Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetnék 7 éves lányom...

Mit tehetnék 7 éves lányom minden reggel hasfájásra, hányingerre hivatkozva hisztizik?

Figyelt kérdés
Feltételezem iskolába nem akar menni.Vagy tesiórára nem akar menni,vagy uszni...Orvosi kivizsgáláson tul vagyunk,minden negativ.Én szerettem volna további vizsgálatokat,de a gyerekorvos azt mondta,higyjem el csak szórakozik velem,mondjam azt majd elmúlik,és egy idő után abba fogja hagyni az idegesítésemet.Akkora hisztit csinál,már öklendezik,nem egyszer kisirt szemekkel érünk suliba,reszket,nem birja abbahagyni.Én már van hogy orditok vele,mert már nem tudok mit tenni,ma már a kocsiba megszoritottam a combját-amit nagyon bánok-mert a vezetésre nem tudtam figyelni,elönt a meleg,remeg a kezem.Ő ezerrel ordit a fülemtől 20 centire,nem birom már.Tanitőnénik nagyon aranyosak,Ő jól tanul.A suliban biztos hogy minden rendben,a tanitók is tudják mi a helyzet,mert többször őket is kijátszotta hasfájásra hivatkozva,de felvilágositottam Őket,hogy z úszás ki van fizetve,ne engedjék hogy ne vegyen részt rajta.Volt hogy azt mondta hogy a tesi cucca nincs ott.7 éves.Mi lesz később?Amit nem akar megtenni,hasfájásra hivatkozik.Létezik hogy ennyire elszánt egy 7 éves,vagy folytassam a kivizsgálást,esetleg pszihológus?Vagy legyek türelmesebb?!
2010. nov. 12. 09:26
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnél szuperokos szupersportos gyereked, de a tied nem ilyen. Hagyd békén. Erősek az elvárásaid. Ne iratsd be több különórára és hagyd az úszást. Nem tetszik neki, ennyi. Erre csak pár óra után jött rá. Most pedig tiszta ideg, mert kényszeritve érzi magát. Kérdezd meg, szivesen jár e úszni. Ha nem akar, nyugtatsd meg, hogy nem kell többet mennie, de egy évig semmilyen különóra nem jöhet szóba, csak a suli.
2010. nov. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
13%

Hát én ismertem ilyen gyereket, ez egy komoly lelki, pszichológiai betegség, egyikkel sem ment semmire sem az anyja. Nem akarlak keseríteni, de ha már most ezt csinálja szerintem soha nem is fogsz.

Pszichológus kellene neki, de én egyrészt nem is hiszek a pszichológiában, de az általam ismert gyerekeken sem segített semmit sem.

És az ilyen gyerekeknek hatalmas elvárásaik is vannak. Nem tudom ő 7 évesen milyen, de az én ismerőseim (már idősebben) kizsarolták a legdivatosabb ruhát, jogsit, kocsit- csak valahogy az iskolába felejtettek elmenni.


Úgyhogy így ismeretlenül, azt mondanám jó pár pofon, csakhogy tudja meg mi az a fájdalom, aztán bentlakásos zárda. Persze a saját gyerekemnek megvennék mindent és hordanám pszichológushoz meg könyörögnék.


Mondjuk lányod van, neki van kilátása, hozzámegy egy gazdag pasashoz, mint a Sarka Kata vagy lehet belőle playmate, mint a sok celebből. Úgyhogy neki annyira nem is fontos, hogy tanuljon meg elvégezze az iskolát.

2010. nov. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

utolsó te ritka hülye ember vagy...

énis ilyen gyerek voltam mint a kérdező lánya.. gyűlöltem úszni, és utáltam akkoriban a szüleimet amiért elrángattak... 5.-ben megmár ellógtam a kötelező úszás órát... szerintem nem lehet senkire semmit se ráerőszakolni.. lehet, hogy a lányodnak tényleg tetszett először, de aztán elment tőle a kedve, vagypedig történt valami rossz élmény vele a vízzel kapcoslatban amit lehet a tanárnénik felsem fogtak... én már fulladtam majdnem meg uszodában amikor begörcsölt a lábam és a tanár észre sem vette.. ennyit erről ... Mond meg neki, hogy eldöntheti azt, hogy jár vagy nem, de ha nem akar járni akkor ne várja el tőled hogy később bármikor is beíratod úszásra.. énis iylen voltam, és teljesen egézséges vagyok :P az átlagnál magasabb az intelligenciám de a sportokkal kínozni lehetne.. szerintem az meg tökjó hogy a lányod ennyire kitartó és nem adja fel a menekülést :D.

2010. nov. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
Biztos valami pszichés gond lehet, és ha ordítasz vele, csak súlyosbítod a helyzetet.
2010. nov. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
65%

Nem én vagyok ritka hülye, hanem neked vannak szövegértelmezési problémáid, MINDEN reggel cirkusz van, csak az úszás lett kiemelve, mert azért fizetni is kell, de egyébként suliba is utál menni. És gondolom a hip-hop tánc sem volt olcsó mulatság, ahova aztán szintén nem járt l.

Szórakozik a kisasszony, mert olyan szülei vannak, akikkel megteheti.

2010. nov. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
Csak reggel fáj a hasa?Én is hosszú évekig azt hittem szórakozik,de nem.Tejcukorérzékeny.Érdemes egy gasztro rendelésre elvinned.Fájdalommentes és te is megnyugszol!
2010. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, az alapján őszintén szólva, nem játszik a gyerek... szerintem stresszeli valami, beszélgess el vele esténként, vagy amikor van időtök, lehet, hogy soknak találja az elvárást a suliban, vagy a gyerekek miatt idegeskedik, tudom, hogy nagyon nehéz lehet neki, elvégre ha 7 éves, most kezdhette a sulit, légy vele türelmes, és próbálgasd lenyugtatni, mond el neki, hogy nincs semmi baj, ha az osztálytársaival van problémája, azt is mondja meg, mert akkor megkérheted, hogy tegyék át máshova, vigyázzatok, az ideg nem játék! Én is sokszor bestresszeltem, és a gyomromra ment rá, szerintem nála is hasonló a helyzet, ha nagyon ideges, kérdezd ki az orvosokat a homeopátiával kapcsolatban, van egy természetes nyugtató, bár nem tudom, hogy gyerekek szedhetik e... Remélem minden rendben lesz!
2010. nov. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Ha nincs betegség a háttérben, akkor biztos valami a suliban nincs rendben. Hétvégén is hasonló tüneteket produkál reggelente?

Lehet, hogy valamelyik tanár mégsem olyan, mint amilyennek hiszed, vagy esetleg valamelyik diák társa. Az is lehet, hogy szimplán úgy érzi, hogy túl sok mindennek kell megfelelnie a suliban, és ez borzasztó nagy tehet egy 7évesnek.

Unokatestóm ugyan ennyi idősen minden nap fejfájással ment suliba, onnan pedig hazaküldték, hogy hányt. Kiderült, hogy ideigleg túl érzékeny, nem tudja úgy feldolgozni a streszt, mint az átlag ember.

Lehet a lányoddal is ez a baj. Kedvesen beszélges el vele... De provokálva, idegbetegen... Csak, mint anya lányával, puhatolózva. Lehet mégis kiderül valami...

üdv.

2010. nov. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%

Nyugalom csak hisztizik és azért csinálja mert te reagálsz rá, lehet hogy negativan de reagálsz.

Nem kell komolyan venni csak akkor trécselj vele ha lenyugszik addig nyugottan és határozotan "parancsolgas" közöld vele hogy mi következik (beülünk a kocsiba, átöltözünk..) bármekora hiszti legyen másra ne reagálj.

2010. nov. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt elsőben.Fájt a hasam stb.Nem bántott senki,jól tanultam.Csak egyszerűen féltem iskolába menni.Nagyon visszahúzódó voltam.A lányod nem ilyen?

Nálam egy idő után elmúlt.Továbbra is csöndes,visszahúzódó voltam ,de nem hisztiztem.

2010. nov. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!