Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lassan 4 éves és a szobatiszta...

Lassan 4 éves és a szobatisztasággal sehogy nem haladunk. Van ötlet?

Figyelt kérdés

3 hónapos korától jártunk gyógytornára 1 éves koráig, majd a korai fejlesztőbe, most beszédindításra. Beszél de csak szavakat, mindent ért.

Felmerült az autizmus kérdése, voltunk a szakszolgálatnál, pszichiátrián, neurológián. Semmi.

Majd most novemberben és decemberben van kontroll időpontunk.

De a szobatisztaság sehogy nem halad. Ha ráültetem a wcre vagy bilire hisztizik és ordít. Ha kakálni kell, már szól, de nem marad meg a wcn, inkább összekakálja a házat.

Valami ötlet?


2022. okt. 25. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Nyáron hagyni a szabadban pisilni. Nagydologhoz guggolós bili (nem tudom mi a ,,hivatalos" neve), kényelmesebb, mint a wc. Vagy ha csempès a fürdőszoba, akkor hagyni csak ott a földre kakilni.
2022. okt. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
És a pelenkába belepisil, belekakil?
2022. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen a pelenkába, és nem zavarja.
2022. okt. 25. 14:36
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Lányom 3 éves kora után kezdett beszélni, szobatisztaság: 3 év 4 hónaposan, de csak pisire. Pelust nem hordott innentől. Kakához mindig kért egy pelust egészen 5 éves koráig, azóta minden oké a wc-vel. A pisilésre úgy vettem rá, hogy egy poszterre mindig ragaszthatott egy matricát ha bilibe pisilt. Ez a viszlát pelus könyvben volt. De házilag is meg lehet csinálni. Egyébként ő beszédfogyatékos, sni-s, nemcsak autista lehet.
2022. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom autista.


Nála az vált be, hogy a bölcsiben (3 évesen kezdte) megtanították, hogy pisilni KELL menni.

3.5 évesen ment oviba. Wc-re akkor ment,amikor a többiekkel együtt vitték. Mint egy kis robot.

Így vészeltük át az ovit.

Ti jártok oviba?


A kaki 4 éves korig ment a pelusba. Itt egy csúnya fertőzés segített, mert ment a hasa,és hüvelyfertőzést kapott. Ekkor megbeszéltem vele, hogy ha wc-be kakil,nem fog bemenni oda a kaki,ahova nem kéne. Ez hatott.


Azt még leírom, hogy egyáltalán semmilyen jelzése nem volt. Utólag sem! Se pisire,se kakira.


Most 6.5 éves. Kb fél éve jelez megbízhatóan pisire és kakira is.


Mi megcsináltuk mozgásérzékelősre pl a wc-ben a világítást,hogy teljesen egyedül tudjon wc-re menni. Ez is sokat segített.


Kitartás. Erőltetni nem éri meg. Ha ordít tőle,hagyd. Nem érett rá.

2022. okt. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5ös vagyok.


Az kimaradt,hogy a lányunk csak itthon kakilt szerencsére.

2022. okt. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha valami neurológiai probléma van, akkor lehet, hogy hiába 4 éves, még nem érett rá. A szokásos dolgokat kell kipróbálni, és ha nem megy, akkor hagyni egy kicsit, majd egy hónap múlva újra.

Az én fiam sni-s, beszédfogyatékos, nálunk is mondogatták az autizmust, de nem igazolódott be. Ő 3 évesen szerencsére szobatiszta lett, de kakilni nem volt hajlandó nagyon sokáig a wc-be, az ment a bugyiba. Szerencsére csak itthon. De megmondtam neki, hogy nem kapja vissza a pelenkát, menjen el a wc-re. Aztán egyszer csak úgy döntött, hogy oké.

2022. okt. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!