Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetnék 7 éves lányom...

Mit tehetnék 7 éves lányom minden reggel hasfájásra, hányingerre hivatkozva hisztizik?

Figyelt kérdés
Feltételezem iskolába nem akar menni.Vagy tesiórára nem akar menni,vagy uszni...Orvosi kivizsgáláson tul vagyunk,minden negativ.Én szerettem volna további vizsgálatokat,de a gyerekorvos azt mondta,higyjem el csak szórakozik velem,mondjam azt majd elmúlik,és egy idő után abba fogja hagyni az idegesítésemet.Akkora hisztit csinál,már öklendezik,nem egyszer kisirt szemekkel érünk suliba,reszket,nem birja abbahagyni.Én már van hogy orditok vele,mert már nem tudok mit tenni,ma már a kocsiba megszoritottam a combját-amit nagyon bánok-mert a vezetésre nem tudtam figyelni,elönt a meleg,remeg a kezem.Ő ezerrel ordit a fülemtől 20 centire,nem birom már.Tanitőnénik nagyon aranyosak,Ő jól tanul.A suliban biztos hogy minden rendben,a tanitók is tudják mi a helyzet,mert többször őket is kijátszotta hasfájásra hivatkozva,de felvilágositottam Őket,hogy z úszás ki van fizetve,ne engedjék hogy ne vegyen részt rajta.Volt hogy azt mondta hogy a tesi cucca nincs ott.7 éves.Mi lesz később?Amit nem akar megtenni,hasfájásra hivatkozik.Létezik hogy ennyire elszánt egy 7 éves,vagy folytassam a kivizsgálást,esetleg pszihológus?Vagy legyek türelmesebb?!
2010. nov. 12. 09:26
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Én is utáltam 6-7 évesen úszásra járni,nálunk ráadásul kötelező volt. Bár én nem hisztiztem,de rendesen rosszul voltam ,rendszeres program volt a hányás az uszoda előtt..

Engem az oktató bedobott a mélyvizbe,meg lenyomta a fejemet a víz alá pedig nagyon féltem a viztől.. és még úszni sem az uszodában tanultam meg végül.

A huszas éveimben járok,azóta sem voltam uszodában...

Először ki kell próbálni,hogy egyáltalán tetszik e a gyereknek,normálisan bánnak e vele. Egy hét éves rettenetesen tud szorongani ilyen dolgok miatt,ez nem sima hiszti.Sőt,gondolom veled is történt már olyan hogy hánytál/hasmenésed/erős szivdobogás,ájulásérzeted volt az idegességtől. Ez nem szinlelés.

2010. nov. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Nekem a 3 éves kislányom csinálja ezt mindig mikor itthon van.

Én is azt mondom neki hogy elmulik kb 5 hete kezdte és lassan naponta csak kétszer csinálnja mikor elkezdte átlag husz plusz minusz harminc volt.:-)

Szerintem is hagyd rá.

Elöször én is vigasztaltam orvostol orvohoz vittem nem találtak semmit annyiba hagytam.

A válaszod pedig minig az legyen hogy a kicsik(ovisok) csinálják ezt egy 7 éves nagylány nem talál ki ilyeneket.

És persze majd elmulik.

2010. nov. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Egy alapos anyuka vagy, olyan, aki végigviszi azt ,amibe belevág. A kicsid nem ilyen. Hagyd. Had formálódjon a saját egyénisège. Ő majd másban lesz jó. Lehet, nem a kitartàs lesz a legfőbb erőssége, hanem mondjuk empatikusabb lesz nálad, türelmesebb, vagy bármi más. Érzi rajtad, hogy maximalista vagy és ugyanezt várod tőle is. Ő pedig azt érzi, hogy ez nem megy minden esetben. Ez olyan erősen fusztrálja, hogy betegségtüneteket produkál. Ezt csak te tudod megoldani, nem kell idegen agydokihoz hurcibàlni. Irtad, hogy sokat beszélgettek. Akkor most legyél megértőbb, biztatóbb. Csak a jó tulajdonságait emeld ki és hangsúlyozd,dicsérd sokat. Jól tetted, hogy abbahagyattad az úszást. De értem, hogy neked ez csalódás, mert félsz, hogy folyton kihasználja majd és tudni fogja, mivel zsaroljon, hogy az legyen, amit akar. Az teljesen más, ha egy uj mobilért, majd kocsiért hisztizik, mint ez a lelki szorongás. Azt simán le fogod kezelni.ezzel még nem tett zsebre, csak most meghallgattad és reagáltál. Koncentráljatok most csak a sulira, ott legyen sikerélménye, ne vidd semmilyen különórára. Hagyd most levegőt venni.
2010. nov. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hagyd rá, meg kell tanulnia, hogy amit elkezdünk azt be is fejezzük, ha azt mondjuk, hogy igen, az igen, a nem pedig nem. A szavainknak súlya van, és ezt egy egészen kicsi gyerek is meg tudja érteni.

Én a helyedben idén már nem engednék több különórát, megmondanám neki, hogy az úszással eljátszotta a lehetőségeit (bár ezt még péntek reggel kellett volna) anya és apa pénze sem a fán terem.

2010. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 Edit12 ***** válasza:
Nekünk tavaly év elejév volt ugyanez a lánykámmal. És elmúlt minden féle orvosi segítség nélkül. Én úgy vettem észre, hogy ő saját maga akkora kihívásnak tekintette az iskolát, hogy félt, nem tud majd megfelelni. Pedig óvónénik is mondták, kész az iskolára.Tanítónéni is meg volt vele elégedve. Mind eközben a tanulás ment nagyon jól, de téli szünetig voltak gondjaink. Orvoshoz is cipeltem sokszor(hasfájás, fejfájás, szédülés), sőt néha be is pisilt. Sztem értesd meg vele, hogy az iskola nem ennyire komoly dolog.
2010. nov. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha együtt mennétek úszni. Persze csak ha már tud.

Vagy elmennél te is az úszásra és ott maradnál vele úszni. A kicsi húgom is járt velem, mikor iskolai úszásra jártam (dongalábbal műtöttek ezért gyógytesire jártam amivel kötelező volt az úszás.)

Ő megtanult úszni, utánna együtt úsztunk a mélyvízben és átmentünk a kismedencébe egyet bohóckodni.

Azt tudom, ha a lányom 3-4 éves lesz eljárok vele majd (idő és pénzfüggő)

2010. dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Én jártam olyan iskolába, amitől ilyen szinten szorongtam. Hányinger, hányás, hasmenés, gyomorgörcs.

Anyu azt mondta, én választottam a sulit, végig is kell csinálni. Egy év múlva súlyos pánikbetegséggel, orvosi javaslatra kerültem másik suliba. Anyunak nem volt beleszólása. hálistennek.


Ezek komoly dolgok. Nem hiszti! Az új suliban már semmi bajom nem volt.


Kisgyerekként is volt olyan kényszerített különóra, amitől rettegtem. De nem mertem Anyunak szólni, mert láttam, hogy büszke rám, és tudtam mennyit csalódna, ha nem járnék, ha kudarcot vallanék.

Azóta bánom, hogy akkor nem álltam a sarkamra mert elpocsékolt, végigszenvedett idő volt.

2010. dec. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!