Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jó, ha "Istent játszanak" az...

Jó, ha "Istent játszanak" az orvosok?

Figyelt kérdés

Kérdésemet, bár provokatívnak tűnhet, nem szánom annak.


Adott egy család. Anya, apa, két kislány. Jön egy újabb baba, aki a születése közben oxigénhiányos állapotba kerül. Görcs, epilepsziás roham, lélegeztetőgép, idegkárosodás, gyógyszerre nem reagált, sorozatos tüdőgyulladás. Túléli. 90%-os sérültté válik.


Nyelési képtelenség, pislogás -, mozgási képtelenség, gyomorszonda. Soha nem fog tudni: beszélni, járni, ülni, enni, inni. Gyógyszerek: epilepsziára, vérnyomáscsökkentő, vízhajtó, gyomorvédő szerek...


Szóval a lényeg: Mindenáron meg kell menteni az életet?



2012. jan. 11. 07:26
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:

28-nak:

A kérdésben szereplő helyzet egy példa. Azt szemléltetik, hogy egy újszülöttet sorra olyan dolgok érnek, amik önmagukban is életveszélyesek, akkor miért kell mindenáron megmenteni? Azért mert volt már olyan a történelemben, aki hasonló helyzetből felállt?


Az egyik kommentemben pedig arra próbáltam rávilágítani, hogy jó, megértem, aki azt mondja, hogy, hogy minden élet szent. Megértem, hogy valaki ezt mondja, egyetérteni nem tudok vele. Akkor nem kéne az ilyen helyzetbe került családot ennek megfelelően kezelni? Basszus: szinte csak vállveregetést kapnak, semennyivel nem kapnak több anyagi v. természetbeli juttatást, mint pl. egy lisztérzékeny csemetét nevelő család! És mi van a család többi (gyerek)tagjával? Nekik nincs joguk a teljes élethez?

2012. jan. 12. 16:37
 32/54 anonim ***** válasza:
54%

És most egy orvosnak azért kellett volna megölnie ezt a babát, mert az állam nem ad támogatást a gyerek felneveléséhez.


Egyébként meg a lélegeztetőgéphez nem kellett beleegyezése a szülőknek illetve a többi beavatkozáshoz? Vagy ezeket kérdés nélkül elvégzik az orvosok? Nem tudom, komolyan kérdezem. Az orvos dönt a szülők helyett vagy a szülők kérték a beavatkozásokat és hogy bármi áron, de megmentsék a gyereküket?

Például a apósomnál ugyanez volt, nyelési képtelenség és kérték a beleegyezést a szondához, lélegeztetéshez.


Egyébként meg ha annyira szabadulni akarnak tőle, minek adják neki a gyógyszereket és minek táplálják? Meghalna pár nap alatt. És mit kapna a szülő egy évet, lehet fel is függesztenék és utána élhetne a család nyugodtan.

Vagy miért nem adják intézetbe? Nem kötelező nevelniük. Lemondanak róla és kész.

Ja nem, ezt nem veszi be a gyomruk, de az orvostól elvárták volna ugyanezt, ne tegyen semmit, hagyja meghalni. De hagyhatnák ők is.

Miért vár el bárki olyasmit egy másik embertől, amit maga sem tudna megtenni?

2012. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 TKI Ibolya ***** válasza:
45%

Kedves kérdező ne haragudj de idióta a kérdésed!Hogy lehet ilyet kérdezni és hogy lehet minden felelősséget az orvosokra hárítani?! Nem voltál még a helyzetükben nem érezted át azt a felelősséget hogy milyen az ha olyan döntést kell hoznod hogy mindenkinek megfeleljen és helyes is legyen és ne legyenek olyan emberek akik megkérdő jelezik a döntésüket amit helyesen megítélni csak akkor lehet ha ott vagy az adott pillanatban.


Az én kisfiam teljesen egészségesen született,majd két hét múlva kiderült ,hogy még sem.Olyan szintű érszűkülete volt hogy úgy engedett el minket a doki a mentővel lehet meghal a pici mire felérünk Pestre.Fent a kardiológiai intézetben mire a műtétre került a sor leállt a veséje,megnagyobbodott a mája és a szíve.Nem tudtuk lesz e maradandó károsodása testileg.A műtét után azonnal vissza állt a vese működése 1-2 hét alatt a máj funkciója is helyre állt és most már a szíve is okés.Mit kellett volna mondanom a dokinak:doktor úr mivel nem tudjuk,hogy lesz e maradandó károsodása hagyjuk meghalni a gyereket csak a fájdalmát csillapítsák?


Azért ítélkezel ilyen könnyen mert még nem voltál ilyen helyzetben.Én nagyon hálás vagyok az orvosoknak és igen "játsszák csak az istent" sőt el is várom tőlük hogy tegyenek meg minden tőlük telhetőt.Vajon ki az aki megmondhatja hogy melyik élet fontosabb,értékesebb és melyik nem érdemes arra hogy küzdjenek érte.Te tudnál úgy élni hogy egy életen keresztül kérdő jelek legyenek benned vajon jól döntöttél e vagy életben kellett volna hagyni a gyermekedet?


Egyébként 20 évvel ezelőtt amikor még nem volt ilyen fejlett az ultrahangos vizsgálat az én babám is meghalt volna.És ne legyek hálás?


Nem tudhatjuk hogy azok a szülők mit élnek át akiknek a gyermeke ahogyan te írtad nem tud nyelni,járni stb.Szerintem hálásak a jó istennek vagy akárkinek azokért a pillanatokért amit velük lehet a gyermek,mert valljuk be azért nem hosszú életűek az ennyire sérült gyermekek.Én a műtét előtti összes másodpercet a babám mellett töltöttem,mert bármelyik pillanatban meghalhatott volna és bármikor szükség lett volna rá ,hogy újra élesszék.Én nem tudtam volna azt mondani hogy ne élesszék újra mert lehet hogy károsodik.A végeredmény egy teljesen egészséges ,értelmes,gyorsan fejlődő 10 hónapos baba aki már a fejlettségben rég megelőzte a testvéreit.


3 gyermekes anyuka

2012. jan. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:

Kedves Utolso! Nagyon szepen osszefoglaltal mindent, es teljes mertekben egyet ertek veled.( annak ellenere, h nem eltem at auz amit te es sokan masok). De el tudok gondolkozni ilyen dolgokon. Azt nem tudom, h ha a kerdezo kerulne ilyen helyzetben, akkor tenyleg le tudna mondani a gyerekerol. Sokszor kiirnak itt kerdeseket, ugy hogy vegig sem gondoljak az egeszet. Talan azota mar o is rajott, h butasagot kerdezett.

En sem tudnek kerdojellel elni, h vajon mi lett volna ha... Es szerintem egy anya sem.

Orulok, h nalatok jol vegzodott az egesz es jo egeszseget kivanok nektek!

2012. jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
A testvérem gerincsérült volt, mikor született. Ismerjük a "nem fog tudni ülni, állni" dolgokat. Ma nem hogy jár, de önálló életet él, családja van, anya lett. Szerinted? Megérte? (és a mai orvostudomány már nem az, ami 35 éve volt, hanem még jobb)
2012. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 TKI Ibolya ***** válasza:
34-es köszönöm!:)
2012. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:

A 3 gyerekes anyukának:

Kérlek, ne idiótázd le a kérdésemet, én sem mondtam senkinek ilyet. Ez vonatkozik az utánad írónak is.


Nem érted a kérdés lényegét. Nem tudom, és már nem is akarom átfogalmazni. Volt, aki megértette, te, úgy látszik nem.

2012. jan. 13. 16:26
 38/54 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo! Lassuk be, nem tettel fel tul ertelmes kerdest. Es te nem erted az egesz lenyeget. Folyamatosan mellebeszelsz. Mondjuk a te gyereked oxigenhiannyal szuletik ( kivanom, h soha soha ne kerulj ilyen helyzetbe), ezt az orvosok is meg tudjak mondani. Azt is elmondjak, h per pillanat fogalmuk sincs milyen kovetkezmenyei lesznek ennek. Te ekkor le tudnal mondani a babarol????? Valaszolnal erre! Mert az egesznek ez a lenyege, de nem fogod fel! Ha nem lehet tudni mi lesz a kovetkezmeny, akkor hogyan mondjal le rola????????

Azt tanacsolom, maskor 10szer gondold vegig ha ki akarsz irni egy hasonlo kerdest. Es mar ne is haragudjal, de itt szerintem senki nem ertett veled egyutt, sot, sokan fel is haborodtak, jogosan. Vagy nem olvastad a valaszokat?

2012. jan. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
Esetleg tenyleg atfogalmazhatod a kerdesedet, hatha ugy jobban megertjuk.
2012. jan. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 TKI Ibolya ***** válasza:
38-as válaszolónak teljesen igaza van és kérdező igazán válaszolhatnál a kérdésére!!!
2012. jan. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!