Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan érjem el, hogy jobban,...

Hogyan érjem el, hogy jobban, kevesebb szóra figyeljen ránk?

Figyelt kérdés

6 éves kisfiunknak oly sokszor kell elmondani, kérni tőle dolgokat, mire végre elkezdi, majd kérni, hogy folytassa, s mire végre be is fejezi.

Vannak ötleteitek ?


2011. aug. 26. 02:36
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb hozzászólásokat !


Az az igazság, hogy kipróbáltam már a tippeiteket, fogjuk a kezét és visszük, de enélkül szeretném már többször, mint így, és bevallom használt is a csillagrendszer valahogy aztán elmaradt. Igen, nekünk is tovább ki kell tartsunk, de itt jön a következő kérdés, hogy vajon meddig ? Mikor lesz, hogy már elvárhatjuk, hogy tényleg szólunk, és megcsinálja. Tudom még annyira nem nagy, nem is várnánk el, mindent elsőre, de jobban, mint most. Szóval vajon ha újra is inditjuk a csillagrendszert, mennyi idő után próbáljuk nélküle. Örökké nem tarthat ! Még beleférünk, és csináljuk is, de mégis meddig ? Mikor van az, hogy már jelentősen javulnia kellene. Ha nem is korra értem, mert minden gyereknek más más a fejlődési üteme, de mennyi idő mondjuk csillagrendszer próba után ?

2011. aug. 27. 15:32
 12/23 anonim ***** válasza:
TSMT torna csodákra képes,javul a feladattudat a figyelem,könnyebben kezelhetőek a gyerekek,jobban koncentrálnak.
2011. aug. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszi !


Mi az a TSMT ?

Le kell fordítsam, mi külföldön vagyunk.

Kösz

2011. aug. 27. 18:51
 14/23 anonim ***** válasza:

TSMT (mozgásterápia)


A részfunkció gyengeségek, magatartás vagy tanulási zavarok hátterében sok esetben az idegrendszer korai szerveződésének hiányossága áll, melyet megfelelő mozgásterápia segítségével korrigálni lehet.


A TSMT ( tervezett szenzomotoros tréning) egy regressziós szemléletű, neuro- és szenzomotoros vizsgálatokat figyelembe vevő, igen sok fejlesztő feladattal rendelkező mozgásterápiás lehetőség.


A mondókákkal, énekekkel kísért feladatvégzés során fejlődik kommunikációjuk és anyanyelvi készségük. Az egyes alap és részképességek kialakításával, megszilárdításával sikeresebben kezdhetőek meg az egyéb, ezekre épülő speciális fejlesztő, felzárkóztató terápiák.


A terápia mozgásfeladatai segítik az érzékelés, észlelés fejlődését, a testvázlat, a térbeli tájékozódás, a lateralitás, a dominancia beérését. A TSMT terápia feladatsorai javítják a gyermek koncentrációs képességeit, megalapozzák, segítik a figyelem jobb irányíthatóságát, a szerialitás, a ritmusérzék és a motoros kreativitás fejlődését.


A várható fejlődés a mozgásbeli ügyesedésen túl (nagymozgások, finommozgások, grafomotoros tevékenység, mozgáskoordináció, ritmusérzék, egyensúly...), a tanulási képességek (részképesség-gyengeségek, iskolaéretlenség, diszlexia, diszgráfia, ill. veszélyeztetettség, számolási nehézségek, beszéddel kapcsolatos problémák, figyelmi és emlékezeti gyengeségek...) fejlődésében, valamint szociális területen (nehéz irányíthatóság, kiszámíthatatlan/labilis együttműködés, a feladattudat és feladattartás hiányosságai, kialakulatlan szabálytudat, infantilizmus...) bekövetkező változásokban fog megnyilvánulni. Ezért hangsúlyosan ajánlott a torna azoknak a gyermekeknek, akiknél a szülő vagy a pedagógus az említett területeken rendellenességet, problémát tapasztal

2011. aug. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"(nehéz irányíthatóság, kiszámíthatatlan/labilis együttműködés, a feladattudat és feladattartás hiányosságai, kialakulatlan szabálytudat, infantilizmus)"


Főként ezekért nálatok.

2011. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Meddig tartson a csillagozás? Szerintem 9-10 éves korig lehet csinálni, de a szabályok változnak közben. Ami szokás már begyakorlódott, az lassan kihagyható, viszont esetleg más dolgok kerülnek be a rendszerbe. A hatévesednél még külön elismerést érdemel, ha kérésre összeszedi a padlóról a játékait. Pár hónap múlva módosíthatjátok a szabályt úgy, hogy figyelmeztetés nélkül kell fürdés előtt összepakolnia. Vagy felmerül a csúnya beszéd problémája, az önálló leckekészítés, táska bepakolás, kinél mi.

A rendesség témakörében én elég szkeptikus vagyok, mint gyakorló rendetlen. Nálam sose jött el az az idő, hogy magamtól csináltam volna rendet. (Szegény nagymamám pakolt utánam, és veszekedett velem, hiába. Barátnőméknek kötelező volt katonás rendet tartaniuk, de felnőtt korára talán még nálam is rumlisabb lett.)

Azért ne add fel, hátha nektek sikerül!

2011. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszi !


Most ha egy gyereknek ennyi segítség, biztatás, ösztönzés, trükk kell, hogy elérjük nála a fejlődést, az már zavarnak számít nála ?

Ilyesmit mondanának hivatalosan is szerintetek, ha megnézetném, hogy ilyesmiket próbáljunk ? Mert mást nem is tudnék elképzelni.

Vagy ez még belefér az ő lassabban fejlődik e tereken kategóriába ?

2011. aug. 28. 17:11
 18/23 anonim ***** válasza:

Én elég liberális vagyok ezekben a dolgokban, szerintem teljesen belefér a normál övezetbe. Ha egyébként minden rendben van, az óvónők nem panaszkodnak, korának megfelelően játszik, épít, rajzol én nem aggódnék.

Tényleg, az óvodában elfogadható idő alatt felöltözik, mikor az udvarra mennek? Sokat kell segíteni neki, mikor ő a napos? Ott is tízszer kell szólni, hogy mosson kezet mire elindul? Ha igen, az elgondolkodtató, ha főleg otthon van gond, azt inkább rossz szokásnak tartanám.

2011. aug. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Én írtam,hogy figyelemzavaros a kisfiam és TSMT tornára járunk,nálunk sajnos az oviban is noszogatni kellett.


A mai tornát gyönyörűen csinálta :-) ,majd megkérdezte a végén"Anya igaz te most nagyon-nagyon boldog vagy " és közben szorosan ölelt és puszilgatott .

Drága, nagyon a kedvemben akar járni.

2011. aug. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Építeni ritkán szokott , rajzolni, bármi asztali feladat, játékot nem szereti. Okosodni szeret. Az viszont lehet bármi, bogaraktól időjárásig, bolygóktól a sportig. Játszani szeret persze, de szereti ha az őfajta játékot csinájuk, amit már mi vagy tesó szeretne, rábeszélés kell főleg ha ez asztali. Azért tesóval jókat eljátszanak amit együtt akarnak.

Külföldön vagyunk,iskolaelőkészítő van, ott vissza is tartottuk, mostmár megy elsőbe. Ott is észrevették ezt mégsem javasolták hogy nézessük, pedig már próbáltam, de azt mondták rendben van. Úgy 2-3 hónap után eléggé fel is veszi a ritumust.

Kislányunk is van, ő 5 lesz, nála nem veszem ezeket észre, ezért aggódoskodok, hogy ez fiú dolog, mint sokan mondanak, vagy valami enyhe zavar van.

Köszönöm nagyon válaszaitokat !


Örülök, hogy büszke a fiad.

A mienk is nagyon az tud lenni, ettől függetlenü, van, hogy legközelebb ugyanazt a dolgot megint nehézkesen kezdjük.

2011. aug. 29. 20:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!