Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megalázónak tartod ha a 7...

Megalázónak tartod ha a 7 éves gyerek kap egy pofont az anyjától?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 19:59
1 2
 1/17 anonim válasza:
81%
Én nem ,de a gyerek biztosan.
2011. jan. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%
igen. A gyereknek meg az anyjának is. Főleg a gyereknek.
2011. jan. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
53%
Felénk ezt úgy hívják nevelés.
2011. jan. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%
Igen, a gyereknek is, de az anyának pláne. És ez nem nevelés, pláne ne egy kis gyereknél. Ha a drogos, alkoholista 15 éves drága gyermeked kap 1 olyan taslit, hogy a feje 360 fokos fordulatot vesz, ok, őt mással már nem nagyon lehet nevelni. De egy kisgyerek?
2011. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Hát nagy nevelés. én anyámtól kaptam sokszor pofont, de nagyon hamar megtanultam elhajolni előle, vagy lefogni a kezét. Szerintem a gyerek akármennyire is rossz az arcára nem lehet ütni. Esetleg a kezére.

14 éves vagyok, és félek apámtól, mert amikor kicsi voltam kaptam tőle jópár erős pofont. Nem tudom valamiért szeretni annyira maennyire szeretnem kéne. Akármennyire is jó a viszonyom vele, sosem fogok hozzá különösképpen kötődni. Inkább félek tőle. Ennyit ér a pofozkodás.

15L

2011. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

* 14L

csak félrenyomtam

2011. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
Igen, de ha indokolt volt, és nem röpködnek nálunk naponta a pofonok, nem lesz tőle semmi baja. Nem kell mindent ennyire túldramatizálni.
2011. jan. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%
Arcon ütni valakit a legnagyobb megalázás. Ráadásul a saját gyermekemet? Mifelénk meg mélyságes szégyennek hívják a szülő részéről, nem pedig nevelésnek.
2011. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a mai napig emlékszem arra a 3 pofonra, amit a szüleimtől kaptam, egyet gyerekként apámtól, tinikoromban mindkettőtől egyet-egyet. Megérdemeltem mindegyiket, bár amúgy nagyon jó gyerek voltam. Soha nem próbáltam meg újra azt, amiért kaptam, és nem haragszom értük a szüleimre, nagyon szeretem őket és szép gyermekkorom volt.

Hogy megalázó-e? Ha tudod, hogy miért kaptad, és belátod, hogy igazuk volt, akkor csak annyira, amennyire kell, hogy észhez térj. Ha nyilvánosan kapod, az viszont nagyon megalázó tud lenni.

Ettől függetlenül én a saját gyerekemet nem pofoznám meg.

2011. jan. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

hát attól függ, volt nem olyan régen egy kérdés, ahol a hölgy vágta pofon kamasz lányát, mert nagyon elhordta az édesanyját mindennek. Na ilyen esetben lendülnie kell a kéznek.

De egyébként a verés nem megoldás. Se 7 évesnél, se 2 évesnél.

2011. jan. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!