Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam 18 hónapos. Egyszerüen...

Kisfiam 18 hónapos. Egyszerüen nem hajlandó enni.?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Talasztalt anyukák tanácsaira lenne szükségem. Kisfiam nem hajlandó semmit enni. Soha nem volt valami jó evö, de pont a 16 hós oltásnál mondtam a védönönknek, hogy már annyira jó, hogy beállt nála a rend, volt reggeli, uzsi stb. Ugyanis elötte nem követtem semmilyen rendet, örültem minden egyes falatnak, amit lenyelt, legyen az akármikor és akárhol. Aztán 17 hós kora óta megint elkezdte ezt. Azóta bár kijött 2 foga, de most jelenleg nem látom, hogy jönne. Mindig válogatós volt, 1-2 ételt volt hajlandó megenni. Egyszer 1 hétig csak virslit evett, másik héten csak sültkrumplit. Most meg másfél hónapja szinte semmit. A mai napi adagja, már fél 4, délelött evett egy túrórudinak a felét. Egyébként Most nem beteg, egész nap szaladgál, már megpróbáltam megint azt a módszert, hogy akkor egyen és azt amit akar. Mivel leültetni nem lehet, reggeltöl estig csak szaladgál, így közbe is próbálom, de semmi. Már tiszta ideges vagyok egész nap, nem mellesleg mivel amúgy sem jó evö, így még talán 10kg sincs másfél évesen. Nem tudom mit tehetnék. Tényleg próbáltam a rendet tartani, ment is, etetöszékben megette a kis adagját majd ment tovább. De ez sem jó már, nem hajlandó bele ülni sem. Ha egy picit eszik is, mondjuk 2 falat kenyeret, azt is szaladgálás közben. Mit tehetnék? Béres cseppet és Vasat kap.

#evés #Problémás evés
2022. okt. 20. 15:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Volt amikor csak a kanál ellen volt és csak kézből akart enni, máskor ő akarta etetni magát.
2022. okt. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Amikor időszakosan nem evett, mert épp nem ért rá annyira mehetnék volt, akkor tv mellett evett. Így megszokta hogy vannak jó kaják amiből igenis lehet normális adagot enni. Mivel nem minden kajahoz kapott tvt, így nem szokott hozzá.
2022. okt. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Húgom lánya se evett. Semmit. 3 éves koráig szinte csak a tápszert.

Ez odáig fajult,hogy oviban már ömlött az orra vére. Mint kiderült a fül orr gégészeten, a vitaminhiánytól!


Aztán átkattant benne valami,és elkezdett enni. De még mindig vékonyka. Most 6 éves.

2022. okt. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem beteg a gyereked, nincs fejlődési, idegrendszeri rendellenessége, akkor mostantól várd meg, míg éhes lesz.

Csupa jó tanácsokat kaptál, napi 3 főétkezést tartsd meg, rendesen asztalnál, közösen.

Egészséges gyerek nem fog éhen halni.

2022. okt. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Valahonnan mégis van energiája, ha szaladgál. Szerintem megvan a kalóriaszükséglete azokból a két falat kenyerekből meg fél túrórudikból, amiket rohangálás közben a szájába tömsz. Ez baromi káros. Emellett le merném fogadni, hogy inni nem vizet kap, hanem gyümölcslét, teácskákat, tápszert. Szopizik még? Simán lehet, hogy az anyatej/tápszer +gyümölcslékből megvan a kalóriaszükséglete, mellé beletömöd a túrórudikákat, viszont te most szépen egy evés zavart és káros viselkedését kezdesz kialakítani nála.
2022. okt. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kiskanál kommandó
2022. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Megútáltattad vele az evést. Kattanj le az evésről, és játsz vele.
2022. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!