Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Őszintén! Más is úgy érzi...

Őszintén! Más is úgy érzi hogy nem szereti a mostohagyerekét? Csak a párja miatt el kell fogadnia és hogy ez csak egy "álarc" csak áltatjuk magunkat? Sosem tudjuk úgy szeretni mint ha a sajátunk lenne?

Figyelt kérdés
A sajáttal elnézőbbek vagyunk, szívesebben elpakolunk utána és feszéjez, hogy miközben a sajátot könnyen leszidhatjuk a mostohagyereknek alig merünk szolni ,pedig majd felrobbanunk de miért?? Idegesítenek a szokásai, a viselkedése. Más is érzett már így? Őszintén!!! Aki ilyen helyzetben van!!
2011. nov. 7. 12:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne szeresd! Van neki anyja, meg apja, tőlük remélhetőleg megkapja a szülői szeretetet. Persze tőle se várd el, hogy szeressen, az érzelmek ugyanis nem keletkeznek vagy múlnak el parancsszóra.

Bánj vele korrektül, kedvesen, tisztelettel, és tőle is kb. ennyit várj. Mivel azonban te felnőtt vagy, ő meg gyerek, nyugodj bele, hogy többször fog véteni az együttélés szabályai ellen, mint ahányszor ez tőled elfogadható. Ráadásul ő még annyira sem választotta szabadon ezt a helyzetet, mint te. Ha módja volna, alighanem mindent visszacsinálna régi állapotba, nem csoda, ha nem rajong érted.Szóval neked kell megértőnek lenned, együtt érezned, okos felnőttként viselkedned. Anyjának lenned, szeretned viszont nem kell. Ha később mondjuk megkedvelitek egymást, az tiszta szerencse.

2011. nov. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, igazad van, megpróbálom. A többieknek: mind szép és jó amit írtok, de a tündérmesékben nem a való világban. kicsi gyerekek? itt két tizenévesről van szó, akik már akkor nagyok voltak mikor apjukkal egybekeltem. nem én lettem a válás oka, 5 évvel azelőtt elvált minthogy képbe kerültem. nekem is mostoha apám volt de természetes volt hogy nem ugy szeret mint a sajátját, arra megvolt a saját apám, minthogy nekik is ott az anyjuk. és nem kioktatást vártam, mert a kérdésben is az van hogy más is érzi e úgy hogy a sajátját jobban szereti? itt legbensőbb érzésekről van szó. Igazi anyai érzésekről amit én csak a sajátom felé tudok közvetíteni, és igenis képmutatás és álarc hogy egyformán szereted azt aki nem a tied. Pont ezért örlődöm mert kifelé nem mutatom nekik de belül TUDOM. amint irtam a sajátomat jobban leszidom, a pároméra nem szólok csak belülről feszéjez. Miért nem kell jobban elolvasni a kérdést? itt csak olyanok válaszoltatok akik mostohagyerekek voltatok és gonoszul bántak veletek. Nalunk ilyen nincs, sőt a kivételezés inkább az ő irányukba megy, pont azért mert párom alapból engedékeny én meg nehogy már szoljak mert ki vagyok én nekik? szinte nem merem nyilvánosan szeretgetni a sajátomat aki még kicsi, most akkor mi van?? örökké nem foroghat a világ a nevelt gyerekek körül.És igen trehányak, rendetlenek, neveletlenek, és én pont nem erre próbálom tanítani az enyémet. Az vesse rám az első követ aki teljesen elfogulatlan lenne. Ja és igen tudtam hogy van gyereke páromnak, de addig nem tudjuk milyen nehéz ez míg bele nem csöppenünk, és hát eleinte a szerelem is elvakítja az embert, aztán meg jön a mókuskerék amiből nem lehet kiszállni.
2011. nov. 9. 10:08
 13/31 anonim ***** válasza:

... hát ne haragudj, ha zavartalak a történetemmel. csak nem tudom, akkor miért tetted fel a kérdésed... nem untatni akartalak a sztorimmal, hanem hogy lásd, hogyan nem kell csinálni!! és elég figyelmesen elolvastam a kérdésed!!


Ági

2011. nov. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
20%

Felteszed a kérdésedet, leírod a saját buta viselkedésedet és utána bután reagálsz a válaszokra!

Érzelmi inteligenciád a nullával egyenlő!

Te talán nem idegesítesz senkit?

2011. nov. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Talán, ha igenis rászólnál a gyerekekre, és megtanítanád nekik, hogy nálatok más szabályok vannak, nem őrlődnél, és tudnád őket szeretni, mert nem az járna a fejedben, hogy kivételezned kell velük. Nem is kell.

Az meg természetes, hogy a sajátodat jobban szereted, az ő anyukájuk is jobban szereti őket, mint a tiédet, és ők is jobban szeretik az anyukájukat, mint téged. Más gyerek iránt soha nem lesznek anyai érzéseid, de ez nem baj, és nem is cél.

2011. nov. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
53%
nem kell őket imádni, de azért szégyellném magam, ha akár két tizenévest, aki a felügyeletemre van bízva BÁRHOGY, nem tudnék szeretni. Mondjuk nálad abban merül ki, hogy együtt élsz és visszanyeled az indulataidat. Közben meg tán kicsit jó lenne őszintének lenni, nem?
2011. nov. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy nem tudom miért a problémás gyerekek részhez tetted a kérdést, itt asszem te vagy a problémás :)
2011. nov. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
köszi a sok 0-val egyenlő választ. Azt írtam azok válaszoljanak akik HASONLÓ HELYZETBEN VANNAK, VOLTAK STB!!!!!!!! Ennyit erről, persze okoskodni könnyű, ti olyan szentek vagytok komolyan, mennyi okos bölcs ember.
2011. nov. 11. 18:25
 19/31 anonim ***** válasza:
Elég extrém az esetem, mert 21 vagyok, a párom 33 és van egy 10 éves lénya, aki nem beszél magyarul! Én először nem is akartam együtt lenni a párommal, egy mert volt egy 3,5 fél éves élettársi kapcsolatom (ő 31), akit azt hittem szeretek, bár tudtam vannak gondok, kettő mert ő külföldön él és van egy nálam 11 évvel fiatalabb lénya....... Hát komplikált és gondolom, majd páran jól megítélnek, úgy hogy egyikünket sem ismerik, de az az ő bajuk, az én válaszom a kérdezőnek szól! Én nem is beszélgettem a párommal csak a lányával, szeretem a gyerekeket, játszottunnk elvoltunk jól, soha nem akartam a "randik" alkalmával, hogy ne legyen ott, mert ha ezt a kapcsolatot akarom, tudtam a gyerekkel együtt válalom, és az a legfontosabb, hogy ő ne sérüljön, ez így rendebn is volt két hónapig, az utóbbi időben teljesen kifordult magából, 15x hallom a nevem egy mondatban, semmi nem jó neki, és az apja is tudja, hogy alapvetően problémás a lénya, én meg természetesnek tartom ilyen esetben a féltékenységet, de mivel anyuka magasról leszarja az egységes nevelést, meg a gyereket is, így 50%-ban van a gyerek megoszta, ami amúgy se jó szegénynek! Szóval minden esetben kivívja magának az igazát, meg az legyen mégjobban, amit akar, és egyébként is ő felnőtt és mindenki egy hülye! Ezt párom is nehezen viseli el, de ha esetleg lesz közös gyereünk és nem akarom, hogy ezt a fajta viselkedést lássa, ráadásul nem eszik semmit szinte ami ételnek számít, szóval sokszor el kell még viselnem, de ez az egy hónap kissé megrémít a jövőtől, mert a legnagyobb gond, hogy párom is érti a problémát, magátol, de nem tudja kezelni! Képzeljetek el egy olyan szitut, amikor a gyerek a sajtszószból válogatja a hagymát a rízsszemek közül és 2x belecsorgatja a nyálát, ha ezt valaki nézi szívesen akár évekig, és egy kicsit se érzi hogy legszívesebben szájba vágná, szerintem az hazudik!!!!
2011. nov. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
előző vagyok, voltak konfliktusaim a nevelőapámmal, mert nekem is az volt, de jobb viszonyom volt vele, mint a sajátommal, és ő jobban szeretett meg többre tartott engem, mint a saját velem egyidős lányát, ez tuti!!!! van ilyen is
2011. nov. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!