Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Azt érzem már nem bírom...

Azt érzem már nem bírom tovább..?!??!

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves középsúlyos értelmi fogyatékos gyerekem.Annyira nehéz elfogadni,hogy ő más,annyira nehezebb vele a mindennapok.Már nem bírom elviselni,hogy nincs normális életem.Csak de-t van óvodában,csak az oda-vissza út reggel egy óra és megint annyi mikor megyek érte.Semmire nincs időm,de legfőképp magamra.O körülötte forog az egész életem.Megszűntem mint no.Az apja reggeltől estig dolgozik.Segítségem nincs senki.Nincs olyan nap,hogy ne bánnám a gyerekvállalást.

2022. szept. 26. 11:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Ezt nagyon kemény volt olvasni, és szomorú. Nem lehet könnyű neked. Valahogy próbálj meg magadra is időt szakítani, máshogy nem megy.
2022. szept. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%

Oké.

Miben tudunk neked segíteni?

2022. szept. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Le tudnád írni részletesebben, hogyan néz ki egy napotok?

Én tuti igénybe vennék fizetett segítséget, esetleg intézetbe is bedobnám.

2022. szept. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Vannak speciális bentlakásos iskolák az ilyen gyerekeknek. Volt olyan ismerősöm aki 12 évig szenvedett a fogyatékos gyerekével, aztán beadta bentlakásos iskolába, ami speciálisan beteg gyerekeknek van. Csak hétvégén járt haza a gyerek, az egy dolog, hogy a szülőknek is könnyebb volt, de ami a lényeg: a gyerek látványosan többet fejlődött ott néhány hónap alatt mint otrhon évek alatt! Hiszen szakemberekkel volt! Most 15 éves és már alig-alig lehet megmondani hogy beteg, aki nem ismeri azt hinné egy kicsit gyengébb képességű de ennyi.
2022. szept. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Nézzetek meg néhány bentlakásos intézményt.

Tönkre fogtok menni ebben a helyzetben.

2022. szept. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Én is intézményt ajánlanék.


Rokon kislány kb öt éve él így, szereti amennyire látjuk, bár tény hogy nehéz megállapítani mert mindig jó a kedve, mindentől függetlenül.


Azért akik következetesen lepontozzák az intézet kérdést, kíváncsi lennék mit kezdenének hasonló helyzetben. Remélem sose tudják meg...

2022. szept. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%
Mesèlj kicsit a mindennapokròl, milyen vele az èlet? Megoldás kell, mert belerokkansz.
2022. szept. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon szokták szeretni ezeket a bentlakásos intézeteket. Egy barátomék a downos kislányukat adták be, mikor 7 éves volt, hétvégente viszik haza. Kivirult ő is és a két nagyobb tesó is. 3 éve csinalják így és nagyon jól működik.
2022. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Fizetett segitseg? Nagyon nehez lehet nektek.
2022. szept. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ennyire nehéz, akkor énis a bentlakásos iskolát/óvodát javaslom. Tudom nem könnyű, de belerokkanhatsz ebbe.
2022. szept. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!