Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha a 8 éves fiam...

Mit tegyek ha a 8 éves fiam fél a tanító nénitől, mert állandóan fejen csapja ha hangoskodik?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 18:57
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is volt egy tanárnőm, aki egy könyvet használt a fejcsapkodásra. Én sosem kaptam, mert mérlegeltem, hogy nem hiányzik egy fejbevágás. Mégsem tartom jó megoldásnak, ha egy tanár ezt a módszert választja, hogy rendet tartson. Mindenképpen beszélni kellene a tanárral és a gyerekeddel is külön és rájönni, hogy a gyerkőc vajon miért hangoskodik mégis, ha tudja mi lesz a következménye?

A tanárral meg kell értetni, hogy nem ez a járható út, viszont a gyereknek is tudni kell elfogadni egy közösségi szabályt.

2011. júl. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim válasza:
33%

Szerintem pedig nyár szünet van:)

Menjetek strandra, nyaljatok el közösen egy fagyit!Legyen élmény a nyár!

2011. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
84%

Anno az én gyerekemet is "meglegyintette" egyszer a tanár, a gyerek meg alig merte elmondani, csak azt hajtogatta, hogy nem akar iskolába menni, mire nagy nehezen kihúztam belőle.

Én igenis bementem az igazgatóhoz és kivonattam ennek a tanárnak a felügyelete alól. Pár hónapra rá mégis tőle kapott szaktanárit. Akkor személyesen hozzá mentem be és bevallotta! hogy bosszúból adta. Összeszedtem tanúnak az osztálytársakat, hogy nem volt jogos és érvénytelenitettem. Vele meg közöltem, hogy örüljön , hogy nem jelentettem fel hivatalosan kiskorú veszélyeztetéséért a legyintéséért, de még megtehetem. Még egy alkalom és ha nem rúgják ki, kivettem volna a gyereket a suliból, pedig minden mással elégedett vagyok. Az a pedagógus akinek nincs más eszköze, ne menjen gyerekek közé. Ne megfélemlitse, hanem tanitsa a gyereket, mert ha fél csak rontja a tanulmányi eredményét is. Állj ki a gyereked mellett.

Kérdezz meg osztálytársakat, hogy látták-e, ha nem hiszed el és ha igen kész intézkedj!


Csak szeptemberben ne veled kezdjék a hiradót tanárverésért:)

2011. júl. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
73%

Én a helyedben bemennék a tanár nénihez és a gyerekkel hármasban tisztáznánk : hogy is volt ez a fejre csapás?!...


A tanárnő pedagógia csődje, ha nem tudja fegyelmezni a gyerekeket és nem tud csendet, figyelmet kicsikarni a diákokból!


A tanár nem ütheti meg a gyereket, viszont többféle módon figyelmeztetheti : rászólás, írásbeli üzenet a szülőnek, intő, stb...


A gyerekedet te hiába oktatod ki otthon, hogy az iskolában ne hangoskodjon, az iskolai közösségben a tanárnak kell fegyelmeznie a diákokat, ha erre nem képes, akkor menjen el múzeumi teremőrnek!

2011. júl. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim válasza:
61%
Neveld meg a gyereket.
2011. júl. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 Tinka0613 válasza:
50%

Én az "Ugyan már....mi is felnőttünk amikor a mi gyerekkorunkban a tanároknak meg volt engedve a pofon." kezdetű hozzászólással értek egyet. Annyi kiegészítéssel, hogy régebben tényleg megvolt a tisztelet a tanárok iránt, és lehetett tanítani az órákon. Ugyan az a tanár, aki 20 évvel ezelőtt fegyelmet tudott tartani, és nyugodtan tanítani, ma egy-két diák miatt idegösszeomlással megy beteg szabadságra. És ilyenkor előkerül a "naplóval fejbevágni" taktika. Vagy más tanárok megszégyenítik a hangoskodó gyereket. Az egész osztály röhög, Ő meg legalább nem mer megszólalni többet. De 30-35 gyereknél ha az a problémás 5 csendben marad végre, a többi tud tanulni. Mert igenis a diákokat is ugyan úgy zavarja, ha nem sikerül leadni az anyagot, és a szűk óraszámok, meg a keret tanterv miatt jön belőle a dolgozat... És megint csak a tanár a rossz, hogy miért nem tudta leadni az anyagot időre...

Én azt javasolnám, hogy el kell magyarázni a gyereknek, hogy ne hangoskodjon, ha egyszer órán van. Figyeljen oda, és ne zavarja a többi diákot!

Üdv, egy Diák

2011. júl. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Kedves Anyuka/Apuka!

Ezt semmiképpen nem hagynám ennyiben, de javaslom, hogy a hivatalos utat mindenképpen tessék betartani. Igazat adok azoknak, akik arra buzdítják Önt, hogy az esete(ke)t először mindenképpen hármasban kell tisztázni. Ez az első lépés.

Ha ez eredménytelen, jöhet a következő lépés, vagyis az igazgató vagy helyettese.

Ha ez sem jár sikerrel, a következő lépés az iskolát fenntartó szerv (önkormányzat, egyház, alapítvány, stb).

De ha esetleg még ez sem segítene, azt javaslom, forduljon egy erre szakosodott ügyvédhez, aki készséggel felvilágosítást ad a további teendőkről.

2011. júl. 12. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 gyksz válasza:
50%

Látom nincs senkinek közeli hozzátartozója aki tanár lenne. A gyereket nem lehet kiküldeni az óráról, nem lehet egyest, fekete pontot adni, azért mert rosszalkodik. Nem lehet ütni, nem lehet kitenni (kirúgni) az iskolából, nem lehet semmit velük csinálni! Ezt vegye mindenki tudomásul. A tanárnak csak kötelessége van, joga semmi! Ezt még a reformok alatt elrontották, tiszta Amerika. Ott a középiskolákba gyakran rendőr megy be az osztályba, hogy rend legyen. És aki írta, hogy 1-2 szószóló van, azok nem hagyják a többit tanulni, a tanárt tanítani az látja jól. Sajnos mindig akad ilyen ember egy-egy osztályban. És erről igenis a szülei tehetnek, hogy nincs megnevelve. Természetesen nem akarok fenyítést visszaállítani az iskolákba, de ha valaki zavarja az órát, azt miért nem küldheti ki a tanár? Ha úgyse figyel oda, akkor nem mindegy? Majd megbukik, és? Az ilyen menjen kubikosnak vagy utcaseprőnek, minek neki bármilyen papír iskolai végzettségről?


És én voltam ilyen szülő-gyerek-tanár-vezetőtanár meghallgaatáson és a bicska kinyílt a zsebemben olyan volt a középiskolás diák válasza. Meg is jegyeztem, hogy a pofája az nagy.

2011. júl. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

8 éves a gyerek!!!!!!!

Nem középiskolás. Elsős, max. másodikos lehet. Ezeket a gyerekeket egy PEDAGÓGUS még igenis tudja szabályozni. Ha már most fél a tanitó nénitől nem fog megtanulni irni, olvasni a félelem miatt! Itt még van jutalmazás-büntetés, mint otthon. Nálunk még nyomdát meg matricát is osztanak elsőben és még a halmozottan hátrányos helyzetű kisebbségi származású neveletlen gyereknél is beválik órán (az udvaron verekedik). Bocsi, ezzel nem általánositani akarok, csak konkrét példa van előttem.

2011. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim válasza:

Eddig nem akartam beleszólni a beszélgetésbe / vitába, de most mégis rászántam magam.

Röviden nem tudom leírni, úgyhogy elnézést, de hosszú lesz:


A gyereket a közoktatási és egyéb vonatkozó törvények alapján tilos megütni; viszont a gyerekek fantáziája elég élénk, tehát mindenképpen tisztázni kell a dolgot. Ha tényleg rendszeresen előfordult, akkor remélhetőleg az igazgató megteszi a megfelelő lépéseket.


A másik oldalt tekintve viszont tényleg igaz, hogy a gyerek nem hangoskodhat órán, mivel ezzel megszegi a tanulást illetően a saját kötelességét, továbbá az osztálytársainak a tanuláshoz való jogát is.

A közoktatási törvény szerint a szülő egyik kötelezettsége az, hogy a gyereket úgy küldje el minden nap az iskolába, hogy ne legyen vele baj. Persze tudom, hogy ez a gyakorlatban elég nehezen kivitelezhető.


Tinka0613 válasza szerintem maximálisan helytálló. A mai gyerekek fegyelmezetlenebbek, mint a régebbiek.


gyksz tegnap 08:59-es válaszából:

"A gyereket nem lehet kiküldeni az óráról" - Ez igaz!; "nem lehet egyest, fekete pontot adni, azért mert rosszalkodik" - Tantárgyi értékelésként valóban nem, viszont magatartás fekete pontot vagy beírást lehet. Más kérdés, hogy ez a problémás, magatartászavaros gyerekeket nem szokta meghatni.

Ennyit arról, hogy amelyik pedagógus nem tud fegyelmezni, az menjen múzeumőrnek (mint az egyik válaszoló írta)...


"nem lehet kitenni (kirúgni) az iskolából" - Így van; pontosabban ki lehet, csak nagyon macerás, ezért a gyakorlatban ritkaság. Remélhetőleg az új oktatási törvény tervezetének erre irányuló változtatását elfogadja az országgyűlés, és akkor javul a helyzet.


"A tanárnak csak kötelessége van, joga semmi!"

Elvileg a Kt. tv. szerint a tanárnak is vannak bizonyos jogai, csak ezt a renitens diákok és szüleik rendszeresen / folyamatosan figyelmen kívül hagyják. De gondolom, a fegyelmezés területére értette a kijelentést.


"És erről igenis a szülei tehetnek, hogy nincs megnevelve. Természetesen nem akarok fenyítést visszaállítani az iskolákba, de ha valaki zavarja az órát, azt miért nem küldheti ki a tanár? Ha úgyse figyel oda, akkor nem mindegy?"

Maximálisan egyetértek. Már több válaszoló is leírta, hogy a szülő kötelessége és felelőssége a gyerek megrendszabályozása. Ennek hiányában a tanár a feje tetejére is állhat, akkor sem lesz jobb.



A válasz írója 90%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 13:49


"8 éves a gyerek!!!!!! Nem középiskolás. Elsős, max. másodikos lehet. Ezeket a gyerekeket egy PEDAGÓGUS még igenis tudja szabályozni."

Nekem van ezt cáfoló tapasztalatom, nem is egy: pl. 8 éves, 1. osztályos gyerek, súlyos magatartási zavarokkal, abszolút kezelhetetlen. Semmiféle ráhatás nem használ. A családi háttér iszonyatos, a gyerekek halmozottan hátrányos helyzetűek. A szülő meg az iskolát okolja a bajokért...

A jutalmazás sem vált be (dicséret, piros pont, ajándék). Az meg egy másik kérdés, hogy ha az iskolának nincs pénze a matricahegyekre, akkor a tanár vagy a saját fizetéséből veszi meg, vagy nincs matrica.

A másik gyerek szintén elsős, de csak 7 éves. Kevésbé súlyos eset, de azért ő is jócskán az elviselhetőség határán túl van.


Összegezve azt tudom mondani, hogy az éremnek mindig két oldala van; viszont egyre több a problémás gyerek, és ha így folytatódik tovább, nem tudom, hova fog ez vezetni.

2011. júl. 13. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!