Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy viselik a szomszédok a...

Hogy viselik a szomszédok a gyerekeitek által keltett zajokat? Sírás, mászás, sikongatás?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 06:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
57%
nekem 1 szomszédom van, szerencsére van 2 nagyon hisztis és kiabálós kisgyerek. mikor vasárnap reggel 7 kor elkezdi a nagyobbik verni a kicsit és visít, aztán az anyja leba*sza a nagyot és az is visít, na akkor kikerekedik a szemem és hihetetlen önuralom kell ahhoz, hogy ne menjek ki és csapjam le mind a hármat. sajnos engem ez rettentően fel tud idegesíteni, és ezért nem is értem a kérdezőt és az egyik válaszolót. mit nem lehet azon megérteni, hogy ez baromi zavaró. ja és nem vagyok besavanyodott idős ember. 20 éves férfi vagyok!
2011. jún. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
68%

Mi is kertes családi házban lakunk.

A szomszédunkban lakik egy fiatal házaspár és a nő épp terhes.A másik szomszédunkban lakik egy nő a két kisfiával akik kb 5 és 7 évesek. (Ők nagyon keveset vannak itthon mert a nő sokat dolgozik, és addig a fiúk az apjuknál vannak ovi és suli után.)

Nálunk senki nem szól semmit.

Múltkor a közel két évesem este 8kor kiszaladt az udvarra hogy "amika nem füdeni neem " (amika=anyucika , már nagyon régóta így hív) , erre a pocakos csaj férje szólt a lányomnak hogy itt fürdesz nálunk? persze bólogatott a csajom és átadtam és megfürdették aztán hazahozták. :-) ( Néha átmegyünk hozzájuk vagy ők hozzánk, eléggé jóba vagyunk.) Van még egy 16 éves lányom és egy 8 hónapos fiúbabám is.Velük általában nincs gáz a szomszédokra nézve.

31.N

2011. jún. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
20/F-nek! Ez nálunk is előfordul, mert a kicsi olyan kicsi, hogy nem érti meg, ne vegye el a nagyobb játékát, mert rosszul jár. De még a nagy is kicsi (nincs 3), ő meg azt nem fogja fel, hogy ne gyepálja a kistesót. Pillanat alatt ellöki a nagy a kicsit. Van visítás, nappal, na ezért speciel nem volt falverés. Pedig a napi 10. ilyen balhénál már én sem vagyok türelmes. Sajnos ilyenkor nem működik, hogy másik játékot adok a kicsinek mert nem kell neki. Védőnőt is kérdeztem erről, mondta, természetes dolog. Ja, csak ő kertesben lakik.
2011. jún. 29. 05:49
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi nagy tárasházban lakunk és csak 1 gyerek van a házban,a miénk. 2.5 éves és egész nap kirándulunk,játszótér stb,csak este 6-9-ig szokott zajongani néha,de az alattunk lakó néni mindig beszól,hogy hallom a lépteidet! Van a házban egy veszekedős házaspár,mindennap zeng a ház,törnek-zúznak,ordibálnak,azoknak bezzeg nem szól senki.
2011. jún. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ez a társasház átka, még a beszéd is hallatszik, főleg ha a fürdőben vagyok. Persze hogy a 9 kilós gyerek csontos térdei is hallatszódnak, ha mászik, egy másik szobából és is dübörgésnek hallom. Nem tudok mindenhová 3 cm-es hangszigetelő szőnyeget tenni, így is naponta porszívózok és minden étkezés után söpörhetek fel...
2011. jún. 29. 10:42
 16/32 anonim ***** válasza:
72%

Az alattunk lakó közel 60-as házaspár a beköltözésünk után fél órával már verte az ajtót-szó szerint-,h nagyon hangosak a gyerekek.Pedig tényleg semmit nem csináltak.Én megértem,h zavaró lehet,de próbálom őket kordában tartani,nincs szaladgálás a lakásban,vagy olyan játék ami düböröghet lefelé,de nekik nem jó semmi.(Egyszer amikor a szüleim vendégségbe voltak nálunk,azt mondták,ha még egyszer meghallják, "Ne szaladj,csendesebben",hát világgá szaladnak.:))Akkor is panaszkodtak,amikor a gyerekek nyaraltak.:))Nálunk is volt cetlidugdosás,este 8-kor ajtón dörömbölés-kioktattak,h egy gyereknek már 7-kor ágyban a helye-,a kedvencem az volt,amikor közölték,h apukámmal! akarnak beszélni.Akkor voltam 38 éves.:DDD Aztán amikor eldurvultak-reggel 5-kor amikor ment valamelyikük dolgozni,felcsöngetett a kaputelefonon,és már rendszeresen dörömböltek este 9-kor az ajtón,amikor már a gyerekek aludtak-,közöltem,h ha még egyszer az ajtónkhoz ér a kezük,abban a pillanatban hívom a rendőrséget,h rám akarják törni,és fenyegetnek engem meg a gyerekeket.(Párom vidéken dolgozott.)Azóta nincs balhé.

Egyébként szerintük amikor a gyerek hazaér az oviból,le kell ültetni az asztalhoz,h ott foglalja el magát csendben.Tehát esetünkben délután 4-től este 6-ig kellett volna a gyerekeknek az asztalnál üldögélve tevékenykedni,csendben,heti 5 nap.

Felettünk kutya van és kisgyerek,néha rettentő hangosak,de nem szólok nekik,mert tudom,ezt nagyon nehéz befolyásolni,nem vághatják le a gyerek meg a kutya lábát,h ne szaladgáljanak.

Kis tolerancia kéne oda-vissza,és tudomásul kéne venni,h panelházban nincs csönd,és erről nem tehet senki.

2011. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Én nem bánnám, ha apámmal akarnának beszélni :) Többet nem mernének zörögni.

Az a baj, hogy tudom, hogy hangos a gyerek, de könyörgöm, ha letolja a szőnyegről az autót, ha ledob valami játékot, már az hangos, mi a francot tegyek? Anyám itt volt, nézett megrökönyödve, hogy de hát valamivel játszania kell, nincs labda, nincs mászás, nincs autózás, nincs műanyagok pakolgatása, mindennel menjen a szivacsszőnyegre az egyéves? Nagyon szeretnék házba menni, de nincs rá keret :S

2011. jún. 30. 11:33
 18/32 A kérdező kommentje:
Ja, és az összes szomszéd közül egyedül egy szingli csaj nem szólt soha, hogy hangosak vagyunk, csak a gyerekesek.
2011. jún. 30. 11:33
 19/32 anonim ***** válasza:
32%
Finoman le kell rázni őket. Más megoldás nincs, ugyanis frusztráltak, otthon nem élhetik ki magukat, hát akkor jön a szomszéd, a gyerek, a sírás, bármi, lényeg az, hogy valamibe/valakibe beleköthessenek. Nálunk 5 hónapos a pici, nagyon sírós, de egyik szomszéd se pofázott még emiatt, hogy problémája van, pedig a panelben minden áthallatszik.
2011. júl. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
51%

Én mindig kertesben laktunk, a gyerekeim is ott születtek. Aztán átköltöztünk nagyvárosba, és ott persze panelba, mert az volt olcsóbb. Nem rendezek már ugyan házibulit, mint azt megtettem a kertesben, de ettől függetlenül nekem próbálná valaki mondani, hogy hangos a gyerek. Jó, persze mi már kinőttünk az éjjeli sirós korszakon, de azért még futkároznak, és hangoskodnak az enyémek is. (persze nem üvöltenek teli torokból.) És az is természetes, hogy van, amikor a reklamáló szomszédnak van igaza, de nekem ne mondja senki, hogy nappal olyan nagyon zavaróak a zörejek.


Amúgy nemrég költöztünk egy másik lakásba, és felettünk lakik egy kisgyermekes család. És bizony szoktam hallani nappal is, és este is, hogy a gyermek sir, hisztizik, anyuka meg ordit vele. Nagyon nem zavar, csupán elmosolyodom minden alkalommal: Lám, nem csak engem tudnak kihozni a sodromból a porontyaim.

2011. júl. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!