Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért ütöget a tesóm, és anya...

Miért ütöget a tesóm, és anya mér úgy reagál rá, mintha ő (tesóm) kivétel lenne?

Figyelt kérdés

a tesóm minidg ütöget ő 2 éves fiú, én pedig 14 lány. folyamatosan bánt, amikor elmegyek mellette megcsap, harap, húzza a hajam, ha az ágyon mellé fekszem. milyen módszerrel kellene leszoktatni erről? anya mindig azt mondja, hogy menjek ki a szobából, és ne foglalkozzak vele, de van hogy tesóm utánam jön és játéknak veszi az egészet, kerget. anyukám azzal jön, hogy még pici, és majd kinövi. de én már nagyon nem bírom elviselni. szeretek vele játszani, csak ne ütögetne mindig. meg vigyáznom is kell rá kéthetente 3-szor. vmi hatásos módszert tudnátok mondani? nagyon elegem van belőle. rosszul esik. segítséget kérek!!


különben volt már 2 kérdés amit kiírtam, de az nem sokat segített.


2011. máj. 19. 21:06
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
utolsó: bizok abban, hogy valaki olyan választ ad, ami hasznos. mondd akkor még egy ilyen fórumot. amúgy ha neked ez unalmas, akkor sz.arügy, vedd úgy, mintha neked itt sem lenne ez a kérdés. nem hiszem, hogy annyira nehéz ezt megtenni.:)
2011. máj. 21. 13:28
 12/27 anonim ***** válasza:

Vezesd rá arra, hogy az ütögetéssel elveszíthet valamit.

Ülj le vele játszani. A bunyózás nem jó, ugyanis nem tudja meddig mehet el. Nem érzi azt hogy hol a határ a játék, és komoly ütés között.

Ülj le vele, kirakózzatok, dícsérd, hogy milyen ügyes.

Esetleg tologassatok autót, olvassatok képeskönyvet.

Ha megüt, fogd meg a kezét és mond: Nem szeretem ha megütsz. Ha folytatod, nem játszom veled! Határozottan, de ne parancsolóan.

Abban a pillanatban, folytasd a játékot. Ha megint megüt:

Megütöttél, ezért most nem játszom veled.

Felállsz, és olyan helyre mész, ahová nem tud követni.

Mondjuk menj a vécére, míg lecsillapodik. Utána egy darabig ne foglalkozz vele.

Azért üt, hogy figyelmet kapjon tőled. Tényleg, észre se vedd. Ha földhöz vágja magát és úgy üvölt, lépd át.

Fél óra nyugi után megint ülj le játszani vele.

Ez durván egy egyhetes procedúra. Azonnali eredményt ne várj.

A módszer lényege az, hogy az ütögetést összekösse negadív dolgokkal. Rájön, hogyha üt, akkor nem játszanak vele.

2011. máj. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
köszi. a legnormálisabb válsz :D
2011. máj. 22. 21:17
 14/27 anonim válasza:
Szia! Nagyon sajnálom, hogy édesanyád nem foglakozik sem a testvéreddel, sem pedig a te érzéseiddel.Egyedül nevelem a 3 gyermekemet, de eszembe nem jutna a legnagyobbra hagyni heti 3* a tesóit.Próbálj meg beszélgetni anyukáddal ezekről, bár amint írtad oda se figyel rád.
2011. máj. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Még szerencse, hogy van aki újat ír... mégis hányan mondjuk még el, hogy mit csinálj??????????? Ennyiből nem jön le, hogy mit kéne kezdeni vele? De talán anyukádnak kéne inkább elolvasnia ezeket és elgondolkodnia, hogy vajon hogyan fogjatok hozzá a kicsi megneveléséhez... mert elsősorban nem a te dolgod lenne!
2011. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
anya azt mondja, hogy 2 hetente 3szor vigyázni rá nem sok, én is így gondolom, szívesen vigyázok rá. DE a gondozónője mondta pont hétfőn, hogy véresre harapja a társait, és hogy beszélni akar a szülőkkel, és nevelés tanácsadást ajánlott.
2011. máj. 24. 13:09
 17/27 A kérdező kommentje:
amúgy anyukám is elolvasta már a múltkorit, azt mondta, hogy változtatunk rajta. JA Sz.ART SE ÉR.
2011. máj. 24. 13:14
 18/27 anonim ***** válasza:

A harapdálás már komolyabb baj.

Amúgy, hogy alakul?

"normális válaszoló"

2011. máj. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
mi hogyan alakul? bocsi de nem értem mire gondolsz.
2011. máj. 25. 18:54
 20/27 anonim ***** válasza:
Szerintem arra godol, hogy hogy meg a játékmegvonósdi!
2011. máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!