Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek hogy jobb legyen a...

Mit tegyek hogy jobb legyen a helyzet a kislányommal?

Figyelt kérdés
Egyre jobban el vagyok keseredve a kislányommal kapcsolatban és a családban sokmindenki engem okol hogy ilyen lett. Jövő hónapban lesz 2 éves és már mindenkit kikészít. Rengeteget hisztizik nap mint nap és kicsit el is van maradva a vele egyidős korosztálytól. Újszülött korától cumizik amire anyósom szoktatta rá, mert hasfájós volt és azzal tudtuk mindig megnyugtatni. Ha el is vettük tőle mindig alvás közben sokszor felébredt és kereste. Ma már ha nyűgöskodik mindig azt keresi meg a takaróját és napközben is van hogy kéri. Aludni csak azzal alszik el és ha elvesztem tőle ha elaludt felébred sokszor. Kicsit előre is állnak már a fogai és így beszélni se fog tudni megtanulni. Hogyan szoktassam le róla? A másik hogy nem akar egyedül enni kanállal villával mert ha engedem is neki ideges lesz és azt akarja én adjam neki. Az étkezések nem az asztalánál történnek hanem legtöbbször mesenézés közben hajlandó enni vagy játék közben de akkor meg mindig elmászkál. Hogyan érjem el hogy velünk egyen a kis asztalánál? Hogy szoktassam rá hogy egyedül egyen? Ami pedig a legjobban aggaszt az a hiszti. Régen kinnt nem volt semmi baja élvezte hogy kinnt lehet játszhat és ha haza kellett jönni jött szépen. Mostanában már ha el is visszük a játszótérre és belejon mondjuk a csúzdázásba homokozasba és mondjuk neki megyünk hazafelé egyből elkezd hisztizni újra és újra le akar csúszni és ha fel akarom venni hogy megyünk megfeszíti magát, dobálni kezdi magát és sír. Van hogy játék közben is elkezd hisztizni ha vmi nem sikerül neki vagy maga se tudja mit akar. Nagyon kellemetlen sokszor más szülők előtt amit lerendez. Itthon pedig ha hazajön a munkából a férjem anyósom egyből csimpaszkodik beléjük nem engedi hogy átoltozzenek tegyek a dolgukat. Sajnos anyósomék előtt már nem is merem etetni vagy asztalhoz ültetni mert amint meghallja őket vagy meglátja rohan hozzájuk és nem is tudom tovább etetni. Már teljesen kikesziti férjemet meg őket és mindig engem hibáztatnak ha elkezd hisztizni tombolni mert mondjuk anyós épp főzni akarna vagy bármi mást. Ha vmiert meg rászolnak tiltanak neki akkor meg keserves sírásba kezd. Nem szereti ha ellent mondunk neki mert akkor csapkod szétszórja a játékait. Anyós szerint az én hibám hogy nem tudja megérteni amit nem szabad meg h rám ennyire nem hallgat. És hogy unalmas vagyok neki azért ragaszkodik hozzájuk. Szerinte egész nap tanítani kéne szórakoztatni játszani vele és persze megcsinálni mellette mindent. Sajnos mellette nagyon nehéz a házimunka mert nem ül le és játszik órákig így nem lehet megcsinálni mindent. Azt állítja h kergetem és azért kezdett el futkozni. Ő maga futkoz és esik el nem én kergetem. Meg h nem vagyok a nyomában és így nem tudom megakadályozni h elessen. Nagyon zavarja férjemet és őket h nem működik velem együtt nem hallgat rám így állandóan a sírást kell hallgatniuk. Szeretném ha onallobb lenne ha hiszti nélkül gördülékenyen telne egy nap de így nagyon nehéz. Nem is mértük eddig elvinni nagyon sehova majd most lesz egy esküvő még nyáron a Balatonra szeretnénk elvinni. Nem tudom hogy fogja viselni de félek előre hogy ott is elkezd hisztizni mindenért.
2022. máj. 18. 14:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
7 + 10: Nagyon jókat írtok! Reméljük, a kérdező megfogadja...
2022. máj. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem anyóst is ki kéne vonni az egyenletből. Szuper, hogy van segítségetek, de nekem kicsit úgy tűnik, hogy te vagy az, aki a gyereket nevelni is próbálja, ezért veled dacosabb stb, ő és a férjed meg élvezik a jófej gyereket, de nem igazán veszik ki a részüket. Főleg a férjed... ő mennyit van jelen aktívan a kislányod életében?
2022. máj. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
85%

Nevelésben fogadd meg, amiket írtak. Legyél következetes, a nem az századszorra is legyen nem. Meg fogja szokni a gyerek, és nyugodtabb lesz, de azért ez egy ilyen korszak és nincs varázsmódszer. Egyetek együtt, ha meg nem hallgat rád, kapd fel, vidd arrébb.


Aztán szerintem is vond ki anyóst. Ne legyen ez az "ajándék lónak...", mert ebből mindig csak szívás van. Ő "segít", mert milyen jófej, te meg akarsz felelni, meg be akarsz vágódni nála, mégis a férjed anyja, de nem sikerül, és önbizalomhiányos leszel és frusztrálódsz és panaszkodsz fűnek-fának, de neki nem mersz ellent mondani, mert hát segít meg tapasztalt és nem bízol magadban... stb. Szóval ha sokat van nálatok, építsd le egy kicsit, legyen szabott rendje, hogy pl. hetente egy délután, de ne hozzá kelljen folyton alkalmazkodnod, egy vendéghez, mikor elég a gyereked is. Hidd el, meg tudod oldani te egyedül is. Ha meg nem vagy a toppon, hát akkor épp nem vagy, de legalább nem lesz senki, aki kritizál és hibáztat, hanem csak legközelebb majd jobban igyekszel és nem kell senkinek magyarázkodnod meg rágörcsölni. Egy anyának épp elég bűntudata tud lenni, nem hiányzik hozzá valaki, aki kakukkolja is, hogy mikor rossz a teljesítmény.


A másik meg a férjed... kb. ugyanezt érzem, hogy neki is vannak elvárásai meg elvei, hogy te hogy neveld a gyereket, amivel biztos egyet is értesz, csak hát a gyakorlat mindig nehezebb ugye... és add oda neki készen, jókedvűen, hogy játszhasson vele. Ehelyett hagyd csak rá nyugodtan, szívjon vele ő is :D néha egy fél napot - máris nem lesz olyan okos neked mit hogy kellene csinálnod. Hidd el, túlélik, sőt jobban fognak kötődni egymáshoz, míg büszke is lesz magára. És a te munkádat is jobban el fogja ismerni. Szóval win-win, míg ha automatán kiszolgálod, nem fogja sosem értékelni, csak kritizálni, ami nincs meg.

2022. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
92%

Te vagy az a kérdező, aki anyósék házában lakik, és anyós etette meg éjszakázott a kislánnyal babakorában, mert te fáradt voltál, igaz? A férjed meg folyton az anyján lóg, téged magadra hagy, te meg nem tudsz kiállni magadért. A gyerekkel nem foglalkozol, nem főzöl neki.

Kérdező, nem érdemes neked mit írni, mert semmin nem fogsz változtatni továbbra sem, annyi jó tanácsot kaptál már a többi kérdésednél, es mégsem csinálsz semmit. Megértem ezt a gyereket, hogy hisztis, én is az lennék a helyében. Változtass, állj a sarkadra, foglalkozz a gyerekkel, mutass példát. Egyelőre egyiket sem teszed.

2022. máj. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
2022. máj. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
36%
Igazából vicces és szánalmas,hogy egy 2 éves szaros kordában tart egy egész csaladot..
2022. máj. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Kéthavonta újra kiírja...
2022. máj. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Vizionálom az alábbi bejegyzést:


2031.10.03.


Mihez kezdjek 10 éves kislányommal? Az anyósom folyton piszkál.



Költözz el az anyósodtól. Különben ez sose lesz jobb, tényleg.

2022. máj. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
89%
Szereted te azt a gyereket egyáltalán? Miért írod ki újra és újra? Úgy érzem, hogy belefáradtál.
2022. máj. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
78%

Mondva csinált indokokkal akarod ráhúzni a lányodra, hogy ő a rossz.

Pedig ebben a történetben (az előzőekkel egybevéve) veled van a legnagyobb baj!

Az a szegény kislány egy teljesen átlagos 2 éves.

Állj a sarkadra a gyereked érdekében! Ebből a közegből ki kellene lépned. Anyóstól messzire elköltözni a férjeddel vagy nélküle!

2022. máj. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!