Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a megoldás? Szófogadatlan,...

Mi a megoldás? Szófogadatlan, értetlen a gyerekem.

Figyelt kérdés
3,5 éves lesz a lányom és egyszerűen nem lehet vele sehova elmenni, mert képtelen szót fogadni. MIndig következetesen volt nevelve, a NEM az Nem volt 5 perc múlva is. Minden szépen el van neki magyarázva, mit miért nem engedünk meg neki, mi a következménye, ha azt mégis megteszi. Baleset éri, fáj a másik kisgyereknek, ha véletlenül homok megy a szemébe stb. Mégis mindezek ellenére, nem és nem és nem. Jönnek a kifogásk, de anya én ezt szeretném, de így, de úgy, de amúgy. S vége-hossza nincs az elmagyarázásnak, megértetésnek felé. Egy séta, egy kirándulás, egy játszóterezés csak abból áll, hogy nem szabad, vigyázz. Ami persze normális egy gyerek-szülő kapcsolatnál, hogy anya-apa óva inti, tanítja. Csak a megértéssel vannak problémák. Mit tehetnék még, hogy értse és be is tartsa a "szabályokat" a gyerek. Pokol így elmenni bárhova, mert nem fogad szót egy percig sem. Mát rongyos a szám a magyarázástól. Ötleteket, segítséget várok. Kioktató gúnyolódók kerüljék a válaszadást.
2010. júl. 29. 22:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 Allison ***** válasza:
35%
Én sosem értettem miért akarnak egy gyereket felnőttként kezelni és magyarázgatni neki felnőtt módon...
2010. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
47%
Önállósodik a "nagylány", igyekszik feszegetni a határokat, meddig mehet el. Nem kell állandóan óvni (ahogy írod), néha neki magának kell megtapasztalnia a tettei következményét (persze, nem arra gondolok, hogy a testi épsége veszélybe kerüljön). Attól, ha néha elesik, mert rohangál, néha a szemébe megy a homok, nwem lesz komoly baja, de a saját bőrén fogja tapasztalni, hogy nem jó, érdemes rád hallgatni. Egyébként nem igazán jó, ha csak állandó tiltásból áll a világ, a gyerekek ettől inkább lesznek lázadók, mint ha kicsit szabadabbra vannak engedve... Hidd el, ha hagyod, hogy néha a maga kárán tanuljon, többet fog érni, mint ha mindentől óvni szeretnéd :)) 4 gyerekes óvónő anyuka
2010. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 A kérdező kommentje:
Nem, nem, nem ilyenekre gondolok! És a homok nem az ő szemébe megy, hanem máséba? Érted. Nincs agyonóvva,mert mi is azt valljuk, hogy tanuljon a saját kárán. Egyszer figyelmeztetve van, aztán, ha nem fogadja meg, hát így járt. Mi úttesttől, tóbaeséstől stb-től féltjük, ami számára életveszélyes. Csak és kizárólag ilyesmikre gondoltam.
2010. júl. 29. 22:16
 4/76 A kérdező kommentje:
Bocs, máséba!!!!!!!!
2010. júl. 29. 22:16
 5/76 anonim ***** válasza:
72%
Lehet,hogy már a csapból is a "Nem szabad!"folyik.Többet kellene dicsérni,amikor jót csinál. Az jobb nevelő hatással bír,mint az állandó tiltás és magyarázkodás...
2010. júl. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 A kérdező kommentje:
Emberek! Megoldáshoz közeli ötleteket várok, nem nevelési kioktatást. Minden jó cselekedért dícsérve van, nem vagyok hülye, a gyerekem pedig ügyes, csak szófogadatlan. Mint azt már írtam, következetesen van nevelve, s ebbe beletartozik a dícséret is, ha esetleg valakinek nem tiszta a következetesség fogalma!!!!!!! Nincs mindentől tiltva, de azt azért nem fogom, hagyni, hogy elüsse az autó csak azért, mert szófogadatlan, és azért, nehogy már a csapból is a tiltáss folyjon.
2010. júl. 29. 22:38
 7/76 A kérdező kommentje:
Ha megtiltasz valamit a gyerekednek, te nem magyarázod el, hogy miért? Csak tartsa be, azt jóvan?
2010. júl. 29. 22:39
 8/76 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem a magyarázással van a gond,hanem a hosszával.Te is úgy érzed,mást sem teszel,csak magyarázol.A hosszabb dolgokra nem tud még végig odafigyelni, a felénél megunja,és már töri is a fejét valamin.Röviden,tömören,pár szóval magyarázz,és csak annyit tilts amennyit feltétlenül muszáj.4 gyerekem van,de nekem nem az az emlékem egy sétáról,kirándulásról,bevásárlásról,h folyton tiltok valamit,neked viszont igen,úgyh ott lesz valahol a baj.Próbáltad azt,h előre kikötöd mi lesz a következménye ha nem csinál valamit?PL a játszótéren ha bánt valakit,hazamentek.Legyen "ára" a viselkedésének,dicséret jó,büntetés ha nem.
2010. júl. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
72%

Nem kell megsértődni... segíteni próbáltak

Igaza van az elspnek nem kezelhted felnőttként mert nem az. Nincs foglaom ismerete fogalma sincs mit jelnet az ha azt mnodod neki nem szaladsz ki az útra,mert el üt az autó és kórházba kerülsz. Ez neki misztikum. Persze mnodhatod.. de többet ér ha ilyenkor megfogod a kezét és inkább azt mondod anya nélkül nem mehetsz át az úton. Apa nélkül nme mehetsz be messzebb úszni stb. S közben igen is fogod a kezét átöleled stb.. Na.. ennyi .

2010. júl. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 A kérdező kommentje:
Igen, mielőtt elindulunk elmondom hova megyünk, s megkérem őt, hogy fogadjon szót, mire kell figyelni. Kedvesen, érhetően, nem hosszan, pár szóban. Mondja, oké anya, rendben. De cselekedete már nem ezt igazolja.:( Ő az az előreszaladgálós, egyik fülén be, a másik ki - fajta gyerek. Tudod, olyan aki egy darabig szótfogad, (pár perc) aztán már nem. De körülöttem mindenki azt szajkózza, hogy egy 3 éves gyereknek már meg kéne érteni................ stb.
2010. júl. 29. 23:08
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!