Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha a 8 éves fiam...

Mit tegyek ha a 8 éves fiam fél a tanító nénitől, mert állandóan fejen csapja ha hangoskodik?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 18:57
1 2 3 4 5
 11/41 mark0803 válasza:
34%
Fel kell jelenteni azt az egresszív állatot, ha tényleg igaz. Egyes tanárok azt hiszik, nekik mindent szabad.
2011. júl. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
91%

Ezt azért nem kellene annyiban hagyni; ha a fiad tényleg emiatt a fél a tanítónőjétől, akkor az biztosan nem egy "barack" volt. Egy gyerek fejét csapkodni, senkinek nincs joga, semmilyen indokkal.

Én a helyedben, a gyereket is magammal vinném a helyzet tisztázására, így legalább nem beszélne senki "keresztbe" a másikon. A tanítónőnek mondd meg, hogy ha nem tudja fegyelmezni az osztályát, akkor büntesse valami más módon a hangoskodókat. Küldje ki, írassa le vele néhányszor, hogy az órán nem üvöltözöm, adjon fekete pontot, írjon be az ellenőrzőjébe...

A fiadnak pedig mondd meg, hogy az iskola az ő munkahelye. Az órán figyeljen, és dolgozzon a többiekkel, mert az a dolga, nem az, hogy hangoskodjon, és másokat is zavarjon.

Szerintem ezzel nem kell az igazgatóig menni, meg fogod tudni oldani úgy is, ha csak az érintettekkel beszélsz róla.

2011. júl. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
81%

"Ugyan már....mi is felnőttünk amikor a mi gyerekkorunkban a tanároknak meg volt engedve a pofon."


Na és? Régen meg volt engedve a kaloda, a nyilvános megvesszőzés és a máglyán égetés is. Változik a világ, régen lehetett pofozni az iskolában, most meg nem. A tiszteletet pofon nélkül is ki lehet vívni, és el lehet várni a fegyelmet. Nálunk az egyik tanár idegbeteg volt, attól kiborult, ha véletlenül lesett egy ceruza óra közben. Volt gyerek, aki emiatt kapott taslit. Azért ez már túlzás, a tanárnak pedig nem feszültséglevezető bokszzsáknak vannak ott a diákok.

Az a baj, hogy a tanárok kezében nincs megfelelő eszköz a kezelhetetlen diákok megfékezésére. Be kéne vezetni a kitiltást, hogy valamilyen vétségért járna x nap kitiltás a suliból, erre az időre pedig családi pótlék megvonás. A második alkalom után meg kirúgás, és a szülő felelőssége legyen új intézményt keresni.


"Én sokat kaptam és nem a hangoskodásért hanem mert nem volt kész a leckém."


A munkahelyeden is kapsz egy maflást, ha nem készülsz el a határidőre? A tanárod nem ismerte az egyest, a fekete pontot, intőt?

Amúgy most a házi feladat épp a szívügyem. Alsó tagozatban annyi tanulnivaló van, hogy muszáj az otthoni foglalkozás. Ez nem baj - szeretek velük foglalkozni. Na de az már szerintem nem normális, hogy a gyerek hazajön a napköziből, én a munkából, és este 6 és 9 között anyuka tanuljon a gyerekkel, mosson-főzzön-takarítson, a gyerek játsszon, a szülő olvasson a gyerek előtt, hogy lássa a jó példát, társasozzon, fürödjön, esti mese, stb... Basszus, ha hazaérünk hulla fáradtan, akkor szeretnék beszélgetni a gyerekekkel, amíg játszanak előkészíteni a vacsorát, stb, ehelyett mi van? Leckeellenőrzés, mert a napközis tanár csak mennyiségi ellenőrzést végez, a szülő feladata hogy kijavíttassa a gyerekkel, tanulás, kikérdezés, stb. Mégis mi a fenét csinálnak a gyerekekkel a napköziben, hogy a napi 8 óra után még fáradtan és idegesen nekem kell leadni a tananyagot???



"Minden a szülőkre vezethető vissza."


Általában, de tényleg van pár gyerek, akinek mondhatsz bármit, mutathatsz jó példát, hatástalan...


"Ha szülő nem képes megnevelni a gyerekét akkor mégis ki tegye azt?"


Épp ezért mondom, hogy a tanárnak semmiképp nem a dolga a pofozás meg a fejre csapás. Ő a gyerek főnöke, ha a rosszcsont nem hajlandó betartani a szabályokat, akkor zavarja ki és szóljon a szülőnek.

2011. júl. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim válasza:
80%
Szerintem mindenki volt gyerek. ÉN pl, nap végén hazamentem azzal hogy kaptam egy pofont. Apám megkérdezte miért, elmondtam másnap kézenfogot bekisért a suliba majd szembesitet mi is történt és hogy. Szépen megkérte a tanárt használja az üzenö füzetet v az elenörzöt. És anevelést hagya rá az az ö dolga elvégre azért (szülö nevelö) hogy megneveljen. A tanár meg azért tanár hogy tanitson. Enek elenére mikor hazamentem akora maflást kaptam amiért ijen kelemetlen hejzetbe hoztam mint anak a rendje. Töbé nemis volt probléma. Apám mindig tudot mindenröl. Ö nevelt a tanár meg tanitot! Szerintem ez igy korekt!!!!!!!!!!!!!
2011. júl. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim válasza:
52%

Az előző válaszoló álláspontjával értek egyet a szülő nevelje gyerekét Kapjon intőt a gyerek otthon meg a szülő nevelje valamivel valamilyen büntetéssel engem anno apukám sarokba állított kisebb koromba bár tényleg vannak gyermekek akik nem értenek ebből se vagy akármilyen büntetésből.Anyukától már kaptam pofont is és meg is érdemeltem többet nem csináltam olyat!!De nem hívnám anyukámat ezért kegyetlennek!!

Az a baj hogy sok szülő egyből a tanárnőt bántsa viselkedéséért de nem tudjuk milyen ütögetés volt az az ütögetés inkább a gyermekét kellene a szülőnek megnevelnie

Nem hinném hogyha a gyerek úgy panaszkodik hogy mindig akkor a tanárnő nem értesítette a szülőt!De ha egyszer nem tesz semmit akkor addig ismétlődik míg mivel a tanárnő is csak egy ember kiakad nem hinném hogy nagyon de kicsit rácsap a gyermekre!

Szülő nem neveli meg gyermekét akkor mit csináljon a tanárnő?

Munkahelye a gyereknek az iskola de onnan nem rúghatják ki és lesz munkanélküli=annak is szigorú következményei vannak ha valaki a munkahelyén nem viselkedik vagy tévedek?

Gyermeket nem terhelik ilyen gondok intő és egyéb eszközök csak a rendesen nevelt gyerekeknél hatásosak!

Nem tanárt akarom védeni vagy éppen a szülő ellen beszélni

csak tényeket írtam le mivel nem tudok pontos körülményeket!

2011. júl. 8. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim válasza:
77%

A helyesírási hibákért bocsánatot kérek!!

Késő van:)!!

2011. júl. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim válasza:
89%
Esetleg szólni kéne a drága tanítónéninek, hogy nem azért van az iskolában, hogy szadizza a gyereket hanem, hogy tanítsa, ha hangoskodik szóljon rá, vagy írjon be neki egy "fekete pontot" de nem ütni kell a gyereket! :)
2011. júl. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
Engem is folyotn ütögetett a tanárnó,főleg a gyűrűjével :S
2011. júl. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
Igen, be kell menni a tanítónőhöz, és tisztázni a dolgot,de udvariasan!
2011. júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
91%

Értesd meg a gyerekkel, hogy óra alatt csöndben kell lenni, vagy halkan beszéljen.

A tanítónénivel kapcsolatban meg lépjetek, de sürgősen! Nekem olyen tanítónénim volt, aki gondolkodás nélkül ütött. Nekem beverte a fejemet matekórán 3. osztályban a padba, az eredmény orrepedés lett. Egy osztálytársamat meg úgy a padhoz vágta, hogy bevizesedett a srác térde.


Mi nem tudtunk mit tenni, mert a tanítónéni az akkori megyei rendőrfőkapitány felesége volt.

2011. júl. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!