Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem akar a nagyinál aludni a...

Nem akar a nagyinál aludni a gyerek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 hónapja van állásom (előtte fél évig csak keresgéltem). Ez nagyon jó, de sajnos hétfőn és kedden délutános vagyok, így az oviból a nagyihoz viszem, s ott is alszik. Csak az a gond, mindig hiszti van, hogy ő nem akar ott aludni, s olyanokat mond a nagymamájának, hogy utálja. Nem értem, miért csinálja, a nagymama aranyos, kedves, de tegnap már azt mondta nekem, hogy így nem vállalja el (akkor meg nem tudom hova tenni a gyerkőcöt, egyedül élek, másik nagyi nincs már, apukára nem lehet számítani). Mindig kérdezem a gyereket, hogy de miért, miért nem akarsz ott aludni, de nem tudom kihúzni belőle. Mikor megyek az oviba, rögtön az a kérdése, hogy ugye nem megyünk a nagyihoz? S ilyenkor kitalálok ezt-azt (csak meglátogatjuk, otthon nálunk most szerelnek...stb). Tudja a gyerek, hogy dolgozom, de nem fogja fel, hogy ez mennyire fontos. A nagyi idegei már lassan felmondják a szolgálatot, lassan az enyém is, hiszen eléggé kellemetlen ez a helyzet. Sajnos nem vagyok abban a helyzetben, hogy emiatt a hiszti miatt felmondjam az állásomat. Mit tegyek? Hogyan érthetné meg a gyerkőc, hogy csak 2 napról van szó? 4 éves amúgy a kisfiam.
2011. febr. 21. 11:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha 9-ig dolgozol, kb. mikor érnél oda érte? Nekem volt olyan, hogy este 8-ig órám volt, és utána jött értem az egyetemre apukám a fiammal, volt kb. fél 9, mire hazaértünk, 9 mire ágyba került. De nem akartam, hogy ennyi idő miatt valakinél aludnia kelljen, hiszen nem egész éjjel vagyok távol, csak így egy órát csúszott a lefekvés. Nem mintha amúgy nem aludna a nagyinál, csak hát ebben az esetben erre nem nagyon lett volna szükség. Ha másnap nem kell nagyon korán kelni, akkor meg lehetne próbálni, hogy este értemész és hazamentek együtt.
2011. febr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
92%
4 évesen is kibirja hogy 9ig dolgozol,10re értemész,11től alszik
2011. febr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha "csak" 9-ig dolgozol én a Te helyedben simán érte mennék, vagy én is a nagyinál aludnék.
2011. febr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%

"Le kell teremteni rendesen, esetleg raijeszteni, hogy rendben, akkor otthon alszol EGYEDUL." ????????????????


Azt a rohadt életbe, remélem nincs gyereked!


Szerintem meg kellene próbálni kideríteni, hogy miért nem akar ott aludni a kicsi. Talán egyszer ott maradhatnál te is, és megkérhetnéd a nagyit, hogy csináljanak mindent úgy, ahogy szoktak. Szerintem hamar kiszúrod, hogy mi is a probléma.

Semmi esetre se ijesztgesd, meg fenyegesd! Gondolj bele, te vagy az egyetlen valóban fix pont az életében. A biztonság. Nem kell, hogy szegény majd még azon is parázzon, hogy elveszít téged.

2011. febr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyetek együtt lepedőt, takarót párnahuzatot, Ő válassza ki, amiben a nagyinál alszik, meg valami új plüss állatkát vagy amit szeret. Akár vihetsz neki saját kanálkáját is poharat, amit csak tudsz, hogy minél otthonosabb legyen neki. Akár a te párnádat is odaadhatod neki, de ezeket már otthon kezdjétek el együtt csinálgatni, hogy azért, hogy Mamánál .... De ettől függetlenül ne várj csodát, hogy egyből örülni fog, mert nem valószínű, de majdcsak eljön az is.

Egyébként lehet, biztos, is,hogy valamennyire megérti a dolgot, csak nem tetszik neki a tőled való éjszakai szeparálás. Egyszer egyszer még csak elment volna neki, de rájött, hogy ez mostmár mindig így lesz ? Most nem tetszik neki, de aztán eljön az a pont, hogy úgymond belenyugszik az állapotba.

Mamával beszélj, hogy tudod milyen nehéz neki, de mindannyiótoknak az, de biztos jobb lesz szépen lassan, tartson ki. Dehogyis őt útálja a gyerek !! A helyzetét utálja, és hát hogy magyarázza másképp, csak így tudja még, de ez mégsem személyesen neki szól ! Értsd meg nagyit, öleld meg néha, pótold valamivel neki is amit úgy érez a gyerek bántja.

2011. febr. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
0%
Megfenyegeted valami büntetéssel és kész.
2011. febr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Elég ha elmagyarázod neki,hogy ha nem alszik ott akkor te nem tudsz dolgozni,így nemkaphatsz játékot,csokit stb..
2011. márc. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Megilyet az új helyzettől eddig otthon voltál vele most dolgozni jársz és azt hiszi nem akkarsz vele lenni, hogy ott fogod hagyni a nagyinál. Idővel megoldodik a helyzet mond neki mikor mész érte, hogy ez átmeneti.
2011. márc. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!