Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mihez kezdjek már a lányommal?

Mihez kezdjek már a lányommal?

Figyelt kérdés

4 éves, és sajnos lett egy elég csúnya bőrbetegsége, kap rá gyógyszert, és minden este be kell krémeznem a karjait és a hátát. Be kellene, ha hagyná, de nem bírja elviselni magán a krémet, egyből szalad letörölni, amikor már mindent eltettem előle amivel letörölhetné (pl törölközők, ruhák, papírtörlő), akkor fogta magát és az ágyneműbe akarta belekenni, de ma már a vizes zuhanyfüggönnyel is próbálkozott.

Kellemetlen illata van a krémnek, és az állaga is olyan, hogy nehezen szívódik be, ráadásul ragad.

Rákérdeztem a doktornőnél, nem tudott tanácsot adni, be kell kenni és kész. Lassan egy hete szenvedünk, fájni már nem fáj neki annyira a gyógyszer miatt, de ha nem krémezzük akkor a kinövések nem fognak eltűnni.

Adjatok tanácsot, elegem van már.


2022. szept. 19. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
En ilyen nehez szitukbanmeset szoktam kitalalni, amibe valamilyen formaban beleteszem, es azt is, hogy hogyan oldodik meg a tortenet.
2022. szept. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
97%
Magyarázd el neki, hogy főleg az ő érdeke, ha letörli a krémet akkor ott maradnak a csúnyaságok a bőrén és hogy csak jót akarsz neki. Jobb esetben megérti, a gyerekek nem buták csak meg kell értetni velük a dolog okát.
2022. szept. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy 2es írja, a saját szintjén magyarázd el neki, ha kell, minden alkalommal. Nem h.lye , csak gyerek.
2022. szept. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Elmenni magánkórházba hátha van más fajta krém. Ugyanis 10 év kezelés után egy másik doki bökte ki, hogy miért szedem xy gyógyszert mikor van jobb is. Meg is lepődtem, hogy akkor a régi dokim míert kinzott vele, sok doki nem ismer minden szert és a bevált gyógyszert írja fel holott van jobb gyógyszer is. Igaz lehet ez krémre is.
2022. szept. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Ja, persze el kell neki magyarázni. De okos. Nyilván a kérdező nem tette meg, mi?

Én azt gondolom, hogy bekened, és beszív annyit a bőre, amennyi kell. Ha letörli, attól még használ. Esetleg kenj rá jó sokat, és mondd meg neki, hogy te fogod letörölni. Ha csak keveset törölsz le róla, nem nyugszik meg tőle? Egyébként másik doki nem rossz ötlet.

2022. szept. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Találtunk megoldást. Kitaláltunk egy szerepjátékot, eljátsszuk, hogy wellness fürdőben vagyunk. A strandolás (fürdés) után jön a wellness részleg, kap törölközőt a fejére, ubi karikákat a szemre, és jön a masszázs (krémezés), utána egy szívószálas citromos víz koktél gyanánt, és kész a terápia :)

Nagyon élvezzük 😂

2022. szept. 22. 17:12
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jo, hogy ilyen kreativan sikerult megoldani, sokszor az ember csak leragad annal, hogy de mieeeert nem erti mar meg. Tok jo, amit kitalaltal.
2022. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!