Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam 2,5 éves, nem beszél,...

Kisfiam 2,5 éves, nem beszél, ha kérdezek tőle nem bólogat, a hallása jó, ha kérek tőle valamit nem teszi, sokat nézte a tv-t. Ha örül még mindig repked. Figyelmével van gond. Valaki tud olyat, ami beszédre serkenti?

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 20:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Szinte ugyanígy voltunk mikor a lányom 2,5éves volt.Most már beszél, de nem volt egyszerű a dolog.

Szívesen segítek neked.Kérlek ha érdekel írj privit.

2011. márc. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ujra a 28 hós kisfiú anyukája. A fejét rázta, ha nem volt a válasza, de az igenre csak hallgatott, semmit nem bólintott. Most sem teszi. A fiam is repdes, ettől még nem autista. Annak azért több tünete van. Azért volt furcsa, hogy nem beszél, mert màr tíz hónaposan a könyveiből bármit megmutatott, ha ràkérdeztem. Csak mostanában kezdi mondogatni, hogy melyik állat micsoda. Nem tudom, mennyit mutatod neki az állatokat, tárgyakat, de muszáj, mert honnan is tudná, ha nem mondanánk el akár ezerszer, hogy ez egy aranyos kiskacsa, ez pedig egy kis lovacska, stb...keress másik állatos könyvet, mert ami van neki, ezek szerint nem vonzza. Van egy sorozat-könyv, Lépèsről lépésre a címe, sok használati tárgy szerepel benne, pl asztal, szék, esernyő, stb...mindennapos dolgok. Ha egyáltalán nem hatja meg az uj könyv, vegyél elő használati tárgyakat, mond el mi az, mire való, milyen színü, stb, kérd, hogy hozza ide a cipőt, a könyvet, ezt, azt. Gyakoroljatok minnél többet!
2011. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 pusi6 válasza:
100%

Az én kisfiammal is ez volt a helyzet. 3 évesen egyetlen szót sem tudott mondani, még azt sem, hogy "anya". Most még nincs 4, és reggel is közölte velem, hogy"anyám, kicsi bogárom, színváltós hotwheels autópályát szeretnék".

Ő is sokat tévézett, ordított, ha kikapcsoltam. Néha ilyesztően viselkedett, ha bementem a szobába, nem is reagélt rá, nem hallgatott a nevére még 2 évesen sem.

Beadtam bölcsibe, és akkor kezdtek jobbra fordulni a dolgok. Ezen még nem gondolkodtál?

2011. márc. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Még nem gondolkodtam a bölcsin.Lehet,hogy jót tenne neki az egész napos gyereksereg,de szerintem érthető,hogy nem adom bölcsibe.Először is nem azért szültem meg,hogy ilyen hamar másokra bízzam,másrészt amíg nem beszél addig nem teszem ki nehéz helyzeteknek.De kösy,hogy írtál!
2011. márc. 10. 14:13
 15/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Mintha a saját gyerekemről olvastam volna, és szintén Micky függő volt. Nekem mondjuk szereti ha olvasok, de válogatós. Nem régen voltunk a Szakértői Bizottságnál, ahol előírták neki a korai fejlesztést. A két gyerek mindenben egyezik amit leírtál. El is gondolkoztam, hogy talán valamelyik családtagom írta. Nekem a tesó fiú, és négy éves. A bölcsiben korai fejlesztést fog kapni, remélem használ. A repkedés miatt, és még sok egyéb apró jel miatt ijedtem meg, és vittem el ide.

2011. márc. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szia kedves utolsó, a 28 hós repkedő kisfiu anyukája vagyok ismét. Ez a relkedés ekkora probléma? Mert ugye igy örül? A fiam is tartózkodó az idegenekkel, ennyi. Nálatok mondtak valami hasznosat?
2011. márc. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nekem csak most kezdett mutogatni, de hiába kérdezem, nem akar kommunikálni. Sokszor nem is érti amit kérek, illetve olyan mintha nem is lenne ott. 9 hósan neurológiára vittük epilepszia vizsgálatra, mert időnként beremegett, ha örült, vagy rossz kedve lett. Olyankor is olyan volt, mint aki nincs ott. Most a szakértőinél felmerült az autizmus gyanuja is, mert szeret a kis házaknál az ajtókkal játszani, szeret rendszerezni, nem kommunikál, repked, de semmi érdemlegeset nem tudtak megállapítani, mert kicsi hozzá. Le van maradva az biztos, pedig sokat olvasunk, játszunk. Most előírtak neki heti hat óra fejlesztést a bölcsiben. Az ottani fejlesztősök mondtak nekem egy két ötletet (gyakorlatokat nagy gimnasztikai labdán, hintáztatást (takaróban a takaró négy sarkát fogva), sok bírkózást, mert ez mind fejleszti az idegrendszert.
2011. márc. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
olvass utána kicsit a kristálygyerekeknek a neten
2011. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Én nem anyuka vagyok, hanem egy kislány, és sokat olvasok itt a gyerekekről, és nem tudom mit jelent az, hogy repkedés. Kérlek valaki írja le nekem.
2011. márc. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
A repkedés alatt azt értjük, amikor sétál a gyerek, vagy szalad, és közben feltartja a kezét és rázza a kézfejét.
2011. márc. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!