Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek hogy jobb legyen a...

Mit tegyek hogy jobb legyen a helyzet a kislányommal?

Figyelt kérdés
Egyre jobban el vagyok keseredve a kislányommal kapcsolatban és a családban sokmindenki engem okol hogy ilyen lett. Jövő hónapban lesz 2 éves és már mindenkit kikészít. Rengeteget hisztizik nap mint nap és kicsit el is van maradva a vele egyidős korosztálytól. Újszülött korától cumizik amire anyósom szoktatta rá, mert hasfájós volt és azzal tudtuk mindig megnyugtatni. Ha el is vettük tőle mindig alvás közben sokszor felébredt és kereste. Ma már ha nyűgöskodik mindig azt keresi meg a takaróját és napközben is van hogy kéri. Aludni csak azzal alszik el és ha elvesztem tőle ha elaludt felébred sokszor. Kicsit előre is állnak már a fogai és így beszélni se fog tudni megtanulni. Hogyan szoktassam le róla? A másik hogy nem akar egyedül enni kanállal villával mert ha engedem is neki ideges lesz és azt akarja én adjam neki. Az étkezések nem az asztalánál történnek hanem legtöbbször mesenézés közben hajlandó enni vagy játék közben de akkor meg mindig elmászkál. Hogyan érjem el hogy velünk egyen a kis asztalánál? Hogy szoktassam rá hogy egyedül egyen? Ami pedig a legjobban aggaszt az a hiszti. Régen kinnt nem volt semmi baja élvezte hogy kinnt lehet játszhat és ha haza kellett jönni jött szépen. Mostanában már ha el is visszük a játszótérre és belejon mondjuk a csúzdázásba homokozasba és mondjuk neki megyünk hazafelé egyből elkezd hisztizni újra és újra le akar csúszni és ha fel akarom venni hogy megyünk megfeszíti magát, dobálni kezdi magát és sír. Van hogy játék közben is elkezd hisztizni ha vmi nem sikerül neki vagy maga se tudja mit akar. Nagyon kellemetlen sokszor más szülők előtt amit lerendez. Itthon pedig ha hazajön a munkából a férjem anyósom egyből csimpaszkodik beléjük nem engedi hogy átoltozzenek tegyek a dolgukat. Sajnos anyósomék előtt már nem is merem etetni vagy asztalhoz ültetni mert amint meghallja őket vagy meglátja rohan hozzájuk és nem is tudom tovább etetni. Már teljesen kikesziti férjemet meg őket és mindig engem hibáztatnak ha elkezd hisztizni tombolni mert mondjuk anyós épp főzni akarna vagy bármi mást. Ha vmiert meg rászolnak tiltanak neki akkor meg keserves sírásba kezd. Nem szereti ha ellent mondunk neki mert akkor csapkod szétszórja a játékait. Anyós szerint az én hibám hogy nem tudja megérteni amit nem szabad meg h rám ennyire nem hallgat. És hogy unalmas vagyok neki azért ragaszkodik hozzájuk. Szerinte egész nap tanítani kéne szórakoztatni játszani vele és persze megcsinálni mellette mindent. Sajnos mellette nagyon nehéz a házimunka mert nem ül le és játszik órákig így nem lehet megcsinálni mindent. Azt állítja h kergetem és azért kezdett el futkozni. Ő maga futkoz és esik el nem én kergetem. Meg h nem vagyok a nyomában és így nem tudom megakadályozni h elessen. Nagyon zavarja férjemet és őket h nem működik velem együtt nem hallgat rám így állandóan a sírást kell hallgatniuk. Szeretném ha onallobb lenne ha hiszti nélkül gördülékenyen telne egy nap de így nagyon nehéz. Nem is mértük eddig elvinni nagyon sehova majd most lesz egy esküvő még nyáron a Balatonra szeretnénk elvinni. Nem tudom hogy fogja viselni de félek előre hogy ott is elkezd hisztizni mindenért.
2022. máj. 18. 14:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
82%

Mar hathetesen ott akarta hagyni...anyósra..

Nem a gyerekkel van itt baj

2022. máj. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
76%
Ott is hagyta.
2022. máj. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
83%

#22: te jó ég!


Trollkodik v szefós?

2022. máj. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
82%
Nem troll. Gyenge, buta és tehetetlen. Nem fog valtoztatni semmin soha, pár havonta ki fog írni egy ilyet, mi meg belinkeljük az előző kérdéseket, hogy visszakövethető legyen. Nem veletlenül nem reagál semmire. Nem tud, nem is akar, levezette a feszkót, kész, de mivel senki nem ad olyan valaszt, hogy neki semmit nem kell csinalni, ezért csalódott. Plusz lebukik mindig, ezért szégyelli magát. Most varunk 3-4 hónapot és jön a következő hasonló sztori.
2022. máj. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
69%

24: visszaolvastam az összeset.

Ez a hathetesen lepasszolni nagyon durván ütött. :-((((((


Bakker, egy újszülött, szopós babát...?

ANyám....


Gyámügyet se ártana bekapcsolni...

2022. máj. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Én nem látok bajt nála, az enyém is ilyen. Hátrafeszíti magát és úgy hisztizik, még a fejét is hátra csapja. Nehéz következetesnek maradni, aláírom. Volt egy rossz szokása, kb 2 hét alatt kiiktattam, úgyhogy megéri a következetesség!!!! Ha az a szabály, hogy ülve eszünk, akkor úgy eszünk és kész. Nem ugrálva, nem futva, nem kisautózás közben. Pár hét es megszokja.

Az én kisfiam csak az orvosnál kapott cumit kb 5 hós koráig, vagy ha utazni kellett, mert hát nem kaphatom elő vezetés közben a cickót. Szóval ritkán cumizott és nem is akartam rászoktatni, úgyhogy nem kapott csak maximum 10szer cumit, mégis kajsza fogú :) apukámnak is gyerekként kajsza volt, a pici apjának is. Nekem meg olyan szabályos mintha protkó lenne, szóval jelen esetben ez genetika... :)

Egyébként itt anyóst kéne a parkolóba tenni, elhiszem hogy hasznos tanácsokat is adott, meg szereti az unokáját, csak el van szokva a kicsi gyerekektől, ja és nem szabad egész nap szórakoztatni, kedves anyóska!

Én is ha így viselkedik a gyerekem, akkor van hogy megkérdőjelezem magam... Persze vannak elvárások felém is, de basszus xarni nincs időm egy jóízűt egyedül, ne kelljen már egész nap pattogni valamin, élni is kell. Akinek meg nem tetszik az húzzon hazafelé.

2023. okt. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
2023. okt. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!