Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehet egy óvónő ha a...

Mit tehet egy óvónő ha a csoportjába hiperaktív gyerek jár, aki rengeteg figyelmet követel?

Figyelt kérdés

A szülőknek már lett jelezve ,nevelési tanácsadóban diagnosztizálták a hiperaktivitást.

Mégsem nevelik megfelelően,mert a gyermek változatlanul nem működik együtt a csoportfoglalkozások alkamlmával.


2011. febr. 15. 11:36
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Még mindig én:)

Aki nem nevelt még problémás gyereket, az sosem fogja átlátni, mivel jár ez. Én a következőt tenném: összehívni a családi kupaktanácsot,azokat a rokonokat is beleértve, akikkel tartjátok a kapcsolatot. Elmondanám nekik, hogy pontosan mi a helyzet, hogyan próbáltok eredményeket elérni, milyen eredménnyel, és tőlük mit várnátok el. Aki megérti ok, aki nem, az meg nyaljon sót. Van neked elég bajod otthon is, nincs szükséged a fullánkos megjegyzésekre. Ilyenkor kell bevenni a lesza*om tablettát.

Nálunk a másik nagyon fontos dolog az volt, hogy a gyerek viselkedése miatt nem bújtunk el a világ elől. Felvállaltuk, hogy Ő ilyen, ezzel is bizonyítva, hogy mennyire szeretjük. Idő kérdése, és a környeztet, a barátok is megszokják, elfogadják.

Én azonban nem nyugodnék bele ilyen egyszerűen a diagnózisba. Az általad leírtak alapján benne van a pakliban, hogy a fiadnak figyelemzavara van. Ez gyakran összekeverhető a hiperaktivitással, vagy ahhoz társul.

Muszáj lenne ezt kiderítened egy jó fejlesztőpedagógus segítségével, mert most még meg tudod előzni a részképességzavarok kialakulását. Ha igazam van, nagyon komoly eredményeket lehet elérni a gyereknél tanulás és magatartás fronton is.

2011. febr. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Figyelemzavart is említett a pszichológus,de nem említett semmiféle fejlesztést,hanem azt mondta,hogy még ez javulhat ahogy érik a gyerek idegrendszere,mert most 4,5 éves és iskolába úgyis csak majd 2,5 év után megy majd...

Az óvónénik is azt mondták,hogy fejleszteni kellene,mert így nem tudnak vele mit csinálni.

Én kérjem ezt a fejlesztést,vagy magánúton intézzem?

2011. febr. 21. 09:18
 23/23 anonim ***** válasza:
A nevelési tanácsadón keresztül tudod kérni a Szakértői Bizottság vizsgálatát. Ők döntenek arról, hogy az óvodai fejlesztő pedagógus heti hány órában és hogyan foglalkozzon a gyerekkel. De emellett, tényleg mellette és nem helyette, érdemes lenne privát keresni egy fejlesztőpedagógust, aki tudna heti egyszer foglalkozni vele, esetleg ajánlana tornát. A torna nagyon jót tesz, speciális gyakorlatokat végeztetnek a gyerekkel, amit ha megtanultok, otthon is lehet csinálni. Érdemes lenne minél hamarabb utánajárnod a dolognak, mert most még időben vagytok, sokat javulna a helyzet, mire kezdi az iskolát. Azt pedig elhiheted nekem, hogy kezelés nélkül a suliban ezerszer több gondotok lenne, mint most.
2011. febr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!