Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon rossz a 3 éves gyerekem...

Nagyon rossz a 3 éves gyerekem. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Brutalis dolgokat csinál. Fiú. Szófogadatlan is. Allandoan verekszik, de csak a 6 éves nővérét, lebírkózza, üti ököllel, tépi a haját, rugdossa. Oviba nem sokat jart meg a virus miatt, ott nem volt vele baj

Tölem az utcan allandoan elszalad, volt h mas fogta meg, h hova szalad utana, en meg papucsot meg a par honapos kicsit otthagyva futottam utana. Ez 3x fordult elo. De seta kozben is el el szalad, hiaba kiabalok utana, nem nagyon all meg. Felmaszik mindenhova, konyhapult ablakparkany stb. Most ellopta a nyomdatintámat, es mig odakeszitettem a vacsorat kinyomkodta a kagyloba, wcbe kadba, a fuga tiszta kek. Eladtuk a hazat szombaton koltoznek, semmivel se jon fel. Nagyon durva. Kezdek besokalni. :( nem lehet elmenni vele sehova. Hiaba kerem szepen, vagy csunyan, semmi se hat rá.....


2021. ápr. 7. 17:29
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
9%

Ennyi okoskodó anyukát, hát ez egy kicsit sok, nem?

Mintha nem építettek volna romokból újjá egy országot a háború után a gyerekeikkel egyedül maradt anyák, és a gyerekeikből lettek az ország túlélést kigondoló-megtermelő mai nyugdíjasok.

Akik ugrásra készen várják, hog MÉG TÖBBET tehessenek, hathassanak, alkothassanak, gyarapíthassanak. Akikre a saját családjuk igényt tart, azok a családjukért, de akik facérak ebből a szempontból, azok is szívesen beszállnak MÁSOK családját segíteni, elhiheti akárki.


Én a kérdező helyében körülnéznék, hogy a szomszédságban, a környéken ki van olyan öreg, aki magányosan kénytelen élni, és összefognék vele vagy akár többükkel. Más anyukákkal, több öreggel akár közösségi csoportot is alakítanék. Mindenki jól járna, boldog lenne.


Az ilyen okoskodó anyatársakat meg messziről kikerülném.

2021. ápr. 13. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
69%

42es szerinted erre van igény? El tudod képzelni ezt az élethelyzetet amit most elképzeltél?

Nem háború idején élünk, amikor a nők nem jártak dolgozni és csak az otthoni földmunkából éltek, nem abban az időben élünk - sajnos- amikor az emberek összefognak, hacsak nem családtag a másik személy.


Én azt tapasztalom, hogy az ember, pláne ha anya, örül ha hazaesik a munkából és a gyerekeivel lehet, örül ha "Csak" annyi várja otthon hogy megfőzze a vacsorát, de akkor vegyük még hozzá a jelenlegi helyzetet (a szülőnek kell tanulni a gyerekkel, ami iszonyat megterhelő, plusz ha még több gyerek is van..) hát még álljon le bandázni olyan családdal ahol a középső veri a nagyobbat? Én őszinte leszek, nem szívesen vinném a sajátomat, mert félnék hogy az enyémnek is lekever egyet.


Az mondjuk jó tanács lehetne, hogy kérjen családtól segítséget, a nagyi vigyázhatna a gyerekekre amíg anya kicsit kikapcsol, mégha ez csak egy kávézást jelent.

Szerintem itt leginkább az a probléma hogy anya nagyon le van terhelve, és szüksége lenne arra, hogy pihenjen, és egy kicsit elfelejtse a háztartásbeli gondjait, ami nehéz, tekintve hogy gyakorlatilag egyedülálló szülőként neveli a gyerekeit.


De ez hogy összefogni több anyukával, mint háború idején... Hát ilyen csak a mesében van

2021. ápr. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
12%

A mai helyzet több szempontból is tekinthető háborús helyzetnek -ebben igaza van a 08.19.-nek, hogy NEM háború utánit írt- Mo-on a nyugati országok viszonyaihoz képest. Amit a mi 50 éves kontónkra szereztek/kaptak maguknak.

Attól függetlenül, hogy nálunk is vannak haszonélvezők, mint a háború után is voltak, a seftelők, meg azok, akik nem a romot takarították, hanem biciklialkatrészt guberáltak, hogy bérbeadjanak másoknak bicikliket. Esetleg kenyérjegyért munkábajárásba.

Mivel nincs nagyi vagy más rokon említve, gondolom, nincs.

2021. ápr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
67%

Ilyen helyzetben én sem vállalnék 3 gyereket, hogy az apuka szinte sosincs otthon, bár vannak egyedülálló anyukák is akiknek még ennyi sincs.


Első blikkre az a baj, hogy ott a 10 hónapospd, és őrá rengeteg időt kell szánni, így a kisfiadra kevesebb jut, mint előtte. Ezért hisztizik folyton és fetreng arra nem való helyeken stb, hogy rá figyelj.


A gyerekhám szerintem klassz, aki meg elítéli, annak fogalma sincs arról, hogy mi megy nálatok, nem kell velük foglalkozni.

2021. ápr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:

Avaly89.

Miert is nem tudom nevni őket? 😄

Mit tudsz amit en nem?

Egy gyerekrol volt szo, szepen kikovetkeztetted hogy nem tudom nevelni oket. Gyere es vedd fel a papucsom, te biztos mindenben szupi vagy:)

Itt gyakorin legalábbis! :))

2021. ápr. 26. 10:14
 46/48 anonim ***** válasza:

46!

Egy gyerek nem magától lesz szófogadatlan, hanem mert úgy érzi, hogy neki nem kell azt tennie, amit kérnek tőle. Ha normálisan megnevelnéd a gyerekedet, akkor nem lenne ilyen. Vannak persze minden gyerek életében hisztisebb, rendetlenebb időszakok, de ahogy látom itt most nem erről van szó. Csak te úgy vagy vele, hogy belenyugszol abba, hogy a te gyereked rossz és kész.

2021. ápr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
27%

46!

Nem vélezlen ilyen az a gyerek...

Ha következetesen nevelted volna, nem kellene ide kerdéseket kiirogatni...

Elrontottad. Be kell ismerninés ennyi

2021. ápr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:

Elengedtem ezt az egeszet. Nem tudok mit valaszolni

Sziasztok 😄

2021. ápr. 27. 17:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!