Adhd gyermekek szülei?

Figyelt kérdés

Kedves Szülők!


Szeretném előre leszögezni, hogy még nincs diagnózisunk, de el vannak indítva a papírok pedagógiai szakszolgálatnál, amit én kérvényeztem, nem pedig az óvoda.. Sajnos a megyeibe október - novembernél előbb nem is számítok időpontra, a gyermek pszichiátriát pedig napok óta hívom eredménytelenül.


Jelenleg adhd gyanúval küldik a 4 éves lányomat tovább. Sajnos nekem is ez lenne a tippem.

Ami eddig biztos, hogy a területileg illetékes pedagógiai szakszolgálatnál nem tudták teljesen felmérni, annyira nagyfokú a figyelemhiánya. Ebből adodóan vannak elmaradásai. Nem megy a számolás, még 3ig sem, a színeket keveri stb.

Folyamatosan zizeg, nagy a mozgásigénye, eleven, de hiperaktívnak nem mondanám éppenséggel.

Hisztis, mindenre hisztivel reagál, nincs feladattudata. Még mindig az akaromnál van leragadva.

Ami borzalmasan aggaszt, hogy semmi félelem érzete nincs vadidegenekkel szemben.

Bárkivel szóba enyeledik, bárkit megölelne 2 szép szó után, és bárkivel simán elmenne 2 szép szó után.

Ami még borzalmasan zavaró, hogy folyamatosan valami fura hangot ad ki magából. Értsd- mintha egy dzsungelben lennénk egész nap. Morog vísit, sikít, hörög..

Mindig neki kell a középpontban lenni (középső gyermek) sokszot nehezen fogad szót, és minden kérés és tiltás ellenére "csakazértis" megteszi. Az utcán nehezen közlekedünk, és ha nem fognám a kezét, nem mondanám el folyamatosan, hogy jönnek- mennek az autók, simán kiszaladna az útra anélkül, hogy körbenézne.

Nagyon szeles és hirtelen, olyankor senkit és semmit nem néz.

Kívűlállónak egy cuki laza, fiús kislánynak tűnik, aki mindig csintalan, de mivel a nagyobbik lányunk sni-s, látom, hogy nem éppen átlagos ő sem.


Van napirendünk, következetes vagyok, és ha kell nagyon szigorú is. Igyekszünk sokat a levegőn lenni.


Szóval bármilyen tanácsot szívesen fogadok, vagy meglátást, mert egyre nehezebb mentálisan.



2022. máj. 13. 17:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%

Nem, nem lehet asgergeres. Könyörgöm ne diagnosztizáljunk már látatlanban pár mondat alapján az interneten! Kifejezetten erre specializálódott gyermekpszichiátereknek is több óra kell hozzá.

4 éves még nagyon kicsi. Ez még bármi lehet. Az én fiamat ennyi idősen senki nem tudta megvizsgálni, mert egyszerűen nem volt hajlandó együttműködni.

A diagnózis szerintem szinte mindegy, állami fejlesztés nem nagyon van, csak egy bélyeg, szerintem ha teheted, álljatok meg a btm-nél, ne kérd az sni-t.

És jó lenne, ha sürgősen keresnél egy jó gyógypedagógust. Nem mondom, hogy autista a gyerek, de az autista szakos gyógypedagógusoknak nagyon jó módszereik vannak az ilyen gyerekekhez. Az én fiamat kb. a 2. óra után úgy munkára fogta, hogy csak lestem. Simán végigdolgozta a 45 percet, előtte meg mindenre csak az volt a válasz, hogy nem, nem, nem.

Mi jártunk csoportos tsmt- tornára heti kétszer és utána volt ez a magánóra, ahol rajzoltak, számoltak, gyöngyöt fűztek, stb.

1 év alatt szinte teljesen feljött a kortársai szintjére. Amúgy az enyém adhd-s.

Mindkét gyerekem adhd-s. És nem hiperaktív egyik sem!!!

Ez is egy fogalomzavar, ugyanis a mozgáskoordinációban 2 dolog van, a nagymozgások és a finommotorika. Amelyik a nagymozgásokat sem tudja rendesen irányítani, az feláll a tanóra közepén és szaladgál. De sok adhd-s gyereknek ezzel nincs gondja. De az enyémeknek mindenük jár, billeg a székkel, dobol a padon, valamit folyton csinál óra közben. Emellett ott a figyelemzavar és a magatartászavar. Sok mindenből áll össze, az önkontrolltól kezdve a szabálykövetésen át, sok-sok tünete van az adhd-nak, a hiperaktivitás csak az egyik.

Amúgy simán lehet, hogy 4 évesen azt fogják mondani, hogy nem tudják diagnosztizálni, hozd vissza később.

2022. máj. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod 11#.

Meg a többieknek is, akik a tornát írták. Higgyétek el meglévő sni-s gyerek mellett tudom, hogy a tsmt torna hasznos, de hiába lakunk 2 nagy város között, egyszerűen alig van szakember. Aki van telítve van, nem vállal, vagy olyan időbeosztás mellett amit meg mi nem tudunk összehozni..



Én a legkevésbé sem tartom bélyegnek az sni megnevezést, ez van ezt kell elfogadni.


Még nagylányunknak is vissza van a pszichológus.

2022. máj. 14. 20:31
 13/15 anonim ***** válasza:
Tsmt-t otthon csináltuk, egyáltalán nem kellett sehová eljárni, mert a feladatsort is skype-on tanitották be (covid miatt, de gondolom azóta lehet ilyet kérni). Abszolút hatásos volt. Szerintem jobb otthon, mint a csoportos, mert bármikor csinálhatjátok.
2022. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13-as: kétféle tsmt-torna van. Az egyik, amit otthon csinál a gyerek a szülővel, és szakember írja fel egyénre szabva. Elvileg 3 hetente van kontroll, és átírják a gyakorlatsort, ahogy fejlődik a gyerek. De ehhez általában mindkét szülő kell, minden másnap kell csinálni, nagyon időigényes. És mi van, ha a gyerek nem akar együttműködni? Nekem nem akart, ezért a 4. gyakorlatsornál feladtuk. Annyi balhé volt belőle itthon, hogy mondtam, nekem nem ér annyit az egész. Ezért hordtuk inkább csoportosba.

A csoportos valóban nem annyira egyénre szabott, viszont annak meg megvan az az előnye, hogy meg kell tanulnia együttműködni a többiekkel, kivárni a sorát, nem rohangálhat, ahogy neki tetszik, hanem a többiek után kell szépen sorban menni. Ha normális szakember vezeti, akkor rá tudja venni a gyereket az együttműködésre. Mert ebből is van kókler, sajnos. Mi először egy olyan embernél voltunk, aki kirakta a pályát, és elvárta, hogy a szülők vezessék rajta végig a gyereket. Mivel az enyém nem volt erre hajlandó, mondtam neki, hogy segítsen, erre minden alkalmatlan szülőnek elhordott, hogy én nem tudom motiválni a saját gyerekem. Nem tudom, valóban, ha tudnám, nem kéne szakember. Őt ott is hagytuk, de találtunk egy másik csajt, aki viszont nagyon értett a gyerekek nyelvén.

Tudom, hogy kevés a gyógypedagógus, nagyon nehéz találni, nekünk is ismerős ajánlott, mert nem hirdetnek sehol. Esetleg a helyi oviban, suliban érdemes megkérdezni, hogy oda ki jár ki, őt talán ha felhívod, hátha vállal magánban, vagy tud valaki mást ajánlani.

Sajnos nem a szülők szerint bélyeg az sni, hanem a pedagógusok szerint, elég negatívan állnak hozzá, nagyon nehéz befogadó intézményt találni nekik, ezért mondtam, hogy inkább jobb elkerülni. Én magam sem gondolom, hogy ettől rosszabb lenne a gyerekem, hogy figyelemzavaros, de a tanárok nagyon félnek ettől.

2022. máj. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk a kicsi (4 lesz) SNI, kevert specifikus, beszédfejlődése, értése problémás, középsőnél (6 lesz) hasonló, mint amit leírtál néhány kivétellel. BTMN egyelőre, de lemaradásai vannak + egyre féltékenyebb a testvéreire... + az egyéb tünetek. ADHD nálunk is felmerült.
2022. máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!