Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kötelesek a szülők tűrni, ha...

Kötelesek a szülők tűrni, ha a gyermekük óvodai csoportjában hiperaktív gyermeket tettek, lehet valamit törvényesen tenni?

Figyelt kérdés
A gyerek állandóan zavaróan hat a csoportfoglalkozásokra,mert szaladgál,felmászik,bohóckodik,az óvónők tehetetlenek,nem tudják megnyugtatni,leültetni,emiatt a többi gyerek nem tud megfelelően fejlődni a mondókákban,körtáncokban,eltanulja a rosszaságot.
2011. júl. 28. 13:26
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

"A vezető dolga megítélni, bele illeszthető-e az ilyen gyerek a csoportba."


Az óvodavezető olyan szakvéleményre hivatkozik mely szerint az adott gyerek együtt nevelhető a többiekkel,azt mondja nincs lehetőseég eltanácsolni,de én ezt erősen kétlem.


Itthon csak azt meséli a gyermekem,hogy ma megint mennyire rossz volt az a kisfiú,már megint szaladgált a csoportszobába,már megint elbohóckodta a dalokat.

2011. júl. 28. 13:38
 12/50 anonim ***** válasza:
85%

Kedves nagyon nagytudású kérdező! Először is olvass utána mi az a hiperaktivitás mielőtt a szülőket legyalázod.

Másrészt ha egy gyerek nem veszélyes másokra miért zavar téged???? Vidd onnan akkor a gyereked. Az ilyen oviknak épp az a lényege, hogy a gyerekek elfogadják egymást, legyen az másabb, szemüveges, mozgáskorlátozott, más bőrszínű, hiperaktív stb. Ha te ezt nem tudod elfogadni ne járasd a gyereked kompetencia elvű oviba.

2011. júl. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
86%

Én szintén KÖSZÖNÖM és az yiln szülőket mint te, mindig is utáltam!!


csak mellesleg monodm, hogy az én hipek raktív fiam, aki ma mát 11 éves, kerületi szavlóversenyt nyert, mesemőndó versenyen meg második lett.

Mert normális óvónője volt és szintén normális 2 alsós tanára, akik látták benne pluszt és nem írták le.


Úgyhogy azért az a gyereklet sem kellen annyira leírni, amúgy egy jó, lekiismeretes óvónőbe sem nem igazán kellen, hogy gondot okzzon


A te gyreked sem lesz mindig az az áldott jó gyerek, a "fagyi visszanyal majd"

2011. júl. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

" A te gyreked sem lesz mindig az az áldott jó gyerek, a "fagyi visszanyal majd" "


A mi családunkban kizárólag jól nevelt gyerekek vannak.

2011. júl. 28. 13:42
 15/50 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó kettő válaszolóval teljes mértékben egyet értek. Ha nem tetszik valami, el lehet vinni a gyerekedet. Attól, hogy egy társa hiperaktív, attól a tiednek nem lesz semmi baja. Kivéve persze ha te így állsz hozzá a dolgokhoz.

Ez nem nevelés kérdése, általában nem a szülők és nem is a gyerek tehet a hiperaktívságról...

Mielőtt ítélkezel, igazán utánanézhetnél, mi merre hány méter...


18 éves lány vagyok, az öcsém hiperaktív.

2011. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
95%
Figyi. Kérd a gyerekedet, hogy ne erről a kisfiúról beszéljen, hanem magáról. Vagy barátkozzon össze a problémásnak vélt kisfiúval és segítsen neki, mutassa, mondja ő is neki, hogy mikor mit kell tenni az óvónők kérése szerint. Kommunikáció sok mindent megold.
2011. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
83%

Ennek örülök, hogy náaltok csak jólnevelt gyerekek vannak, de lesz még te gyereked is 16-17 éves kamasz.

Bár lehet, hogy inkább jól idomított gyerekek:-(((


Amúgy a hiperkativitás egy betegség.

2011. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
85%
2011. júl. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
77%
Olyan jól nevelt nem lehet, ha nem tud mit kezdeni, egy nem átlagos viselkedéssel. De nem baj, szerencsére már kicsinek találkozik vele és megtanulja. Ha segítesz neki ebben nagyon fogják őt szeretni. De ne hergeld vagy uszítsd.
2011. júl. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%

Lányok, ne essetek már egymásnak! Nem mindenki tudja, mi az a hiperaktivitás. Egyébként a legjobb barátnőm kisfia is annak van "kikiáltva", de őszintén szólva fogalmam sincs, miért!? Egy eleven, izgő mozgó, tündéri kisfiú, aki senkinek soha nem okoz semmi kárt :)) Nem értek egyet ezzel a hiperaktív szóval, azt sem értem, a barátnőm kisfiára miért mondják ezt... :((


Kérdező, ha nem bántja a gyerek a többieket, akkor semmi gond nincs ezzel. Az én kislányom pld. egy tök nyugis kislány (2,5 éves) és a legjobban a játszótéren az eleven fiúk kötik le.. :)) Imádja őket nézni, és ha messzebbre mennek tőle, lepittyed a szája a szomorúságtól.


Tessék toleránsnak lenni egymás gyerekeivel, és egymással!! Én pld. imádom az összes kisgyereket, nekem aztán mindegy, hogy hiperaktív, vagy egész nap a sarokban gubbaszt.. (bár a 2. nem is olyan jó).

2011. júl. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!