Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Minden napunk egy pokol, ez...

Minden napunk egy pokol, ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

-16 hónapos,fiú

-Reggelkéoes hisztizni abban a 10 percben amíg a reggeliét összerakom

-üvölt reggeli pelus, ruhacserénél

-üvölt, ha az etetőszékbe rakom(minden etetésnél kb)

-üvölt, ha etetés közben nem adom oda az xy dolgot

-üvölt, ha megtörlöma száját nedves tőrlökendővel etetések után.

-üvölt, ha nem sikerül valamelyik játék és földhöz vágja.

-üvölt, ha éhes.. képes egész nap enni…

-üvölt, ha fürdetésnél kiszedem a vízből, vagy ha fülpucolóval óvatosan felitatom a vizet a füléből.

-hisztizik, ha épp dolgom van 10 percig, de ha felveszem utána ugyanúgy.


Mégis mit rontottam el?

Egész nap egy küzdelem.

Lehet szepa, lehet fogzás, lehet bármi egyéb, de ez nem normális. Hetek óta ez megy.. elfáradtam,persze érezheti rajtam mind ezek tükrében a gyerek is a stresszt, de ez abszurd..

Mostanában egyre többször lábujjhegyen jár, néha eszébe jut hogy másszon, pedig 11 hónaposan már egyedül járt. Nem tudom mi a baj, de érzem vmi nem oké. Recepción dolgoztam, szóval napi szinten foglalkoztam akar nehéz esetű emberekkel, de az idegeim ezt már nagyon nehezen bírják. Valaki van hasonló cipőben? Esetleg volt a gyereknél idegi probléma vagy bármi egyéb?



2022. jún. 28. 21:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
27%
Látom a nem tetsző válaszokat töröltetted😂
2022. jún. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Én nem töröltettem semmit. Maximum lepontoztam azokat akik érdemben nem segítettek semmit. Vicces, hogy itt kötözködsz te is, aztán azt sem tudod mi a helyzet.
2022. jún. 29. 08:00
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál szerintem szuper nap egy 16 hónaposnak én sem csinálom másképp. Írod, hogy hetek óta ez van. Előtte milyen volt? Lehet elkezdődött egy hisztisebb korszak, lehet a meleg, lehet mozgásfejlődés, ahogy te is írod. Szerintem amúgy nincs gond a háttérben, de nyilván ezt innen nem lehet kijelenteni látatlanban. Neked milyen kikapcsolódási lehetőséged van? Kicsit azt látom, hogy elfáradtál és nem tudod kifújni magad.
2022. jún. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Mindig is temperamentumos volt. Már 1-2 hónaposan az első oltásoknal a doktornő megjegyezte, hogy akarat az van az látszik, olyan erővel kifeszítette magát, lábait is alig lehetett lefogni. Amúgy gyorsan fejlődött, 6 hónaposan már négykézláb kutyába is kinyomta magát és kiült oldalra, 8 hósan állt, 11 hónaposan egyedül járt. Fogai is időben bújnak, jelenleg 8 metsző 4 rágófoga van, valószínű a fogzás is megviseli, igazad lehet. A beszéde az még nem olyan gyorsan fejlődik viszont. Inkább csak 1-2 kósza, bababaa, papapa, appapa, giii,tee van, mellette viszont sok hablatyolás. Esetleg a kutyánkat tudja hívni, ez tudatos nála az fix. A többi nem nagyon. Viszont mindent megért, tudja mi hol van. Tegnap például az egyik játékának a tartozékát simán tudta, hogy feltettem a konyhapultra még 3 napja, én el is felejtettem, hogy ott van. Épp a szobájában voltunk mikor elindítottam ezt a zenélő, guruló kukacot, ő pedig egyből rohant a konyhára a pulthoz és mutogatta, hogy ott van. Lehet tényleg csak én reagálom túl. Én időm nagyon nincs. Kicsi kikapcsolódásképpen edzeni szoktam fél órát kb, de olyankor ott játszik a gyerek mellettem. Hétvégén van, hogy ilyenkor apukája vigyáz rá, de hétközben csak magamban vagyok szinte. Akkor tudok pihenni, ha a gyerek elaludt este és esetleg kimegyek tv-t nézni a páromhoz, de azt sem mindig, ha nagyon hulla vagyok inkább lefekszem aludni. Hétvégente próbálunk együtt családi programokat csinálni, mint pl állatkert, strandolás, rokonok látogatása stb.
2022. jún. 29. 10:46
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 15 hónapos, de ugyanez megy nálunk is pár hete, eddig nem volt ennyi hiszti. Kikészítő az biztos, de ahogy hallom más anyukáktól ez normálisnak számít. Lehet dac korszak, jön a foga, szeparációs szorongás, vagy még ezer más dolog... kitartást!
2022. jún. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Viszont kívánom kedves utolsó! Nem egyszerű az biztos. Van amire az ember nem tud felkészülni, na ez pont az! 😅
2022. jún. 29. 12:24
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

"Recepción dolgoztam, szóval napi szinten foglalkoztam akar nehéz esetű emberekkel, de az idegeim ezt már nagyon nehezen bírják. "


Kéne neked egy kis üdülés. Ha a nyaralás nagyobb stresszel járna, a szervezés miatt, akkor csak hetente néhány alkalom, amikor kicsit tudsz pihenni, felfrissülni. Járhatnál páldául uszodába, addig meg a férjed vagy más vigyázna a gyerkőcre.

2022. jún. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképpen megyünk nyaralni a nyáron külföldre. Illetve igyekszünk még több programot. Amúgy valószínű én is túlreagáltam, mert sok volt ez az egy hónap, viszont a napokban nyugodtabb. Persze vannak hisztik, de nem ordít végig egy pelenkázást stb., nem úgy mint előtte. Szóval köszönöm a sok segítséget, valószínű ezek a praktikák is használnak, illetve én is megnyugodtam, így könnyebb kezelnem a hisztiket, ha közbe-közbe rátör. 🙂
2022. jún. 30. 11:05
 19/22 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem bírja a meleget vagy beteg. Én ebből még nem vonnék le messzemenő következtetést, ha előtte nyugodt gyerek volt.
2022. jún. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nem beteg, a meleg viszont biztosan zavarja, ezért minden délután 4 után viszem is ki medencézni, lehűlni. Ha kiviszem, mint akit kicseréltek. Kezdem azt hinni, hogy itt bent már unja, ezért a sok hiszti. Próbálok minél többet kint együtt játszani vele, ha pedig látom hogy leköti magát, akkor hagyom a kis világában ellenni/felfedezni. Tényleg a lelkemet kiteszem érte, ő a mindenem! Ez valószínű helyzetfüggő és ideiglenes. Már megnyugodtam. Sokkal jobbak a napjaink, kicserélték egy kicsit. Illetve én is jobban bírom. Majd alakul, de jó evő meg virgonc, alapjában vève vidám kölyök, ezért is rettentem meg a múlt hetektől, ezért “ kattantam” ki. Viszont látom, hogy megint tud másmilyen is lenni, látom a jó oldalát, könnyebb is minden. Ezer meg egy dolog lehetett ami miatt ilyen volt hetekig, de két napja gyökereiben változott. Egy megnyugvás, ha ne adj’ Isten legközelebb ez lesz, amiket leírtam, tudni fogom, hogy ez csak egy életciklus ahogy fejlődik, valamint, hogy jobb lesz. Csak még újdonság volt nekem is.. pedig küzdöttünk szoptatással, hasfájással,minden egyes növekedési ugrással, mozgásfejlődéssel, fogzással, de talán ez a fogzás,szeparációs szorongás kombó volt eddig a legnehezebb. Biztosan lesz még ilyen, de már egyre könnyebb, hogy tudom mi a gond. A sok tipp meg tényleg segített. 😘
2022. jún. 30. 21:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!