Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jó, ha "Istent játszanak" az...

Jó, ha "Istent játszanak" az orvosok?

Figyelt kérdés

Kérdésemet, bár provokatívnak tűnhet, nem szánom annak.


Adott egy család. Anya, apa, két kislány. Jön egy újabb baba, aki a születése közben oxigénhiányos állapotba kerül. Görcs, epilepsziás roham, lélegeztetőgép, idegkárosodás, gyógyszerre nem reagált, sorozatos tüdőgyulladás. Túléli. 90%-os sérültté válik.


Nyelési képtelenség, pislogás -, mozgási képtelenség, gyomorszonda. Soha nem fog tudni: beszélni, járni, ülni, enni, inni. Gyógyszerek: epilepsziára, vérnyomáscsökkentő, vízhajtó, gyomorvédő szerek...


Szóval a lényeg: Mindenáron meg kell menteni az életet?



2012. jan. 11. 07:26
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:

Nem inkább akkor játszanánk istent, ha nem tennénk meg mindent egy emberi élet megmentéséért? Ez filozófiai kérdés, de tudtommal minden civilizált országban (és kicsit sem tartanám meglepőnek, ha a civilzálatlan országokban még inkább) mindenkinek kötelessége megtenni mindent az emberélet védelmében, és fokozottan igaz ez az orvosokra.

Kérdezz meg mondjuk egy down-kóros embert, gyereket, vagy bármilyen sérüléssel élő embert, gyereket, akar-e élni. Esetleg egy luxuskörülmények között élő nyugati azt mondaná, nem akarna élni, ha magyarnak született volna. Te is így lehet, ha egy fogyatékos ember életével hasonlítod össze a magadét.


Mondom még egyszer, filozófiai a kérdés. A válaszod attól függ, miben hiszel. Én ebben. Abban, hogy az emberéletért mindent meg kell tenni. És hogy ne mi döntsük el, másvalakinek érdemes-e élnie. Az meg abszolút nem bír jelentőséggel ebből a szempontból, hogy hányadik gyereknek születik a családban. Ő egy ember. Ha nem tudják vállalni a nevelését, még mindig jobb csecsemőotthonba kerülni, mint meghalni. Ha rólam lenne szó, inkább egy öregotthont választanék, mint a halált. Te nem?

2012. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:

Szerintem nem mindegy, hogy hányadik gyerek. Egy beteg gyerek felnevelése, ápolása 100% (vagy még több) helytállást kíván. Ha az első gyerek beteg, tudomásul veszem, nem valószínű, hogy újabb babát vállalok. Miért? Mert míg két (v. több) egészséges gyerek tud együtt, egymással, egyedül, velem lenni, addig ha van a családban egy ilyen mértékben sérült gyerek, akkor gyakorlatilag nincs az anyának semmilyen lehetősége a többi gyerekének teljes életet biztosítani.

És nem: inkább mennék a temetőbe, mint az öregek otthonába/elfekvőbe.

2012. jan. 11. 12:00
 13/54 anonim ***** válasza:
37%

Hát akkor ebből az a tanulság, hogy nem vagyunk egyformák!


Van lehetőség másra bízni a gyereked nevelését, ha Te nem tudod megoldani. De nincs jogod elvenni valaki életét. Törvény ide, Belgium oda, nincs jogod hozzá. Ebben biztos vagyok. És miután "vétkesek közt cinkos, aki néma", ahhoz sincsen jogod, hogy ne tegyél meg minden tőled telhetőt a másik ember életben maradásáért. Ebben biztos vagyok, ez nem emberek által alkotott törvény, ez a világmindenség törvénye.

2012. jan. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
kedves Kerdezo: tobben is irtak, h egy oxigenhianyos allapot utan rogton nem lehet tudni mi varhato!!!! Akkor meg hogyan ne mentsek meg??? Erre meg mindig nem valaszoltal! Tenyleg van ra pelda, h sulyos oxigenhiany utan teljesen egeszseges lesz a gyerek. Nem lehet elore tudni.
2012. jan. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
100%

Elsö vagyok.


nem is értem ebbe jobban nem gondoltatok bele.

Kinyomod a gyereket nem sír fel. Ott vagy és elkezdesz ideges lenni elrohannak vele de te hallod hogy nem sír, majd mindent megtesznek vissza jön a doki és azt mondja. anyuka a babája oxigénhiányos lett, nem tudjuk mekkora a sérülés, de most valamennyire stabil.

TE akkor ott a szülö ágyon nem azt könyörögnéd az orvosnak hogy csak doktor úr mentse meg a gyerekemet!!!!!!!

Vagy azt mondanád, kedves doktor úr ha már ennyire gáza gyerekem vegye le a gépekröl és hagyja meghalni mert nekem ilyen gyerek nem kell.

Ilyen anya nincsen. Egy sokéves kínlódás után egy nagyon beteg gyereknél lehet megkönnyebülés a halál, de itt éppen kinyomta az anya a 9 hónapja vért gyereket minden reménnyel. neki mindegy mi van csak életbe maradjon a gyereke.

de remélem senkinek nem kell ilyen szituba kerülnie. és problémamentes szüléseitek lesznek még.

2012. jan. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
Kedves Utolso! En is ezt probalom itt leirni, igazad van! Hogy a feneben lehetne lemondani ott akkor egy gyerekrol, mert oxigenhianyos?
2012. jan. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy ti mit mondtok.


De én meg azt mondom, hogy azért fejlett annyira az orvostudomány, hogy tudják, hogy X. idő után igen nagy csoda kell ahhoz, hogy bármilyen életet tudjon élni, ami jobb, mint a vegetálás.


Mint pl. amit az egyik válaszoló írt: tizensok perc után is még újraélesztik. Mi ez, ha nem Isten-játszás?


Persze, valószínűleg én is könyörögnék a szülőágyon, hogy mentsék meg. DE: én nem vagyok orvos, ebben nem nekem kell döntenem. A férjem villamosmérnök, hiába mondom én neki, hogy kössön mindent egy körre, nem fogja megtenni, mert tudja, hogy nem fogja elbírni a kismegszakító és folyamatosan le fogja verni a villanyórát. (Bocs a hasonlatért, remélem érthető :)

2012. jan. 11. 12:46
 18/54 anonim ***** válasza:
Meg mindig nem erted amit irunk: nem egy olyan szivbetegseggel szuletett a gyerek, amirol konkretan lehet tudni, h mi a kovetkezmenye, milyen lesz az eletminoseg. Oxigenhianyos allapot utan nem lehet tudni. Van aki teljesen rendbejon!!!!!
2012. jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mint mikor egy down-os babát várót bíztatnak hogy tartsák meg a gyereket, mert a down-os-ok mennyi szeretetet tudnak adni stb. Csak azt nem nézi senki, hogy ez csak a sérültek kis %-a, aki csak enyhén sérült. A többiek agresszívak, mindenféle szervi bajokkal küzdenek, és rettentően nehéz velük az élet. Ne mondja senki, egy 15-20 percig a klinikai halál állapotában lévő újszülött megússza károsodás nélkül. Más ha enyhén oxigénhiányos, esetleg rossz apgarral született, de élő csecsemőről van szó, ott tényleg nehéz lenne dönteni.
2012. jan. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, az én nagybátyám végstádiumú rákos volt, kapott félévet, elmondták elfog vérezni, mert a rákok el fogják csipkedni az összes erét és így fog meghalni, hogy elvérzik. Meg is történt, kivérzett azt mondta a mentős, hívják a hullaszállítókat, mert meghalt, kórházba sincs értelme vinni, ez volt délelőtt, délután már apukámmal kártyázott és kikísérte a lifthez, ezt eljátszotta legalább 5-ször, 4 éven keresztül.

Ugyanígy az egyik ismerős felesége szívrohamot kapott, leállt a szíve élesztették fél órán keresztül (nem tudom a protokollt-de legyen fél óra) mondta a mentős kész, vége. A férje előkapott egy húszezrest, hogy élesszék tovább, ez volt hat éve, azóta is vígan él a néni, gyakorlatilag semmi baja, oké gyógyszereket szednie kell, de egyébként semmi. Nem ágyhoz kötött, nem szorul ellátásra, sőt ő látja el továbbra is a családot. Annyi változott, hogy 20ezerbe került a protokollon túli élesztés és ezen nevetgélünk, mert él és tudunk rajta.


Szóval hiába protokoll, meg tapasztalat, nem lehet előre megmondani mi lesz. De egyébként ha ott azt mondják, nem fog teljes életet élni, ellátásra szorul, akkor is el tudom képzelni, azt mondja valaki, legyen. Ahogy Down kóros babát sem mindenki vetet el, hanem azt mondja, legyen, ápolom.

2012. jan. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!