BNO F84 ??? Többi lent

Figyelt kérdés

Kisfiam 4,5 éves. 2 hete kaptuk meg a szakvéleményt amin a diagnózis: autizmus spektrum zavar, és SNI

A BNO F84 (pervazív fejlődési zavar). Nem szobatiszta, alig mond valamit, de legtöbbször csak halandzsál. Én öltöztetem, 3 dolgot eszik össz- vissz stb.... Szeptemberben megy oviba,addig továbbra is korai fejlesztésre járunk. Nagyon félek, nem tudom mi lesz vele oviban! Dolgozni sem tudok el menni tőle, erre jár valami támogatás?


2022. ápr. 4. 17:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Sok itt a félreértés, mindig leírom, de nem hiszik el nekem, pedig én fel lettem világosítva.

Vannak integrálható és vannak nem integrálható sni-s gyerekek.

Amennyiben a gyerek integrálható, akkor a körzetes ovi/suli fel kell, hogy vegye. Senkit nem érdekel az alapító okirat, az nem írja felül az Oktatási Törvényt. Akkor összehívják a taggyűlést, és felveszik az Alapító Okiratba, és ennyi. De sok szülő ezt nem tudja, és az iskolák/óvodák ki is használják. Nálunk pl. csak annyi van benne az Alapító Okiratban, hogy körzetünkből sni-s gyerekeket fogadunk. Viszont az önkormányzat ezt már rég felvetette mindegyik iskolájának az alapító okiratába, ezt nekem konkrétan a Szakértői Bizottságban mondták.

Ne hagyjátok magatokat!!!

Ha azt írják le, hogy a gyerek nem integrálható, akkor kell az EGYMI.

Viszont sok iskola/óvoda addig szekálja a gyereket, hogy a szülő végül nagy elkeseredésében belemegy abba, hogy szegregáltba menjen a gyerek. Ez lehet, hogy jó a gyereknek, lehet, hogy nem, mindenképpen meg kell nézni előtte az intézményt.

2022. ápr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Utolsó, erre valami törvényi hivatkozást tudnál küldeni?
2022. ápr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Kedves 21- es. Épp tegnap kaptam erről felvilágosítást, és ugyan ezt mondta egy ebben jártas illető amit most te le írtál!
2022. ápr. 20. 07:59
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg azt, hogy nem elég az alapító okiratot módosítani (bár kell hozzá). Hanem onnantól, hogy hivatalosan is fogadnak autikat, kötelező autispecifikus gyógypedagógust alkalmazniuk.
2022. ápr. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok törvényt, a Szakértői Bizottságban mondták, és a védőnő is ugyanezt mondta nekem.

24-esnek: ha felvesznek autista gyereket egy integráló intézménybe, akkor ki van neki írva valahány óra fejlesztés, amihez utazó gyógypedagógust igényelni kell. Ez minden sni-nél így van, ha nincs az adott intézményben főállású dolgozó, akkor kérnek az EGYMI-től szakembert, aki kimegy heti 4 órában fejlesztésre. Ezért van az utazót gyógypedagógusi hálózat. Nem kell saját dolgozónak lennie.

2022. ápr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ez igaz, viszont sima SNI mellé elég a gyógypedagógus, auti mellé meg olyan kell, aki autispec.szakirányon végzett. Ez szintén szakszolgálatos információ:)
2022. ápr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Igen, elvileg ez így van, de ha nem talál, hát nem talál. A szülő feljelentheti az intézményt, de sok minden nem történne, annyira nincs szakember. A fiam mellé egyébként logopédiai szakirányon végzett gyógypedagógus van kiírva, aztán én sosem láttam a diplomáját, de szerintem nem az.

Autista szakirányos gyógypedagógust valóban elég nehéz találni. De emiatt elvileg nem utasíthatják el, ezt az intézmény vezetőjének meg kéne tudni oldani. Vannak egyéni vállalkozók is, akiket meg lehet igényelni, elvileg van valami lista, ahonnan válogathatnak az igazgatók.

2022. ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!