Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan éltetek túl a dackorsza...

Hogyan éltetek túl a dackorszakot? Van valami tanácsotok?

Figyelt kérdés

Gyerekem 3 éves, autista és dackorszakos. Úgy érzem, hogy nem bírom tovább,kezdek összeomlani. Segítségünk nincs, nincs olyan, hogy 1-2 órára lepasszoljam a mamáknak. Alapjáraton egy aranyos, szófogadó kislány néhány furcsasággal, de most mindenre sírás, sikítás a válasz. Percenként váltakozik a hangulata. Az egyik pillanatban még sikít és zavar ki a szobájából, 20 másodperc múlva meg a nyakamban csüng és szeretget/bocsánatot kér.

Mentálisan teljesen a padlón vagyunk már és rohadt nehéz következetesnek és higadtnak maradni.

Tapasztaltabb szülők, ti hogy éltétek túl ezt az időszakot? Van-e valami praktika, ami még tudná könnyíteni a helyzetet?

Olyat kérlek ne írjatok, hogy "bezzeg az én gyerekem soha nem hisztizett", mert én elhiszem, csak rajtunk az semmit nem segít.


2021. nov. 15. 15:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon jó cikk. A könyvet még nem vettem meg, de megfogom. [link]
2021. nov. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Alapvetően jó, ha a szülő nyugis természetű. :-)

Amikor a gyerek hisztizik, nem szabad átvenni a hangulatát. Nem szabad belemenni az ő utcájába. Higgadtan és nyugodtan kell elérni azt, amit akarsz. A nyugalmad őt is megnyugtatja, az idegességed fokozza az idegességét.

Mindig egy kicsit kívülről kell nézni a mindennapos küzdelmeket. Évek múlva ezek már lényegtelenek lesznek. Csak akkor és ott van hatása rád, és csak annyi, amennyit engedsz, hogy legyen.

2021. nov. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Kurcinka Eleven kolykok c konyveben kulon fejezet foglalkozik a szulovel, es hogy hogyan kezelje maga a szulo a sajat erzeseit, mit kezdjen azzal, ha a gyerek felhuzza. A gyerekekkrl kapcsolatban is rengeteg tipp van benne.
2021. nov. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Bölcs, ovi? Más nem fog segíteni, csak ha mások is vigyáznak rá és tudsz valami mást csinálni. 3 éves már nagy, neki is kellene egy kis önállóságot tanulni, nemcsak mindig anya mellett lenni.
2021. nov. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Bölcsis. 6 órában dolgozom,(annyit van a bölcsiben is) de a munkám is igen stresszes.

A bölcsiben egy kisangyal, a nevelők csak dícsérik, hogy milyen szófagodó gyerek és amint kiérünk a bölcsi kapuján, kezdődik a műsor.

Apjával is ilyen dacos.

Elméletben tudom, hogy higgadtnak kellene maradnom és igazából általában az is maradok, de belül majd szét tudnék robbanni és ez a belső nyomás készít ki.

Köszönöm a könyvajánlásokat, utána olvasok.

2021. nov. 15. 16:38
 6/15 anonim ***** válasza:
Ezek a módszerek csak neurotipikus gyerekeknél működnek. Nem neurotipikusnál nem.
2021. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Bár az én gyerekem nem auti, csak többemberes, de a dackorszak iszonyú volt. És 5 éves koráig eltartott.

Szintén bölcsis, majd ovis volt, ahol agyon dicsérték.

Itthonra meg már ördögűzőt akartam hívni.

Tudom milyen, mikor kimerült vagy. És tényleg az esetek nagyrészében megtudod őrizni a nyugalmadat. De ott van az a pár alkalom mikor te is üvöltve bőgnél a sarokban.

Túl lehet élni. Szerintem kifejezett praktika nincs. Van ahol beválik a bünti, vagy h figyelmen kívül hagyod, megöleled. Nálunk semmi. Csak még jobban belelovalta magát.

SEMMI nem segített, csak az idő

2021. nov. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
6, de a szulo neurotipikus, es a Kurcinka-fele konyv, ahogy irtam kulon foglalkozik azzal, hogy maga a szulo a sajat erzeseit hogyan kezelje.
2021. nov. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Azzal egészíteném ki, hogy a ti mentális egészségeteket is vegyétek figyelembe. Én amikor úgy éreztem hogy robbanok, kimentem az erkélyre, morogtam vagy rágyújtottam (igen tudom, most jön majd az hogy milyen anya vagyok) vagy egyszerűen lefeküdtem a földre, becsuktam a szemem és vártam mi lesz. Ilyenkor a legtöbbször rám mászott a fiam és nekem is helyére billent a hangulatom.

Találjátok meg, hogy nálatok mi oldja a feszültséget adott helyzetben. Legyen az bármennyire bugyuta vagy kínos dolog. Ha te rendben vagy, a gyermek is rendben lesz.

Kitartást, hamarosan vége ennek a korszaknak is!

2021. nov. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Jelenleg 5, 4, 2 és 1 évesek a gyerekeim. Nem tudok mást mondani, mint hogy HUMOR. Egyszerűen nem szabad komolyan venni ezeket a hisztiket, mert beleroppan az ember.
2021. nov. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!