Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetnék 7 éves lányom...

Mit tehetnék 7 éves lányom minden reggel hasfájásra, hányingerre hivatkozva hisztizik?

Figyelt kérdés
Feltételezem iskolába nem akar menni.Vagy tesiórára nem akar menni,vagy uszni...Orvosi kivizsgáláson tul vagyunk,minden negativ.Én szerettem volna további vizsgálatokat,de a gyerekorvos azt mondta,higyjem el csak szórakozik velem,mondjam azt majd elmúlik,és egy idő után abba fogja hagyni az idegesítésemet.Akkora hisztit csinál,már öklendezik,nem egyszer kisirt szemekkel érünk suliba,reszket,nem birja abbahagyni.Én már van hogy orditok vele,mert már nem tudok mit tenni,ma már a kocsiba megszoritottam a combját-amit nagyon bánok-mert a vezetésre nem tudtam figyelni,elönt a meleg,remeg a kezem.Ő ezerrel ordit a fülemtől 20 centire,nem birom már.Tanitőnénik nagyon aranyosak,Ő jól tanul.A suliban biztos hogy minden rendben,a tanitók is tudják mi a helyzet,mert többször őket is kijátszotta hasfájásra hivatkozva,de felvilágositottam Őket,hogy z úszás ki van fizetve,ne engedjék hogy ne vegyen részt rajta.Volt hogy azt mondta hogy a tesi cucca nincs ott.7 éves.Mi lesz később?Amit nem akar megtenni,hasfájásra hivatkozik.Létezik hogy ennyire elszánt egy 7 éves,vagy folytassam a kivizsgálást,esetleg pszihológus?Vagy legyek türelmesebb?!
2010. nov. 12. 09:26
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
De ettől függetlenül lehet,hogy valami baja van a kislányodnak.
2010. nov. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
szia. teljesen megértem kétségbeesésed. azokkal értek egyet, akik nem söprik le hisztizikkel. szerintem is valami gond van. attól mert jól tanul még félhet. és nem szeret úszni, mert fél a víztől. csak nem meri bevallani, mert fél, hogy akkor apa meg anya nem lesz büszke rá. írta valaki, hogy minden külön órát egy évig függesszetek fel. ezzel értenék egyet.
2010. nov. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg választ!Sokat beszélgettünk a hétvégén is vele.Mondta,hogy jó anya,megpróbálom magam összeszedni,és elmegyek az usziba.Pénteken megbeszéltem a tanitónénivel,hogy én is megyek,megkuksizom hogy viselkedik.Ugyis levágom ha feszült,nem érzi jól magát.Ma reggel megint sirva ébredt,és fájt a hasa.Magától összepakolta a nintendóját mondván hogy visszaadja csak ne kelljen uszni.Na ez volt az a pont amikor azt mondtam,hagyjuk.Beirtam az üzenőbe hogy uszás storno.Helyette tesi van,amire szintén nem szeret járni,mert a multkor fejbe dobták kiütősdin.De mi lesz a következő?A matek vagy az olvasás?Ez nem kivánságműsor,ez már iskola.Jó hagyjuk az uszást,a táncot de mi jön helyette?Az uszásra is annyit mondott,hogy azért nem szeret járni,mert azt kell csinálni amit az oktató mond,és csak a végén van szabad játék 5 percben.Itthon a medencéből ki se lehet zavarni...a karuszóért meg könyörögni kell hogy felvegye.Jó lett volna ha megtanul.Látni kellett volna a megkönnyebbülést az arcán,amikor kipakoltam az uszás cuccot.
2010. nov. 15. 15:27
 24/37 anonim ***** válasza:
na, akkor az úszás volt a baj... :) nem gond, ha nem szeret úszni, lehet, hogy majd ha idősebb lesz, akkor magától el fog járni, vagy a barátnők unszolására, gyerek krízis, sok sikert kívánok a továbbiakban is, és kitartást! :)
2010. nov. 16. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem is elsős. Én őszintén szólva nem engedem semmilyen külön órára. Szeretett volna járni erre is arra is. Azt mondom neki az iskola az első. Hazajön 5 óra körül, kevés játszás, fél óra tanulás. Szinte más nem is fér bele a hétköznapunkba. Hétvégén meg legtöbbször családi programunk van, a családi együttlét nagyon fontos számomra. Az osztályából vannak gyerekek akik több foglalkozásra is járnak. Látszik rajtuk, hogy szétszórtak, fáradtak az órán, korrepetálásra járnak.

Azt írtad, hogy az autóban is hisztizik ha iskolába mentek. Ha velem ezt megtenné a gyerekem akkor először figyelmeztetném, hogy hagyja abba mert leparkolok és gyalog megyünk tovább az iskolába. Az én gyerekem tudja, hogy ilyenkor én nem tréfálok.

Neked azt ajánlom, sokat beszélgessetek, szerintem a gyerekednek a beszélgetés hiányzik, nem pedig orvos. Egy családban a kommunikáció és a közös programok a legfontosabbak.

2010. nov. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Lehet hogy korai volt még az uszás neki.Én 4.osztályban kezdtem el uszni tanulni.Oviban is tanitottak,akkor féltem,mert magas voltam és belöktek a vizbe..Majd később,vagy veletek otthon megtanul uszni:)
2010. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Sokat beszélgetek a gyerekemmel.Sokkal többet mint átlagszülők a gyerekeikkel.Az osztályban látom,mely szülő hogy beszél a gyerekével,megdöbbent hogy nem egyenrangú félként kezelik őket.Sokszor nincs választási lehetőség,ez van,ezt csináld.Vagy nem engedik el iskolai programra,és nem is szokványos egyes helyeken a vendégségbe menés osztálytárssal bratyizás péntekenként.Nyűg az elvivés,az értemenés.Nálunk engedve van a választási lehetőség,de ugy hogy előtte közösen megnézzük hogy tudjuk mit választhatunk.Itt azzal van a gond,hogy Ő választotta,tudta mit választ,és aztán mégis elutasitotta.A táncot,az uszást.Azt nem tudtam vele megértetni,hogy amit elkezdtünk,végig kell csinálni,mert ezt akartuk.És a következetességemnek ezzel lőttek,mert "rés került a pajzsra",mostmár tudni fogja hogy hasfájással bármit elérhet ami nem szimpi neki.De nem akartam hogy az egészségére menjen neki a stressz-már ha tényleg fájt a hasa-mert az orvosi vizsg.mind negativ volt.Szóval még mielőtt mégegyszer bárki irna hogy nem beszélgetek a gyerekkel,stb és hogy Sarka Kata féle,vagy playmate féle felnőttet nevelek belőle,és hogy nem is kell neki tanulnia,csak egy milliomoshoz hozzámennie stb...ezektől a kommentektől kíméljetek.Főleg akinek nincs is gyereke,az honnan tudná?
2010. nov. 16. 13:28
 28/37 anonim ***** válasza:
53%

tapasztalat, mert tanár vagyok és több ilyen diákom volt már. És igen elérte, amit akart, jönni fog a matek, írás, akármi illetve a további szórakozás. Lesz még korcsolya, aztán mobiltelefon és jönni fog a jogsi, kocsi. Ti meg mindenért ugrani fogtok, jaj csak rá ne menjen a gyerek stresszre. A diákjaim anyukái végig csinálták és mindent de mindent megvettek a gyereknek. Egyikük az ötödikes gyerekét hordta magánórákra (tudod mi pénz az, minden egyes tantárgyból tanárt fizetni, hogy legalább az ötödik végén, magántanulóként le tudjon vizsgázni? és aztán jött a hatodik, hetedik ....) És gondolod eljárt legalább a magántanárokhoz? Na, nem őket is váltogatni kellett, mert jött a hasfájás a magánóra előtt. Hidd el, ez egy súlyosabb probléma, mint hiszed. És emlékszem volt aki azzal etette be az anyját,ha kocsija lesz-kifizették a jogsit17 évesen, megkapta a kocsijukat, kétszer elment suliba, de hát az egy régi kocsi volt, Ha lett volna új. és a szülők beledöglöttek,megvették az új kocsit,hátha eljár a gyerek a középiskola második osztályába? De nem.


Mindennap járt úszni? Meg hát ott a tánc, ahol ki tudja mi nem tetszett, az úszáson volt egy oktató (bár ezért úszásOKTATÁS a neve) a tesin megdobták labdával)


Bár tévednék és a gyereked nem a diákjaim féle lenne.De eddig úgy tűnik az ő utjukon halad. És bizony a lányok Sarka Kata féle kitartottként végezték. De legalább neki ez a lehetőség meg van. És a válaszaidból úgy tűnik te sem vagy meggyőződve ennek ellenkezőjéről. Mert te is feltetted a kérdést, mi lesz ha...

2010. nov. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Nyugi most már ismered a stratégiáját a legközelebbi hasfájásra nem reagálsz.
2010. nov. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Volt olyan ismerosom, aki nem tudott uszni, 8 eves volt a kislany, es felt a viztol, bar szeretett benne pancsolni, de csak karuszoval, meg uszogumival... en sosem hisztiztem semmiert, nem voltam elkenyeztetve, es megertem, hogy ha valamit ott akart hagyni, mert nem tetszik... en pl 1 ev utan abba hagytam egy tancot, mert nem tetszett a tanar viselkedese... eloszor olyan progit kell keresni, amit ki lehet probalni...
2010. nov. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!