súlyosabb következménye?

Figyelt kérdés

Erről az ügyről nem lehet sokat tudni. Még a tárgyalást is zárt ajtók mögött folytatták https://www.youtube.com/watch?v=eIJ0cL4XcR8


A benne nyilatkozó édesanyát igen sajnálom: elmondja, hogy az illető pedofil lényegét tekintve ellene fordította a kisfiát, aki nem fogja fel mi is ez, de tovább isteníti azt a férfit, aki meg is akarta szöktetni. Nem tudom egyszerűen mi játszódott le ebben az emberben, amikor Angliába akarta kicsempészni a kisfiút: ezt valami romantikus szöktetésnek gondolta el?


Számomra félelmetes az egész és felvetődik a kérdés, hogy mi lesz később, amikor a gyerek már idősebb, nagyobb lesz, de a kapcsolata nem normalizálódik a szüleivel? Belegondolni is rossz, hogy akár valamilyen bosszút állna serdülőként vagy felnőttként a tulajdon édes szülein. Külön borzasztó még az elítélt férfi fenyegető viselkedése, aki még tovább manipulálhatja, vagy akár bujtogathatja ezt a fiút.



2021. márc. 12. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Undorító. Kíváncsi vagyok ki ez az ember. Mikor láttam hogy Gyulán folyt a tárgyalás, gyorsan végigzongoráztam a fejemben a gyulai tanárokat akiket ismerek, esetleg csabai, de aztán hallottam, hogy békési.


Szerintem a kisfiú valószínűleg meleg (lesz) és számára ez romantikusnak tűnt, a férfi meg egy féreg aki kihasználta a kezdeti zavarodottságát. Mondanám, hogy a fiú nem tudta hogy szexuális természettel közeledik hozzá a tanára, de az üzik nem erről tanúskodnak, és mivel nem volt elutasító, ezért gondolom, hogy meleg a kisfiú, vagy majd az lesz ha pubertás korba lép.


Az is furcsa, hogy nem is ellenőrizték pl egy hívással este a mamánál, hogy jól van a gyerek? Jól vacsizott? Lefeküdt?


Meg megengedni, hogy ottaludjon a tanárával egy szobában? Valószínűleg meg lett rontva, gondolom nem fájdalmasan, mert akkor félt volna tőle, de gondolom más is történt mint alvás. A pedofil anyja pedig szégyellje magát, hogy még mindig védi...


Sajnálom a gyerek anyát, de az ilyen történetekben mindig van egy kis hanyagság.


Valószínűleg egy pszichológus segíthet a fiún, de szerintem mi kívülállók sose tudjuk meg, hogy hogyan alakultak a dolgaik.

2021. márc. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem, de szerintem itt azért a szülők is elég furák.


A gyerek többször is ott aludt a tanárnál, aki 32 évesen is az anyjával él. Valószínűleg ott még nekem se lett volna furcsa a dolog, hogy kiemelt figyelmet fordít neki egy robotika hobbi kapcsán, ha tényleg okos, de eszembe nem jutna engedni, hogy a tanáránál aludjon a gyerekem. Már csak az ötlet is fura. És ez többször is előfordult.


Azt gondolom a fiú meleg (lesz), kezdeti hormonjai miatt romantikusnak élte meg a dolgot, és a szülők feltehetően valamit erősen hibáztak, így nem is csengett a fejében a piros csengő, hogy valami nem kerek. Gyerekként nekem is voltak kedvenc tanáraim akiket rajongva szerettem, de ha külföldre akarnak vinni és szexuális dolgokat írnak, akkor visszarettentem volna, mert ez már nem fért volna bele a szüleimtől kapott elfogadható világrendbe.


De nem hiszem, hogy örökké gyűlölni fogja a szüleit, később majd megérti, hogy áldozat volt sajnos.

2021. márc. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

A kisfiúban valóban lehetnek meleg vonások, vagy csak sokkal érzelmesebb típus. Az a szülőket minősíti, hogy egy idegen férfi nagyobb érzelmi biztonságot nyújtott a gyereknek mint ők maguk.

Rengeteg ilyen gyermek van akik nem kapják meg a kellő érzelmi biztonságot így egy kis szeretettért bármire képesek. A pedofilok meg ezt használják ki.

Nagyon sok ilyen esett fog lenni főleg most, hogy rengeteg gyerek csak a "csokra" született. Borzalmas az amilyen állapotban van sok gyerek, meg ahogy a szüleik bánnak velük. Iskolai dolgozó vagyok, sokszor a gyomrom felfordul szívem megszakad ahogy az anyukák beszélnek a gyerekekkel. Látszok, hogy nem szereti az anyuka csak elviseli. Van aki folyton olyat mond a gyerekének leadja árvaházba ha rossz jegyet mer hozni, vagy 8 évesen nem fogja megölelni mert meleg lesz.

4 gyerekes anyuka ahol 3 6 év alatti úgy rángatja a gyereket hogy folyton kék a karja. Csupa harapás nyom mert a kicsik bántják a nagyobbat. Annyi minden van, hogy nem csoda ha egy pedofil ennyire befolyásolni tud egy gyereket.


Nagyon kevesen vannak akik valóban szeretik is a gyereküket, támogatják mindenben.

2021. márc. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint a tanár anyja pontosan tudta mit művel a fia, de a saját felelősségét is igyekszik elpalástolni azzal, hogy hangsúlyozza mennyire "imádta" őket a gyerek. Lehet, hogy most furcsa, hogy megengedték ott aludjon, de szerintem eleinte nem tűnhetett pedofilnak a férfi és sikerült bizalmat kieszközölnie a közösségben. Aztán amikor ez kiderült jött az arculcsapás.


Hanyagság is lehetett a fiú szülei részéről, de ha már korábban is volt, hogy a nagyszüleihez ment és nem gondolták volna, hogy szöktetést akart csinálni a tanár (amire sok pénzt is áldozott), akkor nem csodálkoznék túlzottan ezen.

2021. márc. 12. 18:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok elképzelni olyan körülményt, ahol engedem, hogy a fiam a tanáránál aludjon. Engedném, hogy foglalkozásokra járjon vele, hisz ez még nem lenne furcsa, de ha a tanár azt kérdezné nem alhat e ott, annak anyja meg azt mondja, adja nekünk, itt jól ellenne, akkor is elhoznám haza, még ha azt is feltételezném, hogy ártalmatlan bolondok. De én egyből rosszat szoktam feltételezni óvatosságból (általában nem is hiába sajnos), így az első ilyen után sokkal szigorúbb lettem volna a tanárral. Majd kiderül az egész, feljelentés, megy a perpatvar, a 11 éves gyerek pedig magától közli, hogy akkor átsétál a nagyihoz, anélkül, hogy én erről beszélnék a nagyival?


Ez vastagon a szülők felelőssége, függetlenül attól, hogy undorító, amit a tanár tett.

2021. márc. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem néztem végig, de alapvetően azt gondolom, hogy már 11 éves kor előtt is meg kell beszélni a gyerekkel, hogy senki nem simogathatja, nem rabolhatja el, stb. Ha így le akar lépni a csávóval akkor gondolom nem lehet neki túl jó otthon. Ha be is lesz sértődve egy ideig, pár év múlva rájön, hogy egy pedofillal volt dolga, bár én már most elmondanám az anya helyében.
2021. márc. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

11 éves gyerek nem kisgyerek! Nem olyan pl mint egy öt éves, hogy csokival leveszik a lábáról.



Ott a szülői is ugyan olyan hibás mint a pedofil. Őket nem büntetik meg?

2021. márc. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha a hatósági nyomozás nem állapította meg a részükről a kiskorú veszélyeztetésének tényét, akkor nem büntetik a szülőket.
2021. márc. 12. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!