Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam 18 hónapos. Egyszerüen...

Kisfiam 18 hónapos. Egyszerüen nem hajlandó enni.?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Talasztalt anyukák tanácsaira lenne szükségem. Kisfiam nem hajlandó semmit enni. Soha nem volt valami jó evö, de pont a 16 hós oltásnál mondtam a védönönknek, hogy már annyira jó, hogy beállt nála a rend, volt reggeli, uzsi stb. Ugyanis elötte nem követtem semmilyen rendet, örültem minden egyes falatnak, amit lenyelt, legyen az akármikor és akárhol. Aztán 17 hós kora óta megint elkezdte ezt. Azóta bár kijött 2 foga, de most jelenleg nem látom, hogy jönne. Mindig válogatós volt, 1-2 ételt volt hajlandó megenni. Egyszer 1 hétig csak virslit evett, másik héten csak sültkrumplit. Most meg másfél hónapja szinte semmit. A mai napi adagja, már fél 4, délelött evett egy túrórudinak a felét. Egyébként Most nem beteg, egész nap szaladgál, már megpróbáltam megint azt a módszert, hogy akkor egyen és azt amit akar. Mivel leültetni nem lehet, reggeltöl estig csak szaladgál, így közbe is próbálom, de semmi. Már tiszta ideges vagyok egész nap, nem mellesleg mivel amúgy sem jó evö, így még talán 10kg sincs másfél évesen. Nem tudom mit tehetnék. Tényleg próbáltam a rendet tartani, ment is, etetöszékben megette a kis adagját majd ment tovább. De ez sem jó már, nem hajlandó bele ülni sem. Ha egy picit eszik is, mondjuk 2 falat kenyeret, azt is szaladgálás közben. Mit tehetnék? Béres cseppet és Vasat kap.

#evés #Problémás evés
2022. okt. 20. 15:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne hajlandó semmit enni már nem élne
2022. okt. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg pedig fogzik megint,vagy még mindig.Ezen kívül érzi rajtad,hogy feszült vagy emiatt.Ne rontsd el azzal,hogy belekényszeríted az ételt,vagy folyamatosan erről beszélsz,mert meg fogja utálni az étkezéseket,és eleve stressz lesz,hogy "enni kell".Nyugalom,éhen nem fog halni.Ha éhes lesz eszik.Kínálgatni azt persze kell,de nem kell egész nap ezzel foglalkozni,hogy akkor viszed utána az ételt.Amikor étkezés van,megy veled,vagy veletek,és leültök enni.Ha nem éhes akkor nem eszik.Megpróbálhatsz ilyenkor többféle állagú,hőmérsékletű ételt adni,hátha tényleg a foga lesz a ludas.
2022. okt. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi a baj a súlyával, hogy idegeskedned kell rajta?


Az én fiam jóevő, bár megvannak a kis hülyeségei 1-2 hónapja az evés kapcsán, de amúgy sokat eszik, tudna falatozni egész nap, és ő is 9,8 kg most 18 hónaposan.


Nem vékony, átlagos testalkatú.

2022. okt. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt próbálnám meg a helyedben, hogy minden egyes étkezéskor készítenék ki magamnak valamilyen napszakhoz illő kaját, leülnék vele az asztalhoz és szépen elkezdenék enni, de neki direkt módon nem erőltetném. Jó eséllyel felkelted az érdeklődését az evés iránt.
2022. okt. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Én a helyedben nem próbálkoznék folyton. Nem szeretem amikor jönnek mennek és közben esznek. Ültesd le minden alkalommal. Annyit eszik amennyit eszik és kész. Sokkal rosszabb az össze vissza evés, na meg a bármit csak egyen. Az első fiam imádott enni. Most a második 14hónapos és bár nem olyan rossz evő mint a tied de számomra ez is borzasztó. Válogatós. Amit szeret első nap megeszi de második nap már nem. Nem erőltetem annyit eszik amennyit akar, ha nem akar nem eszik. Most 9.7kg és 85cm.
2022. okt. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
5 vagyok. 4 ötlete isjo
2022. okt. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem minek rohangálsz utána egész nap 2 falatokkal. Simán csak amikor TE eszel, ülj le, szépen, kulturáltan, nem tévé előtt, nem mobilozva, nem habzsolva, készítsd ki magadnak, a normális kajádat, aztán egyél. Ha odamegy és kér, akkor mondani kell neki, hogy ahhoz előbb üljön be a székbe, mert asztalnál van evés. Ha eszik 3 falatot és végez, elengeded, következő étkezésnél újra próbálod. Közte nem adsz neki semmit. Hidd el, ha következetesen csak és kizárólag a normális evési rutinban és ciklusban találkozik étellel, amit nem tukmálsz le a torkán, mint egy tömésre váró libának, hanem van ideje és lehetősége egyedül is ízlelgetni baxtatás nélkül, akkor előbb utóbb enni fog. Ez, amit csinálsz, csak arra jó, hogy az evés valami stresszes, kötelező és kellemetlen dolog legyen, amit jobb elkerülni meg kihagyni, mert anya csak ideges miatta.
2022. okt. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem amit csak lehet, azt elrontod.

A játék, futás kozbeni evés nem csak ordas nagy baromság, de nagyon veszélyes is.

Nem tudom az evés nálatok miért nem természetes, miert csinálsz belőle ekkora stresszes programot. Kinek lenne így kedve enni?

Etkezesek alkalmával leultok asztalhoz szépen a ferjeddel és jokedvuen beszelgettek és esztek. Lehet ehhez szivesebben csatlakozna előbb utóbb.

Ugyanez egyedül is, stressz nélkül szépen leulsz és jó izuen eszel.

Sose értem miért rohangálnak és tömik a gyerekeiket mintha kötelező lenne. Szerinted nem lesz előbb utóbb éhes vagy mi?

A turo rudi feleket meg iktasd ki, ezek nem opciók, majd rajon ő is.

2022. okt. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%
Leülünk,együtt eszünk közben megy q Bogyó és babóca. Mese nélkül nem eszik.
2022. okt. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%
Mi is így voltunk. Ha nem eszik, inkább adj neki tápszert vagy bébiételt, ha azt elfogadja, de ne legyen alultáplált! Nem fog fejlődni ha nem eszik eleget és az immunrendszere is legyengül, ha nem jut hozzá a szükséges vitaminokhoz. A tápszerbe minden benne van, ami kell. Lehet, hogy ez hátralépésnek tűnik, de nem az. Könnyen lehet, hogy csak a darabos étellel van baja. Szenzorosság miatt is lehet. Nálunk legalábbis ez állt a háttérben. Most 2 éves és már egész jól eszik. Türelem!
2022. okt. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!