Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kötelesek a szülők tűrni, ha...

Kötelesek a szülők tűrni, ha a gyermekük óvodai csoportjában hiperaktív gyermeket tettek, lehet valamit törvényesen tenni?

Figyelt kérdés
A gyerek állandóan zavaróan hat a csoportfoglalkozásokra,mert szaladgál,felmászik,bohóckodik,az óvónők tehetetlenek,nem tudják megnyugtatni,leültetni,emiatt a többi gyerek nem tud megfelelően fejlődni a mondókákban,körtáncokban,eltanulja a rosszaságot.
2011. júl. 28. 13:26
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

"Ez a szerepcsere nagyon gyanús, nem az első kérdés, ahol ilyet olvasok. Ráadásul nagyon meggyőzően szapultad a kisfiút. Már épp írni is akartam, hogy mekkora paraszt vagy, most meg nem tudom, mit írjak, elhiggyem-e ezt a szerepcserét..."


Meggyőzően szapultam?Direkt úgy írtam róla,hogy abból kitűnik,hogy amellett,hogy hiperaktív nem kell félnie tőle senkinek .


Most hiteltelenné tettem magam :-(...már senki sem hisz nekem.

2011. júl. 28. 14:18
 32/50 anonim ***** válasza:
76%

Figyi én hiszek neked! És tudod miért,mert így meg kaptad a nyugtató válaszokat.

Erre volt szükséged,hogy lásd nem ítélik el a gyermekedet,hanem szeretik és jót akarnak neki.

A felháborító válaszokból megnyugvást kaptál és ez a lényeg.

Most már el merem árulni, hogy az én második fiam is hiperaktív volt. Most 22 éves és még elmondásból sem emlékszik a múltra ,,szerencsére,,


Én 3x is válaszoltam a kérdésedre.

Élőszőr "sajnálom utána bunkó végén dühöngő"

Most a nevem írom

Minden jót kívánok neked és a kisfiadnak!

Fülöp Teca

2011. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves Teca ,igen úgy van ahogy írod!


A te fiaddal is végigjártátok akkor ezt a nehéz utat,örülök,hogy mára az írásod szerint nincsen probléma már,megtanulta kontrollálni magát.


Próbáltalak beazonosítani az iwiw-en :-),mi is fent vagyunk.

2011. júl. 28. 15:31
 34/50 anonim ***** válasza:
100%
Az unokámmal jár együtt az iskolában egy hiperaktív kisfiú. A tanítónénik elvállalták. Most fejezték be a 2. osztályt, a kissrác (önmagához képest persze) rengeteget javult. Ehhez az is kellett, hogy a többi szülő segített a saját gyerekének elfogadtatni az ő viselkedését. Sajnos, valóban az emberek nagy többsége úgy gondolja, egyszerű fegyelmezéssel "javítható" az ilyen gyerek.
2011. júl. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
79%

Én viszont ebben a helyzetben amit a kérdező írt nem örülnék neki. Nem a hiperaktív gyerek miatt, hanem az óvónők, dadus nénik képességének hiánya miatt.

Mert ha az óvónők nem képesek kezelni ezt a helyzetet, az valójában senkinek nem jó. Az egészséges gyerekeknek azért nem, mert másról sem szól a napjuk x rossz volt, x röhigcsélt és nem haladnak sehova.

A hiperaktív gyermeknek meg azért nem, mert másról sem szól a napja. És ilyen kicsi korban kikiáltódni rossz gyereknek, meg akiről minden gyerek otthon mesél és akit ki akarnak utálni egy közösségből-szerintem nagyon nem jó.

És ha valóban munkamániás elfoglaltak a szülei, hát nem tudom mi lesz vele az életben.

Azért oda járatni, mert a törvény lehetővé teszi... számomra furcsa hozzáállás.

Én szívesebben járatnám a gyerekemet, olyan helyre ahol szeretik és elfogadják. Mint például az utolsó hozzászóló esetében történt. Mert az jobb mindenkinek.

2011. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
63%
Arra a beteg kisgyerekre nem gondolsz és a szüleire legyen már benned tapintat, a beteg kicsire jó hatással van a többi, az egészségesek meg megtanulják hogy az emberek különböznek és türelmesnek kell lenni.
2011. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
81%
Kedves kérdező! Szerintem neked is be lenne törve a fejed,ha a gyereked nem mehetne az oviba,mert hallássérült,vagy mozgássérült,vagy enyhén autista,vagy hiperaktív. VAlószínű,hogy a csodagyereked nem csak olyan tökéle,akkor nm tes emberekkel lesz körülvéve egész életében, mint Te,úgyhogy jobb,ha megismeri,hogy milyen a világ. SAjnos egyre több ilyen gyerek fog születni, és mivel ő is ember,és nem bolond, sorry de be fogják integrálni a ti szuper okos gyerekeitek közé,hogy tanuljanak. Ha te normálisan neveled a gyerekedet,akkor nem fogja átvenni tőlük a fura viselkedést.
2011. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%
Basszus,én vagyok az előző is. Most olvasom a harmadik oldalt,ahol kiderül a turpisság.. De úgy berágtam az első oldal után,hogy nem bírtam folytatni.
2011. júl. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
76%

Húúú, először én is olyan k..vamód ideges lettem rád, hogy majdnem bejelöltem a kérdésedet "provokációnak".


Nekem enyhén autista a lányom, nagyon komoly papirokat kellett produkálnom, hogy felvegyék rendes oviba (szakorvosi javaslat integrációra). Az értelmi képességeivel nincs baj, sőt a szociálisak is elmennek egy-két gyerekhez viszonyítva. Ő a beszédnél bukik le, nem adekvát :-( És hát mi is sokdiplomás, soknyelven beszélő, normális család vagyunk (szóval nem rajtunk múlott).

A szívem szakadna meg, ha ki akarnák rakni, hogy "ez a kis hülye retardált gyerek biztosan akadályozná a többi verstanulását". Ő nem zavar senkit, viszont neki az egyetlen esélye, hogy maximálisan bele tudjon simulni az elvárt társadalmi normákba, a többi autista közt biztos nem fog felfejlődni.

Szóval megértelek, nincs annál rosszabb, hogy eleve beteg a gyereked, de még ki is taszítják ostoba tudatlan emberek, megfosztva őt az egyetlen járható feljődési úttól.

2011. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szóló: Dettó! És én akadtam ki előtted.Én is a csontjukat törném...
2011. júl. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!