Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Pszichiátriai vizsgálat...

Pszichiátriai vizsgálat (diagnózis felállításához) magánban?

Figyelt kérdés

Milyen árakon mozog, és mennyi a várakozási idő?

Hány alkalom szükséges ilyenkor?


A kioktatások elkerülése végett:

Nem légből kaptam a dolgot, évek teltek el, ide-oda küldözgettek, számos vizsgálaton, konzultáción vagyunk túl.

Úgy 2 hete voltunk a pedagógiai szakszolgálatban, arra az időpontra 2 évet(!!!) vártam.

Igen rossz eredményekkel jöttünk el, de azt mondták, a mai napra behívják a pszichiátert, hogy legyen diagnózis, mert csak ő adhatja ki, ami által el tudunk indulni egy irányba.

Ehelyett ami történt, azzal kb sehol sem vagyunk, a hölgy, aki ma bent volt, mint kiderült, nem pszichiáter, de javaslatot tett, hova tudok fordulni. Ezek a helyek élből visszautasítottak, területi jogosultság hiányában.


Az óvodaváltás meg vagy-vagy...

(5 évesről van szó.)


Nem tudok tovább várni, elfogyott a türelmem, kiborultam...


(Ja, egy db papírt nem kaptunk...)



2023. szept. 13. 16:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Az is kérdés, hogy hol, de mivel nem írtál várost, gondolom Budapest.

Nézd meg a Vadaskert Alapítványt. Árak is vannak feltüntetve a honlapjukon.

Azt írtad, mondtak helyeket, ahova fordulhatsz, de ezek elutasítottak. Írd le, hogy hova nem tudsz menni, hogy ne pont azt javasolják itt a válaszolók. (Mert lehet hogy pont a Vadaskertet mondták.)

2023. szept. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Igen, Budapest.

A Vadaskert volt az egyik, a Heim Pál a másik.

2023. szept. 13. 16:45
 3/23 A kérdező kommentje:
XI.kerületiek vagyunk.
2023. szept. 13. 16:45
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk más a probléma, de a szakszolgalatot jól ismerem, erőszakosnak kell lenni. Ha 5 éves akkor nemsokára iskolás lesz, helyet kell neki találni, én volt, hogy naponta hívtam őket és naponta írtam e-mailt. A magán eredményt nem biztos, hogy elfogadják, úgyhogy előtte kérdezd meg tőlük valahogy, mert biztosan nem olcsó, ha egyáltalán megcsinálják magánban.
2023. szept. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom! Tudom milyen ez, mi baranyaiak vagyunk, a nagyobbik lányommal 3,5 évesen indultam meg, iskola halasztásnál jutottunk be.


A középsővel 1 évet vártunk mire a gyermek pszichiátriára bejutottunk, a naggyal lassan 1,5 éve vagyunk várólistán.

Magánban kiadott papírt úgy tudom nem fogadják el a szakszolgálatnál.

2023. szept. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még amit tudok javasolni ha fent vagy facen van sni-s gyerekek szüleinek csoport ahol pontosabban tudsz tájékozódni, hova merre érdemes.
2023. szept. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Igen, tagja vagyok.

Szétnézek, vagy lehet, írok ki ott kérdést ezzel kapcsolatban.


Egyébként itt az előzményünk:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__probl..


És ma közlik, hogy F70 és F94.8, de semmi dokumentumot nem kaptunk.


Ezek a diagnózisok eddig nem merültek fel.


Az F84 továbbra is függőben, ezért vigyem pszichiáterhez.

2023. szept. 13. 20:59
 8/23 anonim ***** válasza:

Nekem a középsőm F9880 kódot kapott pszichiátrián Egyéb, rendszerint gyermekkorban vagy serdülőkorban kezdődő meghatározott viselkedés és emocionális zavar. Röviden figyelemzavar hiperaktivitás nélkül

Emellett kevert specifikus , beszédértési zavar + szenzorosság.


A nagynak még vissza van a pszichiátriai kivizsgálás, de szerintem ugyan ezt fogja kapni ő is.

Neki is beszédértési zavar , kever sp. helyett iskolai kevert zavar, szenzorosság.

2023. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Mik voltak a tünetek?


És mennyi időn belül sikerült eljutni a pszichiáterhez?

2023. szept. 13. 21:45
 10/23 anonim ***** válasza:

Eredetileg adhd kivizsgálásra mentünk.


A papíron is rajta van, hogy ugyan mutatja a tipikus adhd tüneteket, néha belendül (hiperaktivitás) de közel sem olyan tartósan hogy rámondják teljesen az adhd-t.


5 éves és konkrétan olyan mint egy nagyon durva dacos 2 éves. Van kalapja nincs kalapja effektus. Mindenért hisztizik. Nehezen figyel.

Kerül mindent ami egy kicsit is kudarc élmény lehet.

0 félelem érzete idegenekkel szemben..bárkivel elmenne 2 kedves szó után.

Amúgy meg sokkal több van benne mint amit megmutat magából.

2023. szept. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!