Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni? Hisztis és...

Jázmin anyucija kérdése:

Mit lehet tenni? Hisztis és makacs a majdnem 4 éves lányom. Már sokszor nem tudom, mihez kezdjek vele. Még soha nem vertem meg, nem is szándékozom, de már sokszor elborul az agyam, és kiabálok, de az sem számít.

Figyelt kérdés
Ha valami nem úgy történik ahogyan ő szeretné, akkor már sír, nem szól hozzánk.Ha elmegyünk tesómékhoz vagy anyáékhoz, fél óráig könyörgöm neki, hogy most már menjünk, akkor is sírva jövünk haza, játékait nem pakolja el maga után, mert nem bírja... Ha valami nem tetszik, mindenért sír. Szerencsére azt nem csinálja, hogy vásárláskor hisztizzen, ha valamit nem veszek meg, de más minden van. Kb. fél éve van ez.
2010. szept. 25. 18:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nagyobbik gyermekem 4 éves kislány. Ő szokott hisztizni, de szerencsére nem olyan nehéz eset, ha mondom, határozottan, hogy ez van, akkor általában kis sírásrívás után beletörődik. A kisfiam nehezebb eset, ő két éves, ha nem úgy van valami ahogy elgondolta, képes órákat üvőlteni, nála azt szoktam csinálni, hogy elmondom ez van, aztán hagyom, had dühöngje ki magát, kis idő múlva már szokott jönni ordítva, akkor szoktam kicsit babusgatni, és elmondani, hogy miért nem lehetett. A figyelemelterelést szokták mondani, de az biztos, hogy van egy pont amin túl az már nem válik be.

A pakolás az nálunk is nehéz ügy, pedig nagyon akarom, hogy megszokják rendszeresen a maguk után pakolást, mert januárra várjuk a kisöccsüket, a fiam lelkes is a pakolásban, ha jó a kedve, a lányom viszont makacsul tud ragaszkodni a nempakoláshoz, vagy elkezd valamivel játszogatni, és neki az a rendrakás. Biztosan következetesebbnek kellene lennem velük, és mondjuk minden nap pancsi előtt rendetrakatni, vagy ilyesmi, de az az igazság olyankor örülök, hogy mindkettőt egy irányba tudom terelni, nemhogy még órákat veszekedni velül, hogy tátha nekilátnak a pakolásnak. Ebben nemnagyon vagyok okos. Mi is próbáltuk a kukás dolgot, de a lányom csak üvöltött, de pakolni nem akart :)

2010. szept. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is ugyanilyen, amúgy jan-ban lesz 4 éves.

Azt mondják, hogy 3 éves korukra kinövik a gyerekek a hisztit, de szerintem nálunk csak egyre rosszabb lesz, mert ráadásul most már tud és megért mindent.

Ha jó kedve van, akkor bármit megcsinál, szó nélkül megy kezet mosni, pisilni, enni stb, de ha megmakacsolja magát, akkor szinte sehogy sem lehet hatni rá!

Én is a "nem foglalkozom vele" módszerben hiszek, de nálunk nem mindig hat. Képes akár 10-15 percig is sírni valami miatt, pl. hogy mazsolát akar enni vacsora előtt.

De a legrosszabb az összepakolás-vacsora-fürdés-fogmosás-pisi-lefekvés körül van, mert mindegyikért külön-külön meg kell vele küzdeni, még ilyenekért is, hogy levetkőzzön, megmosakodjon, törölközzön, felöltözzön... Úgyhogy mire végre ágyban vannak (a kicsi 10,5 hónapos) én már kivagyok idegileg :)))

2010. szept. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet mint az utolsó válaszolónál. A fürdés körül kezdődnek a gondok, illetve az öltözködés, vetkőzésnél.

De mindent összevetve azt figyeltem meg, hogy amikor én idegesebb,feszültebb vagyok valamiért akkor azt ő is hihetetlen módon megérzi, és ő is ideges és feszült lesz, és bármennyire álcázom a gondomat nem megy. A vége: mindenki feszült, ideges,a lányom nem fogad szót, aztán jön a sírás rívás. Sokszor azon gondolkodok mit gondolhatnak a szomszédok:)

És lányom most múlt 3 éves, eddig angyal, de most ördög. Most kezdtük az ovit, ez miatt is idegesebb voltam, biztos közrejátszott. Tudom előszőr nekem kellene lenyugodnom, mert így nem megy...

2010. okt. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!