Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Adhd-s szülők. Van más szülő...

Adhd-s szülők. Van más szülő is, aki vissza utasította a ritalint?

Figyelt kérdés
9 éves lányom most kapta meg az adhd diagnózist, leginkább figyelemzavar van, mellette sni-s is. Kapásból Ritalint akartak adni, amit én vissza utasítottam. Érdekelne van e más szülő aki szintén vissza utasította a Ritalint vagy alapból a gyógyszerezést, vagy esetleg Ritalin helyett mást kapott a gyermeke?
márc. 29. 16:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod kedves 6#
ápr. 1. 07:26
 12/17 anonim ***** válasza:
64%

Nem csináltatok ritalin próbát? Egy alkalomtól nem lesz semmi baja, egyből jön a hatás(ha helyes a diagnózis), és valami kegyetlen nagyot változik tőle a gyerek teljesítménye, figyelme, viselkedése. Az is igaz, hogy nem mindenkinek jön be, ezért szoktak próbát csinálni, van, akit túlpörget, ideges és feszült lesz, van akinek meg semmit sem javít.


Mi sokáig nem próbáltuk ki, majd felvettek egy tesztet, amin 85% felett teljesített ritalin nélkül, volt, amiben javult ritalinnal, volt, amiben rontott a ritalin, de a viselkedésén egyértelműen rontott. Engedték, hogy kipróbáljuk az oviban is, változó eredmények voltak(mint korábban, akkor is volt jó napja, meg rossz), de nem lett együttműködőbb kézműveskedésben.


Ideges, feszült lett tőle, de amíg korábban "szét volt esve" ha izgatott volt, gyógyszerrel tudott összetett mondatokban beszélni. De nem tudott megülni a széken és ingerlékeny volt és kicsit mániás.


Pár alkalom után abbahagytuk. Szerintem ennyi bőven belefér nektek is, már sulis, nézd meg a változást gyógyszerrel, aztán egyszerűen ne add többet. Ez gyorsan kiürül, egy alkalomtól nem lesz baja. Én láttam gyereket, akinek hatott, hát kegyetlen, mintha helyrerántotta volna a srácot. Belenézett a szemedbe, csendben tudott ülni, ha szóltál egyből figyelt, rád nézett és érdekelte mit akarsz, és megcsinálta! GYORSAN! NYUGODTAN! Előtte mozgott keze-lába, nem tudott karikázni, folyamat beszélt, egy mondatig nem nézett rád, mert minden érdekesebb volt és sokszor ideges lett, nem fejezte be az elkezdett gondolatot-mondatot és nem várt, amíg beszélgetettetek. Legózásnál épített valamit és félbehagyta, mindenfelé külön elemek, amiket használt volna, de mégse. Játéknál nem tartotta a szabályokat, csak nevetett a semmin. Aztán gyógyszer be és "normális-jó képességű" gyerek lett belőle, de varázsütésre. Annak a gyereknek tényleg ez kellett, tényleg adhds volt. Mikor láttam, hogy milyen lehet, ha hat, akkor próbáltuk ki.. Semmilyen kötelezettséggel nem jár, egyet beadsz, nem fognak számonkérni, miért nem adod a többit. Csak nézd meg, mert irtó sokat veszthet a gyerek, ha kihagyod. Gondolom kevesebb barátja van, tele van kudarccal, sérülhet az önképe, ellehetetleníti a normális munkavégzést és rengeteg a konfliktusotok. Én sírtam, mikor először lett normális, először mert féltem, hogy elvesztem a gyerekem, másodszor meg mikor rájöttem, hogy a krva életbe, hát ilyen öröm a gyereknevelés átlagos gyerekkel? Kértem valamit halkan, megtette, gyorsan, pontosan.. hívták szülinapra, nem panaszkodtak róla se szülők, se tanárok, bent tudott lenni délig nyugiban a legkisebb probléma nélkül és magától írta meg a leckéjét. HALKABB LETT!


Mi más gyógyszerrel jöttünk helyre, a gyerekem egyből "normális lett"--ő is nagyon durván szorongott, gyógyszerrel a körmét sem rágta, gyógyszer nélkül csak ritkán. A ritalin lófütty, a legjobb, amit adhatsz a gyógyszerlistából, amik a pszichiátereknél vannak, ezért is írják fel könnyen. Meg hát.. ha hat, akkor NAGYON LÁTVÁNYOSAN HAT.

ápr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Én is láttam nem egy gyereket ritalinnal és nélküle. Én nem vagyok hajlandó ezt beadni a lányomnak. Nem vagyok gyógyszer ellenes, de én ezt nem vagyok hajlandó adni.

A lányom az az igazi tipikus csendes adhd-s fajta.. Nála maximum ami igazán szembetűnő, hogy iszonyatosan rendetlen, mindent elhagy, ha kérsz valamit rendszerint elfelejti. De ennyi. Neki nincs viselkedési problémája. Rengeteg kis barátja van, ő mindig vidám, bohókás csupa szív kislány, nagyon jó közösségben van, az osztályfőnők gyógypedes logopédus is egyben, aki tényleg igazi tanár, rengeteg türelemmel, és szeretettel a gyerekek iránt. Ovihoz képest rengeteget nyitott. Egyáltalán nincsenek kudarc élményei, sőt.

Próbát meg azért csinálnak, hogy belőjék a mennyiséget, mert megemeli a pulzust.


Az a gyerek akinek durva viselkedési probléma is társul, megértem ha szedi. Az én lányom nem ez a kategória.

Mindenkinek egyéni döntése mit alkalmaz a gyerekének, és én megértem a másik oldalt is. De én ezt nem vagyok hajlandó adni a lányomnak.

A figyelem pedig fejleszthető valamennyire. Nyílván sosem lesz átlagos, de nem is bánom, ha nem lesz orvos belőle.

Én mint szülő pedig azért vagyok, hogy mindenben segítsem és támogassam, nem úgy mint engem a szüleim.

ápr. 2. 14:39
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha csendes típus, és nem veri szét az iskolát, ne add. A lányom is ilyen, és a doki egyből akarta neki adni, hogy ne legyen kudarcélmény az iskola. Mi sem akartuk.

Melyik gyereknek nem kudarcélmény az iskola?

Őszintén megmondom, mindegyiknek az. A gyerekek nem egyformán fejlődnek, és nem is érdekli őket minden. Ráadásul a tanárképzés is hagy maga mögött kívánnivalót, a rendszer is rossz. Óhatatlan, hogy a gyerek sérül.

Ettől függetlenül, szerintem túl erősen fogalmazol:

"Én nem vagyok hajlandó ezt beadni a lányomnak. Nem vagyok gyógyszer ellenes, de én ezt nem vagyok hajlandó adni."

Sokaknak életmentő, szóval nem hiszem, hogy ennyire erősen kell fogalmazni. Kipróbálni ki lehet, de ha nem akarod, hát nem. Megértettük elsőre is.

ápr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kitudjatok fejteni milyen KIÜRÜLÉSRŐL beszéltek?

Amikor abbahagyja vagy miről van szó?

ápr. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Köszi 12# a kommentet nekem segített.

Sztem azzal nincs baj hogy a gyerek mozgékonyabb es nem tud ugy figyelni mint mas gyerek.

Egyszerűen neki sokkal de sokkal tobb mozgasra sportra van szüksége!

Ezt kellene beiktatni es sportoljon tamcoljon fusson. Ez sikerélményt ad neki, masok vagyunk nem egyformák es ez nem gond.

Ha sportol egy gyerek jobban is tud ezutan figyelni

Én inkább ezt ajánlanám. De nem csak sima futkarozast hanem rendes sportolást.

"Szorítok" nektek!

ápr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A Ritalin kb 4 órát hat, utána kiürül a szervezetből, ezt van aki nehezebb viseli, van akinél fel sem tűnik. Az én fiamnál az első pár hétben lehetett észrevenni, kiürüléskor kb fél órán keresztül sokkal érzékenyebb volt, de most már nincs ilyen gond. A doki azt javasolta, hogy ilyenkor legyen a szabadban, mozogjon, úgy könnyebb.

Amúgy a sport tényleg nagyon fontos, sokat segít az adhd tüneteinek az enyhítésében.

ápr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!