Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mièrt nem tudom nevelni...

Mezei Bea kérdése:

Mièrt nem tudom nevelni a 2èves fiam?

Figyelt kérdés
Áltlában jokedèlyü,mosolygos,beszèdes kisfiú! De viszont,ha valamit nem csinálhat vagy nem lehet az övè(gondolol itt pl. taviranyito,telefon,szamitogep,hoszabbito...stb.) akkor elkezd hisztizni,vergödni. Tudom azt gondoljatok,elkenyeztettem,rahagytam,de nem! probaljuk ugy nevelni hogy a nem az nem. de nem megy...ès mâr probaltam higgadtan,kevesbe higgadtam ,raparancsolosan,mindenhogy , de nem megy. raadasul ha valamiert raszolunk, 5percig uvolt es ujra kezdii.esn ez megy egesznap! kerlek adjatok tanacsot,ha tudtok!
2011. nov. 23. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem a nyugodtság a fontos :) magyarázd el neki mit miért nem szabad bántani piszkálni... persze csak ugy hogy megértse,és a legfőbb hogy ne engedjetek a hisztinek mert ha látja hogy működik soha nem fog leszokni róla
2011. nov. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Csak tartsatok ki ! Igen is meg kell és meg is fogja szokni a nem-et, bár tetszeni sosem fog tetszeni neki. Nekünk tetszik ?

Foglalkozzatok vele sokat, ne legyen körülötte az amit elérhet, de nem szabad, próbáljátok, hogy ne is lássa.

Nehéz időszak, van ahol könyebb, van ahol nehezebb, de mindenhol fentáll ez a probléma. Türelemjáték az egész, és kitartás. Nem lesz ez örökké hidd el !

Szigort tartani kell, és a beszélést vele, de még kicsi sokat ne várjatok, de attól meg kell adni a törődést a témával.

2011. nov. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek,megfogadom!
2011. nov. 23. 22:42
 4/12 anonim ***** válasza:

Unokatesóm fia is ilyen. Ő vagy határozottan nemet mond, vagy szándékosan nem figyel. Ettől elunja a gyerek egy idő után a hisztit.

Az apja meg "tükörhisztit" csinál neki, amitől rendszerint annyira meglepődik a gyerek, hogy elfelejt hisztizni :)

2011. nov. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ez is jo, köszi
2011. nov. 24. 11:21
 6/12 anonim ***** válasza:

A kisfiad teljesen normális. Továbbra is legyetek következetesek, tereljétek el a figyelmét, ha lehet, ha nem megy, ne foglalkozzatok a hisztijével, maradjatok nyugodtak. Nem érdemes kiabálni vele, attól nem fog megnyugodni.

3 éves korától várható majd változás.

2011. nov. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Remèlem köszii
2011. nov. 24. 22:54
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kéne hagyni hisztizni sem. Mert lehet, hogy nem lesz övé a távirányító, de elérte a célját, hallgathatja mindenki körülötte az üvöltését bosszúból.

A te nevelési elveidre van bízva, hogy oldod meg, hogy ne hisztizzen, persze, ha ez egyáltalán fontos nektek. Szerintem érdemes nem hagyni.

Vannak enyhébb és durvább módszerek a hiszti leállítására.

2011. nov. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem kapja meg pl.taviranyitot,es bem figyelek ra ha hisztizik. gondolom majd eszbe kap hogy hisztivel ugysem kapja meg! nem? meg amugy sem kapja mondjuk meg
2011. nov. 25. 15:14
 10/12 A kérdező kommentje:
amugu milyen modszerekre gondolsz? irnal pèldákat?
2011. nov. 25. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!