Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tanácsot szeretnék kérni. Van...

Tanácsot szeretnék kérni. Van 2 gyerekem. 2.5 és 4.5 évesek. Sokszor nem fogadnak szót, sokszor rosszul, csúnyán viselkednek. mit csináljak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A nagynál nem tudtam hogy mit hogy kell, vele sajnos nem voltam az elején szigorú csak később mikor már benne volt a dackorszakban. A kisebbet próbálom szigorúbban hogy ne későn. Sajnos nem beszélek más anyukákkal meg amúgy is kevés emberrel találkozom. Tudom,szar anya vagyok, elrontottam, időben kellett volna észbe kapni de hát első gyereknél az ember sok mindent nem tud. Próbálom őket így úgy fegyelmezni de nagyon nehéz velük. Sokszor , nagyon sokszor felhúznak, felidegesítenek. Sajnos nem nagyon van segítségem se. A férjem estig dolgozik,túl sokat nincs velük. Ő rá jobban hallgatnak ő talán kicsit szigorúbb vagy nem tudom. Szüleim kicsit messzebb laknak, keveset tudnak rájuk vigyázni. Meg azért is mert ők már nem nagyon tudnak futni utánuk. A kicsi pl az utcán állandóan el akar futni,ide oda menni. De ha autók mellett megyünk a járdán nem futhat össze vissza. Biztonsági gyerek karkötőt nem akarok használni nem szeretném a gonosz beszólásokat,nézéseket, amúgy sem 1.5 éves. Mit csináljak? Sokszor úgy érzem hogy nem bírom, elegem van. Negatív kommentet nem kérek így is nehéz. Még évekig tart a dackorszak.. És elég sokat betegek, akkor meg még rosszabb a helyzet. A kisebb bölcsis,a nagy ovis. Mit csináljak? Jó lenne néha egy kis magány,néha van is szerencsére de babysittert nem tudunk fizetni. Meg nem is merem, merjük őket idegenre rábízni. Barátaim nincsenek sajnos.
2022. máj. 27. 14:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hasonlóan vagyok én is, barát nulla, egy két ovis anyukával néha egy kis beszélgetés és ennyi. A játszótereket nem szeretem de néha lemegyünk, a két gyerek közt 15 hónap, gondolhatod. Itthon sokszor összekapnak, de ha szólok tudnak viselkedni. Ritkán eljátszanak, de együtt nem jellemző. Mindenhol legyek ott csináljuk ezt azt, én attól vagyok ki. Párom besegít ha itthon van, vagy ha a gyerekek bölcsibe oviba akkor van énidőm. Nem sok de az is valami
2022. máj. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
54%

Ga nem akarod hogy a táskádba turkáljon rakd olyan helyre ahol nem éri el. Nekem 2.5 éves ikreim vannak, gondolhatod.

Találj ki valami büntetést, pl nincs mese, vagy állitsd be a sarokba, vagy a szobájába küld. De csak akkor ha olyan dolgot csinál. Először pakolj el mindent amit nem szabad neki.

Mennyit vannak levegőn ? Ilyenkor nagy a mozgás igény, sokat vidd őket ki. Ha nem tartja be a jatekszabypkat, akkor irány haza. Es ne érdekeljen ki néz, meg hisztizik a gyerek. Igy tanulja meg hogy nem csak a levegőbe beszélsz.

Jól értem hogy akkor visszamnetél dolgozni .?

2022. jún. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Igen, dolgozok
2022. jún. 7. 10:06
 14/15 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy sokszor se a szép,se a csúnya szó se használ :(
2022. jún. 9. 12:53
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit csinálj, azt viszont biztosan tudom mit ne: véletlenül se vállalj mégegy gyereket. Tuti lesz aki megoldásnak gondolja, hogy majd, ha otthon vagy jobb lesz. Nem lesz jobb
2022. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!