Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív gyermeket nevelő...

Hiperaktív gyermeket nevelő szülőkre miért haragszanak az óvónénik?

Figyelt kérdés

Állítólag nem a szülő hibája ,mégis a szülőket hibáztatják és kérik számon,mind a környezet ,mind az óvónénik,tanítónénik,még akkoris ,ha a szülő is beláttja a problémát és ő maga is keresi a megoldást.A neveléssel sem lehet sajnos a problémán teljes mértékben urrá lenni,esetleg egy kicsit könnyebbé tenni az életet.

Egyedül a témához értő pszichológusok és szülőtársak állnak megfelelően a problémához tapasztalataim szerint.


2011. jan. 29. 18:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Érdekes amiket leírtatok.Nálunk pont az óvónénik barátságosak és már legelső szülőin meg kértek minket, hogy működjünk együtt, mert ők is próbálják nevelni a gyerekeket meg ugye otthon mi is neveljük.Így akármi gond van az oviban vagy otthon azt megbeszéljük (négyszemközt) és próbálunk megoldást találni. Nekem is nagyon rossz fiam van így féltem is, hogy mi lesz, de közösen már 2-3 hét alatt értünk el változást a viselkedésében.Sajnálom, hogy ez más ovikban nem így működik, mert nálunk nagyon bevált ez a rendszer.
2011. jan. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Az én fiam nem hiperaktiv de mindenáron azt akarták beleémbeszélni hogy az,mert utáltak.Észrevettétek,hogy az óvonők nagy része már túl van a 40-en?Szerintem abban az időben mikor ők jártak egyetemre még nem tanították hogy kell egy hiperaktívval foglalkozni.

Mindent kikérnek maguknak.

Én momentán mindig le voltam nézve,mert fiatal vagyok,még mit sem tudok az életről stb...

Alig vártam hogy elballagjon a fiam...utáltam őket.

Ezeknek mindegy milyen a gyereked...csak nekik minél kevesebbre keljen vigyázni.

Csak azt nem értem,ha beleuntak miért nem adják át a terepet a fiataloknak?

2011. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
A hiperaktivitás egy tünetegyüttes. Teljesen egyetértek az egyik hozzászólóval, aki szerint a neveletlen gyerekek szüleiről van szó. Ugyanis az óvónők sincsenek tisztában sokmindennel, viszont szeretnek dobálózni a hiperaktív, autista, stb. kifejezésekkel mindenféle diagnosztikus tapasztalat nélkül. Nincs eszközük ( főleg nagyobb létszámnál) se erre, se arra, bárhogy nevezzük is. És bármilyen rosszul esik, sokszor hibás a szülő, kevésbé együttműködő, mint lehetne. Meg kell próbálni mindkét félnek a gyerek érdekében megoldást találni, megbeszélni, mi segíthet, mik a tapasztalatok.
2011. febr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

08:51-esnek:

A "neveletlen" gyerekek azok lennének,akiknek anyu 500x elmondta otthon,hogy mit és hogyan illene,igyekezett mindezeket következetesen betartatni,illetve saját példamutatásával is rábírni minderre a gyereket???

Eszköztelen az ember sokszor egy hiperaktív gyerekkel,az agyonütés pedig nem jön szóba,mivel az ember szereti a gyerekét,korlátok vannak,hogy mit lehet elérni ezeknél a gyerekeknél és akármilyen kényelmetlen is az óvónéniknek igen nagy türelemre,toleranciára van szükség részükről is,mert a túlzott "egrecérozástól" ezek a gyerekek méginkább megbokrosodnak,határozottan,szeretettel,türelemmel lehet csak elérni valamit náluk.Ha úgy áll az illető hozzá indulattal,hogy na majd én megmutatom neked édes gyerekem,akkor az olaj a tűzre és tartom továbbra is ,hogy sok szülő helytáll maximálisan a hiperaktív gyereke mellett és nem lehet a szülőt hibáztatni,ha már eleve olyan okból kifolyólag lett a gyerek hiperaktív amiről ő nem tehet...pl örökbefogadott egy igen sorvadt újszülöttet,akinek a vér szerinti anyukája végig dohányzott,idegeskedett a terhesség alatt,de az örökbefogadó szülőnek kezdetektől gyönyörű volt ez a gyermek és a szeretete által a viselkedési problémákat türelemmel próbálta meg kezelni,melyről a gyermek sem tehet,hogy " fel van húzva ",megalapozta ezt már sok minden...ki más álljon ki a gyerek mellett mint a szülő?

2011. febr. 1. 09:30
 15/30 anonim ***** válasza:
Én ilyet nem írtam, de élénk a fantáziád, kedves kérdező! Ha így állsz az óvónőknök, akik esetleg tanácsot adnának, nem csodálom, hogy haragszanak rád, így már más a helyzet, sokminden érthetővé vált :)
2011. febr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Nem ismersz engem ,nem látthatsz tiszta és reális képet rólam ,rólunk.


Úgy gondolom amíg TE magad nem vagy a problémában érintett szülőként,(mégha esetleg szakember is vagy) addig kívűlállóként teljesen más véleményt alkotni,ha véletlenül szintén van egy hiperakítv gyermeked akkor abban az esetben viszont lehetséges,hogy jól látod,hogy nagyon sarkított volt a megfogalmazásom :-) .

2011. febr. 1. 09:44
 17/30 anonim ***** válasza:
Nézd, nem dolgom, hogy megismerjelek, de amit nem írtam, olyat nem vállalok. Pont azt gondolom, hogy a gyerek az, aki semmiről nem tehet, és akár tetszik, akár nem, mindenkinek az ő érdekében kell együttműködni mindenféle megbántódást félretéve. Ennyi a lényeg. A többit te találtad ki.
2011. febr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Így van a gyerek a lényeg.
2011. febr. 1. 10:30
 19/30 anonim ***** válasza:

Szia!


Hülyeség ez a hiperaktivitás, ez csak egy kitalált betegség, hogy legyen kifogásuk a tanító néniknek és az ovó néniknek. Szerintem maximum csak eleven gyerek van akit a pedagógus képtelen lekötni.


Sajnos tanácsot nem tudok adni de esetleg beirathatnád valamilyen sportra ami leköti egy picit a feles energiáit:))


-egy leendő pedagógus-:)

2011. febr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Mert nekik nem volt/van ilyen gyrekük. Ahova hiperkatív fiam járt oviba, ott a vezetőnőnek hiperaktív gyereke volt és érdekes módon ő pozitívan állt hozz a dolgokhoz.

Könyebb azokkal a gyerekekkel, akiket beültetnek sarokba és beszövi őket a pók:-((

2011. febr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!