Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Adhd-s szülők. Van más szülő...

Adhd-s szülők. Van más szülő is, aki vissza utasította a ritalint?

Figyelt kérdés
9 éves lányom most kapta meg az adhd diagnózist, leginkább figyelemzavar van, mellette sni-s is. Kapásból Ritalint akartak adni, amit én vissza utasítottam. Érdekelne van e más szülő aki szintén vissza utasította a Ritalint vagy alapból a gyógyszerezést, vagy esetleg Ritalin helyett mást kapott a gyermeke?
márc. 29. 16:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Én is visszautasítottam. Viszont. 2 évig nem dolgoztam, pontosabban az volt a munkám, hogy a gyerekkel foglalkozzak. Vittem fejlesztésre a figyelemzavar miatt, pszichológushoz hordtam a dühkitörései miatt, napi 3-4 órákat ültem vele a játszótéren, labdáztunk, mentünk az erdőben, játszottam vele, lefoglaltam, hogy ne akarjon a tévé előtt ülni. Ha ezt nem tudtam volna megtenni, megfontoltam volna a gyógyszeres segítséget.
márc. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Tanítottam adhd-s gyerekeket. Rengetegen visszautasítják, inkább az a ritkább, aki nem. Mondjunk ez már úgy 10 éve volt, lehet, azóta már változott. Egyik szülő az algára esküdött, arra emlékszem, de végül szedett hozzá gyógyszert is, mert lehet, hogy segített, de azért nem oldotta meg a problémát.
márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nálunk szerencsére nagyon ritka mikor düh kitörése van, az is maximum akkor ha túl sok az inger, és túl töltődik. Lányom szorongó fajta, de ez nem olyan mértékű, hogy terápiára kellene vele járni szakember szerint. Viselkedés szempontjából nincs vele probléma, csak a figyelmével.

Neki jelenleg 20 perc a figyelme ideje. Erre még rá jön a beszédértési zavar, és iskolai kevert specifikusság.

Szerencsére jelenleg nagyon jó iskolában, nagyon szuper osztályfőnök mellett van, ezt meg is mondták a szakemberek. Iskolában kapja a fejlesztést.

Mondjuk azt nem tudom adhd-re kapna e még plusz fejlesztést a pedagógiai szakszolgálattól?

márc. 29. 16:59
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van 2 adhd-s gyerekem, ha szeretnél beszélgetni, nyugodtan írj privit.

Egyébként a szülők 99 %-ának ez az első reakciója, ami neked. Ez teljesen normális. Az is igaz, sajnos, hogy a pszichiáterek rögtön felírnák a gyógyszert, mihelyst megvan a diagnózis. Van olyan eset, amikor ez indokolt, és van, amikor nem indokolt. Van olyan gyerek, akivel csodát tesz, és van, akinek egyáltalán nem használ semmit.

A szülő tudja, hogy mennyire élhetőek a hétköznapok a gyerekkel.

Egy dolog biztos, ez egy olyan probléma, amit a fejlesztésekkel nem igazán lehet megoldani. Javul idővel, ha a gyerek együttműködő, akkor simán lehet vele élni, akár diplomája is lehet a gyereknek. De túl nagy csodát ne várj, pláne rövid távon.

Van olyan család, amelyik rámegy a gyerek viselkedésére, iskoláról iskolára rugdossák, folyton balhék vannak otthon. Ott érdemes megfontolni a dolgot. Nem ördögtől való ez a gyógyszer egyáltalán. Ráadásul tele van a net mindenféle szeméttel, ahol mindenféle ártalmas drognak leírják, általában olyanok, akik nem is értenek hozzá. Érdemes nagyon körüljárni a dolgot, és annak tudatában dönteni. Nem szabad egyből elzárkózni, a dolgok nem feketék és fehérek.

márc. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nekem 3 gyermekem van, a 2 nagy sni-s, a középsővel is túl vagyunk a kivizsgáláson. Annak ellenére, hogy mutatja a klinikai adhd tüneteket szakember szerint is, nem kapta meg egyenlőre, mert nem annyira intenzív, helyette emociónális zavart, amivel járunk pszichológushoz. Emellett szintén kevert specifikusság és beszédértési zavar. Középsőnél inkább viselkedési problémák vannak, mint figyelmi. Amúgy pedig mindhárom szenzoros.


Csak halkan jegyzem, hogy szerintem én is és nővérem is érintett lehet.

márc. 29. 17:48
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
13 éves adhd-s fiam van (nem sni-s). Ugyanezekkel a tünetekkel, a figyelemzavar leginkább a gond, a viselkedésével nincs probléma. 8 évesen kapott diagnózist, de neki akkor nem is javasolta az orvos a gyógyszert. Jártunk neurofeedbackre, sokat sportol, vitaminokat kap. Végül 12 évesen kapott gyógyszert, mert akkor már sokkal több volt a tanulnivaló, látszott, hogy nehezebb neki és kezd elmaradni magához képest (amúgy nagyon jó eszű). Illetve most 7.oszályban már a jegyek is számítanak. Így egyenlőre szedi a gyógyszert, de csak addig, amíg szükséges.
márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%
6-os, hát ez tök jó, én is most szerettem volna a gyógyszert, de sajnos hetedikre már önálló egyéniség a gyerek, és nem tudom rávenni. Kicsi korban még bevette volna.
márc. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Tapasztalatok bármilyen mellékhatást?


Mi egyenlőre abban maradtunk, meglátjuk később hogyan tud majd haladni a tanulással, és visszatérünk átbeszélni a lehetőségeket.

A legnagyobb jó indulattal sem kelt jó benyomást a ritalin leírása a tákékoztatója szerint.

Nektek is csak iskolai időszak alatt javasolják szedni?

márc. 29. 18:22
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a magatartása miatt nem akarják kitenni, és nem bukdácsol, szerintem ne szedjétek. A leírásod alapján nem szükséges.

De ha jártok pszichológushoz, beszéljétek meg vele.

Mi Stratterát szedtünk, az semmit nem ért, a Ritalint a lányommal kipróbáltuk, neki nem használt, viszont a kiürüléskor órákig sírt. Mondtam a dokinak, erre az volt a válasz, hogy még nem elég az adag, növel rajta, estére meg ír fel neki nyugtatót. Aha, egy 10 éves gyereknek? Hagyjuk már.

A fiam viszont nagyon rémesen tud viselkedni, vele szerettem volna kipróbálni, a doki azt mondta, hogy nem látja indokoltnak. Ez annyira jellemző. Ott a megbeszéléseken szelíd tyúknézéssel előadta a cuki gyereket, el sem hitték, hogy bármi gond van vele.

Mi hetedikre jutottunk el odáig, hogy muszáj lenne, de mostanra meg már annyira telebeszélték a fejét, hogy sajnos nem tudom rávenni.

Viszont hallottam olyat is, hogy a gyereket már 3 iskolából eltanácsolták, annyira rémes volt a magatartása, elkezdte szedni, azóta semmi gond nincs vele, és a kiürülés szakaszát sem veszi észre.

Szóval nem egyformán reagálnak rá a gyerekek.

márc. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az étvágytalanságon kívül nincs mellékhatás. Amíg hat a gyógyszer szinte semmit nem eszik, gyógyszer előtt reggelizik, utána este pótol, akkor iszonyatosan sokat tud enni. Az első pár hétben volt jellemző kiürüléskor, hogy sírt, és érzékenyebb volt, de ez elmúlt szerencsére. Csak iskolaidőben szedi, hétvégén csak a tanuláshoz, ha kell, szünetekben nem kapja. (6-os voltam).
márc. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!