Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az gyermek hiperaktív e, aki...

Az gyermek hiperaktív e, aki bizonyos helyzetekben szemtelen, kezelhetetlen, másutt, másokkal szemben pedig meghúzza magát, megijed ha rászólnak?

Figyelt kérdés

6 éves fiúgyermek.Néha rácsodálkozom,hogy egy-egy határozott rászólás a hugomtól,vagy a barátnőmtől olyan szintü rémületet kelt benne,hogy az ölembe szalad és hozzámbújik.

Velem szemben nagyon szemtelen,nekem jön,ha valami nem úgy történik ahogy azt ő szeretné.Anyukám szerint úgy viselkedem a gyerekkel mint egy szolga,még szinte én kérek elnézést ha szeretnék valamit kérni,egyáltalán nem viselkedem méltóságteljes szülőként.Sajnos való életemben konfliktuskerülő voltam és ennek most látom a hátrányát a gyermeknevelésben.

Az oviban sem fogad szót mindig,bár azt mondják,hogy sokat javult az utobbi időben.

Általában ha új helyre megyünk valahová akkor nagyon szépen viselkedik,csaodálkoznak is ha mondom,hogy eleven kisgyerek,aztán ha bemelegedik,akkor már egyre messzebb merészkedik másokkal szemben is.

Egy szakember azt mondta ,hogy ha csak bizonyos szituációkban hiperaktív,akkor vagy nagyon enyhe nála,vagy pedig nevelési hiba áll fent leginkább ,túlkényeztetés formájában,mert érdekes,ha megijed másoktól akkor nem mer rosszalkodni.

Pár napig kórházban voltunk úgy viselkedett mint egy kisangyal,igaz fájdalmai is voltak,csak feküdt,szépen kért ha akart valamit,bújt hozzám,nagyon igényelte a simogatást,szeretgetést.Hazaérve pedig ismét indulatosan,csúnyán beszélt velem,mert a gyógyszerét be akartam adni neki.

Figyelemzavara állítólag mindenképpen van,de nem feltétlenül hiperaktív .


2011. okt. 22. 21:57
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Egy ideig képes meghúzni magát,de aztán ha már bemelegszik...akkor hozza a formáját,a kórházban fájdalmakkal küszködve rendkívűl alázatos volt,eszébe nem jutott mindennek elmondani mint azt máskor tenné,aztán ahogy jobban lett tegnap este már minden voltam ,mert a gyógyszert be akartam vetetni vele.
2011. okt. 23. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!