Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az én felfogásommal van a gond?

TKI Ibolya kérdése:

Az én felfogásommal van a gond?

Figyelt kérdés
Harmadikos lányomról lenne szó.Aranyos kedves gyermek de makacs.A tanító néni mondta hogy vagy beilleszkedik a gyerek a rendszerbe vagy szenvedni fog.Miért kell mindenkinek egyformának lenni?Miért kocka gyerekeket akarnak nevelni a pedagógusok.Én elhiszem hogy sokkal jobb egy kitűnő tanulóval foglalkozni mint egy közepes tanulóval de szerintem az nem dicsőség ha egy jó fejű gyereket tanítunk meg valamire.Akkor jó egy pedagógus ha a közepes tanulóval is eltud érni eredményt.Nem értem miért nem lehet elfogadni az embert olyannak amilyen és a saját határain belül a legjobbat kihozni belőle.Az szerintem egy gyereket sem inspirál ha állandóan azt hallja hogy nem jó amit csinál,meg tudod te ezt jobban is és semmi dicséret mellé.És különben is miért kell mindenkinek 5-ös tanulónak lenni?Ha valaki 3-4-es tanuló az már nem ember?
2011. dec. 2. 15:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
35%
ezt én sem értem....ezért gondolkozom a waldorfon
2011. dec. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Akkor nem egyedül vagyok ezzel!Teljesen el vagyok kenődve mert az amúgy értelmes lányomból teljesen lelki roncsot csinálnak,csinálunk az állandó nyúzással,hogy gyakoroljon.Még a szünetekben is holott gondolom akkor a tanárnénik is pihennek.
2011. dec. 2. 15:23
 3/31 anonim ***** válasza:
85%

Mit jelent az, hogy nem illeszkedik a rendszerbe? Nem vesz részt az órán úgy, ahogy kéne?

Egyébként nem kell ötösnek lennie, de hármas se legyen egy jóképességű gyerek....

2011. dec. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
35%

én nagyon nagyon nem vagyok elégedett ezzel az oktatási rendszerrel....ahogy tanítják őket, és ahogyan..és mint kis tárgyakat kezelik....

te nem olvastál utána a waldorfnak még?

sokan ellenzik, hogy onnan majd nem tud hova menni a gyerek tovább, de én rengeteget utána olvastam és ez nem igaz.

olyan véleményeket is olvastam akik odajártak oviba iskolába és mentek egyetemre is, és leírják mennyivel többet adott nekik ez az iskola....

2011. dec. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
75%

Teljesítménycentrikus világban élünk. Nálunk elsőtől volt lehetőség angolt tanulni. Gondoltam, majd játékos formában foglalkoznak velük. Hát második közepére eljutottunk odáig, hogy a két gyerekem 1/4 6-ra húzta az órát, és nekiálltak angolt magolni, ha aznap órájuk volt. Azt is észrevettem, hogy idegesek, ingerlékenyek lettek. Lendületből kivettem Őket. A tanárnő meg hasonlókat mondott, mint a tiétek.

Nagyon kevés ma már az olyan pedagógus, aki nem a fizetésért tanít pusztán, és a legkevesebb munkával próbálja megoldani, hanem azért, mert szeret tanítani. És szereti a gyerekeket, mindegy hányas tanulók.

2011. dec. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
De részt vesz az órán és szót fogad a tanító néninek.Azzal van a gond,hogy mikor este 5 órára haza ér már nem hajlandó gyakorolni még egy órát pedig a tanító néni szerint igenis kell.De akkor mikor lesz gyerek? Mikor ül le velem beszélgetni és mikor szaladgál csak úgy mert neki ahoz van kedve?Ha valaki csak úgy tud lenni 4-5-ös tanuló hogy közben magába forduló bús komor gyerek lesz akkor szerintem ne legyen.Lehet hogy tudna jobb is lenni de ezen az áron én nem szeretném.
2011. dec. 2. 16:02
 7/31 anonim ***** válasza:
75%
Márpedig az a te felelősséged, hogy megszokja, sulin kívül is kell tanulni, gyakorolni. Most még csak gyakorolni kell, pár év múlva meg oldalszámra tanulni az anyagot. A saját gyerekeddel cseszel ki ezzel a felfogással...
2011. dec. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
68%
Hahó, harmadikos gyerekről beszélgetünk! Gyerek meg legyen akkor, ha már a tanulmányai végére ért?
2011. dec. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
39%
na pont ezzel van a baj.....amit a 7es ír, és hogy szerinte ez normális...
2011. dec. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
7-nek.Tehát legyen roncs a gyerek!Délután 4-ig tanulnak és még azután otthon is nyúzzam minden nap? Nem azt mondom,hogy soha nem gyakorol de minden nap lehetetlen!
2011. dec. 2. 16:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!