Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon rossz a 3 éves gyerekem...

Nagyon rossz a 3 éves gyerekem. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Brutalis dolgokat csinál. Fiú. Szófogadatlan is. Allandoan verekszik, de csak a 6 éves nővérét, lebírkózza, üti ököllel, tépi a haját, rugdossa. Oviba nem sokat jart meg a virus miatt, ott nem volt vele baj

Tölem az utcan allandoan elszalad, volt h mas fogta meg, h hova szalad utana, en meg papucsot meg a par honapos kicsit otthagyva futottam utana. Ez 3x fordult elo. De seta kozben is el el szalad, hiaba kiabalok utana, nem nagyon all meg. Felmaszik mindenhova, konyhapult ablakparkany stb. Most ellopta a nyomdatintámat, es mig odakeszitettem a vacsorat kinyomkodta a kagyloba, wcbe kadba, a fuga tiszta kek. Eladtuk a hazat szombaton koltoznek, semmivel se jon fel. Nagyon durva. Kezdek besokalni. :( nem lehet elmenni vele sehova. Hiaba kerem szepen, vagy csunyan, semmi se hat rá.....


2021. ápr. 7. 17:29
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
96%

Na akkor itt a probléma. Egyrészt a kisteso, másrészt mert egyedül vagy velük. Érződik hogy te is feszült vagy, és megértem a helyzeted.

Vagy apuka legyen otthon, szánjon időt a gyerekekre, vagy valami olyan megoldás kell, hogy a középső se érezze magát kirekesztve.

Azert csinálja mert figyelemre vágyik, ilyen egyszerű. Több figyelmet kap, alább fog hagyni ezzel a viselkedéssel

2021. ápr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
87%

“Férjem heti egy napot van itthon”

Egyes számú probléma. A gyereknek mindkét szülőjére szüksége van, ennek a kisfiúnak gyakorlatilag nincs férfi példája, mégha azt az egy napot egész nap a gyerekeivel töltené, az sem lenne elegendô, de feltételezem nem így van, hanem nálatok is megy az apa fáradt, mert apa sokat dolgozik kezdetű. Ezen sürgősen változtatni kell.

Kettes számú probléma: ez a gyerek veszélyes szituációkat teremt, ráadásul rendszeresen, itt már bizony indokolt az elbeszélgetés mellett az atyai pofon. Nem, ez nem testi fenyítés, nem lesz tőle pszichésen terhelt, ha 2-3x ráhúzol a fenekére, engem legalábbis nem vígasztalna a tudat, hogy soha nem ütöttem meg a gyereket, amikor állok a sírjánál, mert egyszer elgázolja valaki.

Azt sem tartanám ördögtől valónak, ha minden egyes ilyen jelenetért egy játéka a kukában landolna. Először csak olyan, amit nem annyira hiányol, remélhetőleg az is elég tanulság lesz a számára, de ha az sem elég, akkor előbb utóbb elérkezel olyasmihez, ami kedves számára. Meg kell tanulnia, hogy nem körülötte forog a világ, nehogy már egy kis sz@ros tartsa terrorban a családot.

2021. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
70%

#13 👏👏👏

Így van

2021. ápr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:
Apuka kamionozik. Nem tud tobbet itthon lenni. En meg lassan bele fogok ebbe a helyzetbe orulni. Nehezen tudom mar kontrollalni hogy ne verjem meg úgy istenesen. Bar az is hiaba valo lenne. Szerintem unatkozik. De ez mar tultul.
2021. ápr. 7. 19:15
 15/48 A kérdező kommentje:
13, egyet ertek, szinte szorol szora ezt mondom ferjemnek. De persze engem hibaztat mundenert
2021. ápr. 7. 19:16
 16/48 anonim ***** válasza:
84%

Apukának munkahely váltás sürgősen és interneten keress nevelési tanácsadót, kérj segítséget. Nem szégyen, mi is rendszeresen ha probléma van konzultálunk szakemberrel. Nekünk a középső gyerek adhds, ezért szükséges, ha valamiben kételkedünk, rosszul reagálunk dolgaira akkor kérdezünk olyat aki ért hozzá.


Másrészt, a verés nem feltétlen segít,a büntetés segíthet, de csak abban az esetben ha egyébként minden mást megteszel. Ha figyelsz, szánsz rá időt, bevonod közös programokba ezt tartósan, pl 1 hónapig így csinálod, és akkor is ennyire kibírhatatlan, akkor jöhet az az opció amit itt írtak, dobald ki egyesével a játékait.


Abba már nem kezdek bele, ha apa ennyire nincs jelen az életetekbe akkor minek a 3 gyerek..

2021. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
71%
Ne haragudj, hogy ezt mondom (hiszen ezen már nem tudsz változtatni), de én tuti nem szültem volna 3 gyereket. Bármennyire is próbáltam az elmeséltek és a válaszok alapján kitalálni lehetséges megoldást, számomra nagyon végzetesnek tűnik ez a helyzet. És szerintem azért, mert 3 gyereketek van és egyikőtök nincs itthon. Értem én, hogy a kamionozás jó bevételi forrás, meg a 3 gyerek után támogatás jár, meg minden ilyesmi, de 3 gyerek mellett a fuvarozás már szerintem bőven nem fér bele. Arról nem is beszélve, hogy 3 gyereknek semmi előnyét nem látom, egyszerűen sokallom. Másrészt tényleg az a baj, hogy a fiad (meg a többi gyereked) mellett nagyrészt nincs egy határozott kiállású apa. Legalább az első 5-6 évében egy gyereknek mindkét szülőnek jelen kell lennie, akik békések vele és nem a tévéműsorokkal, meg ostoba gügyögéssel kötik le a gyerek figyelmét, hanem mondjuk az apjához kimegy a műhelybe, vagy az anyjához a konyhába. Én is már nagyon fiatalon kint ültem az édesapámnál, aki mindig csinált valamit a műhelyben, én meg néztem (egész fiatalon már). Ő meg közben mesélt az ő gyerekkoráról, fiatalkoráról, arról, hogy milyen autói voltak neki, milyen volt benzinkutasként dolgozni (illetve akkor még, amikor kicsi voltam, még kutas volt), és bár sajnos elsodort mellőle az élet, de volt egy apám, aki nem csak volt, hanem élt is, meg tett is a jelenlétemben. A testvéreimre és az édesanyámra ugyanez érvényes. Utólag sajnálom, hogy nem becsültem meg én is jobban őket gyerekként. Mindegy is, lényeg, hogy a fiad mellé kellett volna egy apa, aki nem verné, meg nem rombolná az önbizalmát, hanem csinálna mondjuk valamit otthon, és közben a 2-3 éves fiának mutogatná (aki akkorra már nagyjából fel tudná fogni ezt), hogy "nézd fiam, ilyen lefényezni egy modellautó karosszériáját". Ezután elővenné a festékszórópisztolyt és a kompresszort, meg egy akrilfestéket és megmutatná a 3 éves fiának, hogy ez milyen szép dolog. Vagy megmutatná, hogy üvegszálból, hogyan lehet készíteni egy kis kenut. És a gyerek ezt tanulná el. Az meg csak hab a tortán, hogy nem válna agresszívvé, nem félne idővel a hangos, veszélyes szerszámoktól, stb. Szerintem azért rongálta meg a házatokat többször is, mert az apja nem mutatta meg hamarabb, hogy hogyan kell használni a szerszámokat értelmesen. Azt se tartom kizártnak, hogy ezeket az idióta 3D-s animációs gyerekmeséket nézte, ahol látott valamit, és az rögzült benne. Nálam tudod mikor jönne szóba a tévé? Amikor előkapnám öreganyám 65 éves tévéjét és "gyere fiam, újítsuk fel ezt a régi Orion AT501-es tévét, mert az tök jópofa lesz, amikor életre kel újra." Aztán apa és fia felújítanak egy régi tévét, ami végül működne is tényleg. Vagy mondjuk az apa venne egy régi autót, mondjuk egy '81-es Ford Taunus-t és megmutatná a fiának, hogy milyen szép dolog, amikor egy szétrohadt, benzinzabáló, leélt utasterű autó hogyan alakul át hónapok alatt és a végén egy kellemesen duruzsoló autóvá válna. A gyerek együtt örülne az apjával, amikor az orruk előtt elevenedik meg újra egy 40 éves autó. Az a gond, hogy megszültél 3 gyereket, de semmi érdemit nem csináltok vele. A férjed nem tud mit, mert ő valahol Európában van gondolom, te neked meg nem tartom kizártnak, hogy semmilyen érdekes jártasság, vagy tudás nem lapul a zsebedben, amit a gyerekeid javára fordíthatnál. Ezért tartom ezt az egészet halott ügynek már. Ha összevered a gyereked, nem fogsz semmit se elérni. Hamarabb kellett volna tenni azért, hogy ilyesminek még a gondolata se jusson eszedbe.
2021. ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, nem mindenki apja egy MacGyver, sőt, szerintem az apák 99%-a nem tud ilyeneket, mint amiket te mondasz, de az tény, hogy ha nem is ezeket, de mondjuk a bicajozást, focizást már rég elkezdhette volna a gyerek csinálni az apjával. Kérdező, neked nincs olyan hobbid, ami érdekelhet egy fiút? Elkezdhetnéd ezeket bevezetni, plusz én is a nevelési tanácsadót vagy pszichológussal való beszélgetést javasolnék neked.
2021. ápr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
92%

Kaptál hideget rendesen.

Tény, hogy a gyermek viselkedése a legnagyobb tükör az otthoni dolgokra és az agresszív viselkedés pedig azt jelenti hogy nincs minden rendben.

Mondom ezt úgy hogy a jól nevelt de két emberes, hurrikán természetű fiam is verekedett és bárhogy próbáltam alátámasztanihogy miért nem mi vagyunk a hibásak csak leesett, hogy de, bizony de.

Mi sokat veszekedtunk szóban a férjemmel, talán el is jutottunk oda, hogy a fiunk miatt vagyunk együtt. Frusztráló úgy nevelni szépre és jóra valakit, ha közben a másik szülőt megfolytanad egy kanál vízben. Amíg mi nem tettünk a kapcsolatunkért addig zabolátlan volt, erre jött rá a 3 éves dackorszak és nagyon nehéz időszakokat éltünk így át.

De felismertük és normalisabb eletvitelt teremtettünk, beláttuk ez kapcsolati fejlődés nélkül nem fog menni.


Most normális a fiam, szófogadó, nem verekszik, támogatjuk az erzelmeinek a kimondasaban és kimutatásában. Szociális kapcsolatait bővítjük covid miatt most nem persze mert egykeként, sok szülői konfluktust latva bizony kellenet olyan helyzetek, ahol megtanulja a határokat, a kérés, a bántás, a figyelem, a kedvesség következm~nyeit a kortársainál is.


Nálad egyértelmű hogy olyan feszült vagy amit a fiad nem képes tovább tolerálni és robban. Átfogó megoldás kellene, neked is több érdemi feltöltődés, családi háttér, következetes és betarthato korlát és szabály rendszer, napirend és érdemi idő a gyerekekkel külön kulon. A férjed is vegye ki a részét a családból. Nem a 3 gyermek a baj hanem hogy hozzá nem volt időd egyedül megtanulni felépíteni az élhető életet.


Menni fog, segítséget nem szégyen kérni ebben a helyzetben, főleg ha nem tudsz hatni az apára.

2021. ápr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
69%
Megfojtani 🤦‍♀️nem ly
2021. ápr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!