Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megalázónak tartod ha a 7...

Megalázónak tartod ha a 7 éves gyerek kap egy pofont az anyjától?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 19:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%
én soha nem ütöttem meg a fiamat,pedig megérdemelte volna.na ezzel ő vissza is élt mindíg.most 14 éves,és nagyon szemtelen,és sokszor megérdemelne 1 pofont,de nem tudom megtenni.én kaptam sokszor gyereknek,és annál jobban megcsináltam amit nem szabadna.talán ezért sem tudom megtenni.
2011. jan. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

attól függ. ha azért kapja a pofont mert idegesített az éneklése akkor megalázó a te részedről ha azért mert pl csúnyán beszélt veled megérdemli. a tisztelet legyen már meg:)

anyukám soha nem vert meg meg is érezhető, mennyivel jobban tisztelem apukámat.

2011. jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
egyesek szerint azért megalázó a pofon mert mások is láthatják a gyerek arcán a pirosulást
2011. jan. 13. 18:30
 14/17 melcsiboszi ***** válasza:
Ha nem muszáj, nem kell megpofozni. Viszont ha indokolt, és nem napi rendszerességű, semmi baja sem lesz. Egy-két pofontól még senki nem lett érzelmileg sérült meg semmilyen. És inkább hétéves korában kapjon pofont, amikor még használhat és megtanulhatja, mint később, mondjuk 5 év múlva, akkor szerintem sokkal megalázóbb, és úgyis csak az ellen fordul, aki adja. Persze az addigi nevelés kérdése is.
2011. jan. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Kedves kérdező!


A pofont alapból ellenzem. Természetesen van nevelő hatása ez igaz, de sok gátlást is létrehozhat.

Ha egy 7 éves gyerek pofont kap, az elsősorban a szülőt minősíti,illetve az eddigi nevelését. Az a probléma, hogy sok szülő későn kap észebe és ilyenkor kívánja megkezdeni a nevelést. Ők azok a szülők akik ráncigálják a gyereket a buszon és kiabálnak rá. Rengeteg könyv létezik, hogy hogyan lehet még ilyenkor is segíteni. Ha nagyobb a baj mindenképp nevelési tanácsadóba érdemes menni. Könyvből a Gyerekek re hangolva,illetve később a Kamaszokra hangolva plusz mellé, az Így is lehet nevelni és tanítani c. könyv. Több szülő attól fél hogy, jaj mit szólna a nev. tanácsadóba, ha bemegyek??? hát azért vannak ott:D Gyereket nevelni nem könnyű, az azonban alapfeltétele, hogy a szülő a szeretetét úgy tudja kimutatni, hogy a gyermek is ugyan azt érezze, amit adni akarunk neki...


Sok sikert:D

2011. jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%

Attól függ miért kapa.

Bár ha valaki már erre a szintre jut, az már nem nevezhető szülőnek, mert a szülő neveli a gyerekét, de nem a verés a megoldás. Az ilyen nem szülő, hanem verőlegény.

Kimutatható, ha a gyereket vertéka szülei, jó eséllyel ő is veri majd az övét is, és hajlamosabb lesz az erőaszkra. Akár gondolatban,szóban vagy tettben.

2011. jan. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Persze, hogy megalázó, főleg nyilvánosan vagy ismerősök előtt. Nem is attól rossz, hogy fáj... De azért ki lehet bírni és ha jogos akkor többet használ mint árt szerintem.
2011. febr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!